Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

    Bravo 1.9 JTD написа:
    Урбан ми дава около 6,5-6,6l/100kmИзвън градско пада под 4,8l/100km ! - това е Браво ГТ 1.9 JTD remap ...
    Предвид написаното много бих искал и го правя: да ви помоля да споделите опита си! Като как го постигате тоя разход? Интересува ме основно градският ви стил на шофиране. Бихте могли да бъдете и много подробни, но не искам да съм толкова нахален. Причината за желанието ми от разяснение с подробности е: защото аз неуспявам да сваля градските си разходи под 7,15л/100км. И едва ли колата е толкова зле, явно аз съм ... ?!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    Колкото по малко движиш педалите толкова по добре. Няма смисъл да се изсилиш и след това да биеш спирачките. Извън градско положението е същото.

    Коментар


      #3
      Jimy написа:
      Bravo 1.9 JTD написа:
      Урбан ми дава около 6,5-6,6l/100kmИзвън градско пада под 4,8l/100km ! - това е Браво ГТ 1.9 JTD remap ...
      Предвид написаното много бих искал и го правя: да ви помоля да споделите опита си! Като как го постигате тоя разход? Интересува ме основно градският ви стил на шофиране. Бихте могли да бъдете и много подробни, но не искам да съм толкова нахален. Причината за желанието ми от разяснение с подробности е: защото аз неуспявам да сваля градските си разходи под 7,15л/100км. И едва ли колата е толкова зле, явно аз съм ... ?!
      Бъди спокоен, всички, които свалят под заводския разход не карат нормално градско със задръствания и т.н. или бъркат в сметките.

      Коментар


        #4
        Заводският разход е изчислен на стенд. При него няма каране по инерция, попътен вятър.................. Напълно е възможно да харчиш по малко от това което е заложил производителя. Ако не ми вярваш на мен попитай някой шофьор от градският транспорт.

        Коментар


          #5
          chaveto написа:
          Заводският разход е изчислен на стенд. При него няма каране по инерция, попътен вятър.................. Напълно е възможно да харчиш по малко от това което е заложил производителя. Ако не ми вярваш на мен попитай някой шофьор от градският транспорт.
          Шофьорите от градски транспорт и служебни автомобили карат по нормативно признат разход, а не по заводски.За другото - щом си вярваш - за мен не е проблем.

          Коментар


            #6
            В дадена фирма кой определя колко да е разхода на даден автомобил? Като казвам градски транспорт то май само в София е държавен. Лицето Х купува 50бр автобуси които да обслужват дадена линия. Сключва договор с дадената община и започва да превозва, кой според теб е определил колко харчат чисто новите автобуси. Съвсем случайно точно заради тези неща масово се наслагаха GPS-и. Ще ти дам пример с боклукчийска кола. Разход на км еди колко си, разход на час за товарене еди колко си. Отива колата на обекта да товари, всичко е подготвено и за 20мин е пълна до горе. Реално и трябват 2ч но понеже всичко е подготвено с цел да стане набързо и шофьора да прибере количеството от 1:40мин и 1:40 да лежи някъде се слагат тези устройства. Нали се сещаш, че един прицеп когато е празен тежи 13-14т (по новите) и разхода е примерно 20л А когато е ТОТАЛ 40т колко ще е разхода.

