Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръководство: Bravo 1.6 16V-ремъци и ролки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Stefan Hadjov написа:
    Synthy написа:
    По принцип си има уред за тази цел - специален инструмент, включващ и манометър, за "хващане" на ГМТ. Това по-горе всичко е вярно, но аз лично не бих го направил, тъй като валовете винаги мърдат, както и се е получило. Късмет е било, че е само с един зъб и не са ударени клапаните. А има и модификация на този двигател, където белези няма (моят в ланчата примерно, на един приятел мареата и бравото също). Там вече всичко е хазарт, без да имаш необходимите инструменти.
    Стига си повтарял за този "манометър" че ставаш за смях.Никакъв манометър не се ползва,защото не се мери налягане,а се слага индикатор за определяне на ГМТ на 1-ви цилиндър.Не един зъб,а 5 зъба да мръдне наляво или дясно няма да закачи клапан бутало,защото това не е дизелов двигател и нещата са съвсем различни.Спокойно може да се смени ремък по този начин с предварителната уговорка че старото му положение е било правилно.Правил съм го многократно и няма никакви проблеми.Има много двигатели на които ремъка се сменя по белези,а не с пети.Като си направиш предварително белези,сменяш по белези и всичко е ОК.
    дрън дрън... говорим точно за конкретният 1.6 16V 103кс двигател, рожба на ширпотребата известна като ФИАТ. За теб не знам, ама аз лично не бих се доверил на нещо друго, освен на специализиран уред за ГМТ. Повече няма да пиша в темата, може да не ми отговаряш, "майсторе" с белезите.ЕДИТ: току що разбрах, че микрометъра за ГМТ много прилича на манометър. Моля за извинение относно това ми твърдение.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #17
      Колеги не се карайте за глупости.Манометър наистина не съм ползвал никога и сега чувам за него,ама и без въпросните пети пак става.Стига преди теб да е зацепен правилно.Но това почти винаги не го знаеш.Но колата ако е вървяла добре значи не е имало проблем със зацепването.Съответно си правиш белези/в моя случай даже имаше/но аз си направих завсеки случай мой.И въпреки си е риск малко или много.Перфектният вариант е със тези пети http://www.zimber.bg/2665-komplekt-z...ti-zimber.html за който преди 4 год. ми искаха 400 лв.А може да видите колко струват реално.Който иска да е сигурен на 100% може да си ги купи и ако е технически грамотен да ги използва.Поздрави!

      Коментар


        #18
        То манометър няма и смисъл да ползваш, щото няма да ти покаже нищо...В случая се ползва часовников тип индикатор, който мери разстояние, а не налягане...И освен тези джажди, трябва да блокираш и коляновия вал с една анджаклама, дето на снимките тук я няма...
        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

        Коментар


          #19
          тъкмо щях да ги паствам и аз същите пети

          Коментар


            #20
            Е аз нема да се уморя пак да попитам за 2 път в този форум и 1 път в Ланча форума- за какво ви е тази ГМТ? ...намирате я независимо с идикатотор или с нещо друго -отвертка електрод или неква клечка......Някой да обясни този мотор как се зацепва ако ти го дадат в наливно състояние...Например:" Намираш 0 градуса като докарваш 1и4 горе мерено с индикаторен часовник..."И по нататък...
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #21
              Ама ти ако искаш се изпикай в цилиндъра и мери с една чашка колко пикня е събрал бе...Никой не те е спрял да си правиш каквито експерименти искаш...Тук говорим как производителя е определил да се прави този двигател...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #22
                lubo_Y10 написа:
                Е аз нема да се уморя пак да попитам за 2 път в този форум и 1 път в Ланча форума- за какво ви е тази ГМТ? ...намирате я независимо с идикатотор или с нещо друго -отвертка електрод или неква клечка......Някой да обясни този мотор как се зацепва ако ти го дадат в наливно състояние...Например:" Намираш 0 градуса като докарваш 1и4 горе мерено с индикаторен часовник..."И по нататък...
                Моли се да не го виждаш в наливно състояние защото тогава си е е**ло мамата . Намираш 0 градуса и от там с градуиран диск(като два транспортира събрани за да се получи окръжност), започваш да даваш предварение/закъснение на всмукателния вал и на изпускателния , а от там и да следиш за градусите на застъпване на двата вала. Тоест да гласиш фазите на двигателя, за да можеш да докараш точните градуси . Нещо такова е целта на занятието при събиране на "наливен" двигател, освен ако няма някоя по добра технология(а именно ГМТ на буталата, слагаш валовете с петите застопорени и си спестяваш градуирания диск). Поне аз знам за тези методи, и не претендирам за тяхната вярност, за това нека знаещите колеги и тези който са събирали "наливен" двигател (а до колкото следя темите в тунинг раздела има доста разбиращи колеги).

                Коментар

                Working...
                X