Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    pr_00f написа:
    Благодаря,Видях го линка.Даден е 6.9 /100 ако не бъркам ( с немският никакъв мен няма).За момента имам 2 варианта:1. Да продължа да вярвам на това което са видели очите ми и колко е олекнал джоба ми.или 2. Като съвестен гражданин да се върна на бензиностанциите (2-те ЕКО та до които са ми наблизо), да им кажа че не им отчитат вярно колонките и да им доплатя разликата в цената между 5.6/100 и 6.9Е не съм чак толкова съвестен п.с Надявам се да не е проблем да видим данни за твоят разход ?
    Важното е да си информиранНе намерих от специалните тестове за 2.4, но за 1.9 можеш да го разгледаш...почти литър над заводските показания.....е, положението с 2.4 сигурно е подобно, Либра-та е 300кг над Брава и специфичната мощност е същата, но 2.4 е 5 цилиндров и се преотварва по-малко и по-рядко, чудесен мотор. Брава средно - 6.4л/100 - по тест, нормално 300кг по-тежка кола да е на 7-7++ със същата технология на мотора.Реален среден разход 7-7++, всичко друго е извън определението за СРЕДЕН разход - или в маршрута или в мотора или във водача - това според мен!И аз така съм засякъл - 5.1, 5.2 е постижим раход с Мареата(теста е за брава 150кг по-малко), но не при средна скорост 100++, около 90 - може!При 110-120 аз отчитам разход около 5.5 извън града!
    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

    Коментар


      #32
      Реален среден разход 7-7++, всичко друго е извън определението за СРЕДЕН разход - или в маршрута или в мотора или във водача - това според мен!
      И все пак за последно.1.Аз писал ли съм някъде че средният ми разход от както имам колата е по специален тестов маршрут?2.Мотора е ясен - няма проблеми да чукам на дърво.3.Но пък съм писал че се старая спазвам знаците и ограниченията до колкото в възможно. А и за мен СРЕДЕН разход е това което съм сипал в колата и изминатите километри - ако може по точна дефиниция ще чуя с удоволствие.С наличните "магистрали" в България и ако се спазват ограниченията на скоростта средна скорост за извънградско каране над 80км/ч е абсолютно невъзможна.И това го казвам на базата на относително честите ми пътувания Сф- Свищов и Сф-Разград.И при 2-те имам 80 километра магистрала и благодарение на нея го докарвам до средна скорос ~80.Aко нямаше магистрала дори средна скорост 70км/ч си е непостижима при стриктно спазване на ограниченията.п.сНадявам се че утре ще мога да пусна пресни данни от мотора на връщане от работа.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        #33
        i4kin написа:
        *зареждане-Първо искам да спомена,че колата беше заредена изцяло с дизел на Ромпетрол(Ефикс).Точно на изхода на Габрово заредих 38,54л до изключване на пистолета,нито капка повече..Изрично казах на момчето да го пусне на бавна степен...И така пристигнал вече във Варна,отново на Ромпетрол(точно след КАТ,поскока Кауфланд) пистолета изключи на 9.17 литра...Да колеги 9.17...По прости смекти това прави 3.3/100......
        Ти по никакъв начин не може да си сигурен кога е изключил пистолета, и колко гориво точно си имал, и колко точно си изхабил. Ако зареждаш точно по този начин, в продължение на няколко хиляди км - тогава грешката се усреднява, и клони към нула. Но от едно зареждане - категорично не. Нафтата се пеняви. Зареждай си винаги до ръба, ако искаш да засечеш точно разход, така поне виждаш точно нивото. Можеш ли да знаеш колко бира си сипал, ако съдиш по нивото на пяната? Аз зареждам на една и съща колонка, миналият път като изключи пистолета, беше на 44 литра, а после налях още 6 и малко. Преди 1 седмица същият пистолет изключи на 48.5 литра, и заредих до 52.5 (още 4 литра). Следващия път като заредиш по същият начин, може разликата да ти мине в новото зареждане, и както сега си отчел най-нисък разход, така да отчетеш после и най-висок такъв. За момента съм изминал 168 км с около 10 литра гориво, по обичайния маршрут. Да ходя и аз на бензиностанцията да им връщам пари, понеже съм с литър под "заводския" по обичайния маршрут? Може пък маршрутът ми да е благоприятен, кой знае.ред.: Сега даже се сетих че преди 3 вечери колата ми работи около 2 часа на място, с пусната вентилация, от време на време задни реотани и климатик. Още литър на място.. (над 15 км... )

