Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за тампоните на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    zdrawko написа:
    Колега, като сменяш тампоните само да не забравиш да подпреш двигателя отдолу на картера, че съм виждал как се усукват щангите за превключване на скоростите на едно Типо при смяна на опорен тампон на двигател (този в средата на купето) и после ще береш ядове със превключване на скоростите.
    точно по тази причина още не съм стигнал до сменяне, чакам да ми донесат едни стойки (доста височки) за да подпра отдолу когато колата е на канала. Мерси за подсещанката като го подмена ще пиша има ли резултат.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #17
      Да попитам за тези тампони и аз.Казаха ми че тампона на скоростната(ляв се води) и задния са ми заминали и двигателя се е понавел малко.Имам и друг проблем който мисля че от тях.Тресенето на волана като зимата е по-силно.Както и при движение отпускам педала на газта и пак подавам и се чува удар отпред.Та питането ми е ако не ги сменя сега можели да има повреди по двигателя или да изпадне някъде в движение.Мерси
      Fiat Brava 1.9 JTD

      Коментар


        #18
        Аз наскоро смених единия тампон - тракаше. Бая скъп ми се видя обаче. Ама сега е наред - нищо не трака.
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #19
          На различни места ми казват различни цени за тези тампони и различни марки.И вече незнам какво да взема.А и да питам от тампонали се получва при рязко подаване и отпускане и пак подаване на газта един звук като от удър.
          Fiat Brava 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            nemobg написа:
            На различни места ми казват различни цени за тези тампони и различни марки.И вече незнам какво да взема.А и да питам от тампонали се получва при рязко подаване и отпускане и пак подаване на газта един звук като от удър.
            Да.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              От тампоните е този УДАР. Този т.н ПРЕДЕН тампон, който смених никак не беше евтин, в пъти повече от написаното тук преди. Нещо дефицитен ми се видя, в НАШИЯ сайт само го имат на картинка.
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #22
                До колко се ориентирам се пада ляв до скоростната кутия.Има и един среден дето е като лапа.За този левия съвет за марка и място от където да взема.Че го гледах ня няколко места на нсика цена и като цяло ми седи все е дно е правен в някое мазе.
                Fiat Brava 1.9 JTD

                Коментар


                  #23
                  nemobg написа:
                  До колко се ориентирам се пада ляв до скоростната кутия.Има и един среден дето е като лапа.За този левия съвет за марка и място от където да взема.Че го гледах ня няколко места на нсика цена и като цяло ми седи все е дно е правен в някое мазе.
                  Гледал си го в магазини наличен или в нета го показват само на снимка?
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #24
                    Ами в магазин го гледах.И направих сравнение на цените в нета между различните марки.И се оказа че там дето го гледах е осезаемо по евтин.Е и като марка беше различен.В друг магазин го нямаха но ми казаха цена 200 лв.
                    Fiat Brava 1.9 JTD

                    Коментар

                    Working...
                    X