            Коментар


              #7
              chaveto написа:
              В дадена фирма кой определя колко да е разхода на даден автомобил? Като казвам градски транспорт то май само в София е държавен. Лицето Х купува 50бр автобуси които да обслужват дадена линия. Сключва договор с дадената община и започва да превозва, кой според теб е определил колко харчат чисто новите автобуси. Съвсем случайно точно заради тези неща масово се наслагаха GPS-и. Ще ти дам пример с боклукчийска кола. Разход на км еди колко си, разход на час за товарене еди колко си. Отива колата на обекта да товари, всичко е подготвено и за 20мин е пълна до горе. Реално и трябват 2ч но понеже всичко е подготвено с цел да стане набързо и шофьора да прибере количеството от 1:40мин и 1:40 да лежи някъде се слагат тези устройства. Нали се сещаш, че един прицеп когато е празен тежи 13-14т (по новите) и разхода е примерно 20л А когато е ТОТАЛ 40т колко ще е разхода.
              В градски транспорт София, разхода се определя по модели и маршрути и не е заводският разход. На линия 280,много често шофьорите са "назад" от по-висок разход, защото през ноща е заложен нисък разход, ама това купонясващите до 03:00 сутринта студенти не го знаят и пълнят автобусите.От всички публикувани тестове, само един или два модела автомобили са успели да покажат изравнен заводски разход("не по-нисък") - Ауди А3 и BMW ??? - говорим за НОВИ модели, а не ламарини, като нашите на по 200++ хиляди.Предпочитам да вярвам на тестовете на авторитетни издания, вместо на местни капацитети. Ако някой е намерил гладка отсечка и е карал със 65км/ч с попътен вятър и е свалил под заводските показания - това е просто "минимален разход с НЕнормално ниска скорост", но нищо повече. Той един журналист постигна 3.1 л/100 с Ауди А3, като си облепи втратите със скоч и беше изключил всички консуматори, но това не може да бъде цитирано, като разход на "извънградски цикъл".Тук цитираме колко ни харчат колите средно, а някои колеги по незнайни причини, си цитират рекордите за постигнат минимален разход, като официални данни за разход....странна работа!!!Тук има един екземпляр, на който Ланчията харчи над 1 литър под средният заводски разход и пича упорито си ги твърди тези неща, нанася си ги и т.н! Всеки, който е карал такава Ланчия, много добре знае колко харчи, но колегата има анти-гравитационни способности и неговата кола харчи 2л по-малко....който го може, го може...т’ва е!Тук няма екземпляри! Всички сме колеги. Отнасяй се с уважение към мнението на другите потребители! Модераторски екип на fiat-bg.org
              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

              Коментар


                #8
                Брей, това да ти харчи колата по-малко от на другите, било почти толкова престижно като да върви повече! :D Нека дам един пресен пример на хората, които се ожесточават в цифрите: Стило 1,9 JTD, карам го изключително (софийско) градско, най-често сутрин и вечер в задръстванията. По това време на годината, в работни дни и общо взето кротко каране, разходът ми се колебае около 8,5 л/100 км.В първия от току-що отминалите 4 почивни дни заредих. През тези дни си бръмчах пак из София, наслаждавайки се на разредения трафик. В края на четвъртия ден трип компютърът показваше среден разход малко под 6 л/100 или разлика от ~2,5 л! Така че много фактори влияят върху разхода на автомобила (особено в градски условия) и при еднакви модели (дори при един и същ автомобил) може да варира в широки граници. Няма смисъл от нерви и упорстване за 1 или 2 десети, наистина по-добре споделете как успявате да намалите въздействието на факторите, водещи до преразход.
                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Колега @Reptile мен в градският транспорт не ме интересува кой определя разхода. Ако трябва да сме точни на всяка една линия в София обслужвана от една и съща марка/модел автобуси разхода е различен. Тук говорим, че е напълно възможно да се постигне разход под този който е дал производителя и точно затова малко по напред бях написал, че много фактори са от значение. Защото при стенда няма попътен вятър............................. Сега стана ли ти ясно.Този разход е изцяло софийско каране като имам 30км от него където съм правил клипчета за ускорение от 0-100км Имам и няколко излизания на околовръстното където скоростта ми е стигала до 200км.Това нещо е по борд комп. на Ланчия Либра 2.4Jtd 140к.с Горивото е от ЕКО + 20% олио.П.С Съжалявам, че твоят Фиат не може да харчи колкото една Ланчия, но това не е мой проблем.