        Коментар


          #34
          И аз съм готов с данните от днес.Сега ще кача оригинала на файла, а малко по късно и с маркировка къде съм карал с круиз, формулите моментна консумация и л/100Снимката е малко под всякаква критика ама п.с. Пропуснах да уточня - Стандартният ми маршрут Бизнес парк - Младост 4 - Х.Димитър по околовръстното.
          Прикачени файлове
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            #35
            Ето го и файла със формулите.Жълто оцветените клетки са с активиран круиз контрол, на 4-та скорост със около 1450-1550 оборота. ( Ботвеградско шосе)Оги, преди ми беше помогнал за формулите, би ли ги проверил ?
            Прикачени файлове
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #36
              pr_00f написа:
              Ето го и файла със формулите.Жълто оцветените клетки са с активиран круиз контрол, на 4-та скорост със около 1450-1550 оборота. ( Ботвеградско шосе)Оги, преди ми беше помогнал за формулите, би ли ги проверил ?
              Доста си се потрудил, ако може да разтълкуваш данните на ред 64-ти, от твоята таблица, че не ми сатват ясни.
              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

              Коментар


                #37
                chaveto написа:
                Не случайно казват за Либра, че е италиански Мерцедес
                Ако започнеш да засичаш на още по-къси дистанции, скоро ще имаме резултат 0l/100km!
                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                Коментар


                  #38
                  Reptile написа:
                  pr_00f написа:
                  Ето го и файла със формулите.Жълто оцветените клетки са с активиран круиз контрол, на 4-та скорост със около 1450-1550 оборота. ( Ботвеградско шосе)Оги, преди ми беше помогнал за формулите, би ли ги проверил ?
                  Доста си се потрудил, ако може да разтълкуваш данните на ред 64-ти, от твоята таблица, че не ми сатват ясни.
                  Чак пък да съм се трудил Предполагам че поради четенето на на 8 параметъра едновременно е възможно да се е получил "time-out"Имам лога генериран от FES и го прилагам закачен.Аз понеже съм технически неграмотен , хич нищо не отбирам та се надявам се ще можеш да разтълкуваш нещата и да дадеш отговор на този екзистенциален въпрос.п.с И все пак възможно ли е да имам среден разход с тази кола 5.6/100 като едно 50-60% от навъртените ми километри с нея са по този маршрут или е невъзможно- все пак тестовете на камерадите съвсем друго са показали.п.п.с Няма ли да споделиш данни за твоята кола ?п.п.п.с До колкото съм чувал от колеги ИЦС-а на либра с навигация ( chaveto)е доста по точен от модела без нави ( моя) при показването на разхода
                  Прикачени файлове
                  Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                  ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                  Коментар


                    #39
                    pr_00f написа:
                    ....Предполагам че поради четенето на на 8 параметъра едновременно е възможно да се е получил "time-out".....Няма ли да споделиш данни за твоята кола ?.....
                    1. ИНТЕРЕСНИ данни!2. Аз съм споделил вече бре - няма тайни, 7.2л средно - малко над заводският разход! Колко съм постигал минимално , няма смисъл да коментирам, свалял съм под 5, но това не може да е рефернция за разход!
                    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                    Коментар