                  Коментар


                    #10
                    @Pecho - Радослав мисля, беше писал, че трип компа е зависим от някой датчик, но не помня от кой.Аз засичам по трип и по колонка, но при условие, че разликата е 100 до 200мл, не мисля да си играя повече на колонка да засичам.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Нямам съмнения във верността на разходомера на Стилото. Практически винаги зареждам до горе и имам база за сравнение за точността му. Действително отклоненията са от порядъка на 1-2 десети (зависи от общия пробег, къде е направен, вероятно и от сезона - но порядъкът е този).Примерът който дадох бе илюстрация колко много влияе интензивността на трафика върху разхода на гориво. Защото това е основната причина за разликата от порядъка на 30%. Сигурно има влияние и това, че съм карал и по маршрути извън обичайните през работни дни, но все бяха в града. Но все пак става дума не за разлика от 5-10%, а близо една трета.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Аз мога да поспоря с теб за понятието градски разход.Два разхода могат да се съпоставят най-точно с цитирането на средната скорост на пътуване.Естествено при "нормално" шофиране, без състезания и подобни изпълнения.При скорост от около 27км/ч това не може да се каже, че си бил в големи задръствания.Примерно при мен втория светофар, през който минавам, средно дължината на колоната му е между 0.7 и 1.2км. Засичал съм го от любопитство.От друга страна в огромни час пикове с много задръстване, средната скорост ми пада под 14км/ч като разхода скача до около 15л/100км.В крайна сметка и при мен средната скорост на един резервоар ми се върти около 27км/ч, което средно прави около 7.1л/100км и това с 2.4 двигател и тежаща 1459кг с мен Също така средния разход през деня на почивките само в София ми се върти около 5.4, което е точно заводския извънградски разход А и още чиста статистика - най-големия разход, който имам регистриран с нечовешки проблемни задръствания ми беше около 52л/100км . Също така сега в събота пък засякох и най-ниския ми разход, който съм отчитал - 0.6л/100км. Това при спускане от 20км.Аз до сега нямам засичане на разход, който да не съм описал колко съм заредил, подробности от които включително и средната скорост на движението ми. За това от гледна точка на педантичност съм доста изчерпателен.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Ами моето градско каране е леко но си го има, светофари със червени вълни - дал Господ.Иначе по центрра определено избягвам да се набутвам.Та онзи ден ходихме до с. Осиковица - на магистрала Хемус.Борд компа го ресетнах точно в момента в който се качих на магистралата ( под моста)Изминати на магистралата 54 км. Средната скорост в момента в който слязох от магистралата беше 101 км/ч.Докато извадя апарата падна на 100 и в 3 поредни снимки - коя от коя с по гадно качество средната ми скорост падна от 100-99-98 км.Среден разход 4.2/100 по бордкомп, а както вече казах доста точно си показва - до момента само веднъж съм виждал отклонение.Интересното е че спада на средната скорост от 100 до 98 се случва в рамките на около 20 секунди - вижда се най-долу в дясно на екрана времето на песента която слушах.Аз жената , двете деца и една количка + 5-6 кг багаж.А на първата снимка е цялото пътуване от кв. Х.Димитър до разклона на с. Осиковицап.с.Малко ги размества форума снимките, ама се разбира за какво става дума.п.п.с Всъщност е последната.А на последната снимка е цялото пътуване от кв. Х.Димитър до разклона на с. ОсиковицаКак става този номер си е загадка за мен, качвам снимките в определен ред, давам преглед - всичко е на 6 ( обърнат ред )След малко се подреждат правилно....
                          Прикачени файлове
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #14
                            Градско си е в града, тръгни-спри. В София ако не си подбираш маршрута си е задръстено а не градско. В 17:00 тръгвам от работата гара искър и след 30 до 40мин. макс. съм в красна поляна. Брюксел-цариградско-жълтите павета-стамболийски-константин величков-възкресение-горнобански.А само ако заменим стамболийски с тодор александров времето отива на 1ч. Нормално е и разхода да се вдигне след като времето се е увеличило а км са същите.

                            Коментар


                              #15
                              @оффтопикhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/169324.htmlЕто и данните от бензиновата ми Алфа1.7 8v @115 hp за 27.400 км - среден разход 7.82/100Всяко мое зареждане което е записано в spritmonitor.de е пълно-пълно.И дори и да имам някакви дребни неточности между две зареждания, дори и колонките да лъжат - с натрупването на километри ( над 5к примерно) статистиката си казва думата.27к км с Алфата24к с Ланчата.Който иска да гледа и да смята.Еко стил, еко шофиране.Златен талон (да видим още колко време ще е мое притежание)Хихи
                              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                              Коментар

                              Working...
                              X