                      #40
                      утре ми предстои дълго пътуване .900 км отиване и 900 връщане в понеделник ако сме живи здрави тука ще споделя разхода на горивото
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        #41
                        Reptile написа:
                        chaveto написа:
                        Не случайно казват за Либра, че е италиански Мерцедес
                        Ако започнеш да засичаш на още по-къси дистанции, скоро ще имаме резултат 0l/100km!
                        Мога да ти гарантирам, че ако ще и 1000км да е отсечката разхода няма да се промени с много.Колкото е по голямо разстоянието толкова е по малка грешката. Все пак аз си знам колко наливам и за какво разстояние и мисля, че няма смисъл повече да пиша. Другата седмица мисля да направя едни трип от 400км и тогава отново мога да ти покажа показанията, но сигурно и 400км ще ти е малко

                        Коментар


                          #42
                          Reptile написа:
                          chaveto написа:
                          Не случайно казват за Либра, че е италиански Мерцедес
                          Ако започнеш да засичаш на още по-къси дистанции, скоро ще имаме резултат 0l/100km!
                          Недей да спориш за разход с Чавето.Той има поставено съпротивление на MAF-сензора.

                          Коментар


                            #43
                            chaveto написа:
                            ........Това е за София-Долна Митрополия-София на 67стр. е написано по подробно.И това отново е разход на 2.4
                            Абе от италиански програмисти не можем да си вадим документите, та ходим да им оправяме кашите....същото е и с този компютър, знам ги що за "стока" са. "pr_00f" - пича си публикува данните и к’во да видим, при подадена газ на позиция 6.13 за над 2мин и т.н - разход НУЛА, нека се изкажат компетентните разбирачи по чипове! И някакви странни скорости от порядъка на 20км/ч, няма как да се съглася с подобни данни, освен ако някой разбиращ не даде адекватно обяснение.После данни за разход 3.5L/100 при 90км/ч и без газ, това е възможно само по наклони......Единственото допускане е, времената да не са в секунди а в мили-секунди!Time Engine Speed Total Fuel Quantity Fuel Pressure Boost Control/Sol, Boost Pressure Vehicle speed Intake Air Quantity Gas Pedal Position Moment Consumption L/h Fuel consumption L/100sec rpm mg/i bar % mBar km/h mg/i % 123.4 1530 0 315 75 1000 17.46 517 6.13 0 0
                            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                            Коментар


                              #44
                              Приемам забележката.Следващият път като си коригирам данните с ексела ще бъда по внимателен и няма да допускам толкова много грешки.Иначе сериозно по въпроса - току що говорих с автора на ФЕС и го попитах на какво се дължи този "бъг" и наличието на нула инжектирано гориво при положение че педала на газта е натиснат и дали е свързано с това че по време на връзка към еку-то на двигателя ми дава предупреждение "latency too high".Ами отговора ме изненада, но е логичен.Данните са коректни и подобна ситуация може да се наблюдава при наклон надолу и отнемане на газта. Дори и при положение че педала на газта е натиснат , при много слабо подаване на газ и забавяне на скорост е напълно възможно да имаме разход 0.Яни потвърди че е виждал същото поведение на неговото стило 1.9 .Мисля си че същото може да се наблюдава при нормално ускорение, ако в даден върнем леко педала на газта без да се пуска изцяло и след това го натиснем отново Така че е хубаво да се гледа и общата картинка също ( или поне съседните няколко реда), а не само конкретен ред от таблицата.п.с А като се замислих, припомпването на педала на газта си е част от стила ми на каране.Т.е. ако поддържам 90 км не държа педала натиснат постоянно на една позиция ами леко го натискам и отпускам, какво да се прави - навик.Който взе да отшумява след като си монтирах круиз контрола.
                              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                              Коментар


                                #45
                                Колега @Reptile тук съм показал снимките какво показва ИЦС-а. Мен лично не ме интересува какво показва а какво и колко наливам, но като цяло разлика в показанията има макс. до литър. И понеже усещам, че те дразни това, че 2.4 харчи по малко от 1.9 Мареа повече няма да пиша. Приеми, че двата автомобила нямат нищо общо.

                                Коментар

                                Working...
                                X