Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на Стило, когато е на скорост?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    jorki написа:
    Ами за съжаление се чува. Наистина и аз си мисля, че за тези 115 коня би трябвало доста по-прилично да върви....
    Щом се чува при това условие,проблема ти е в лагер на първичният(амбриажната) вал(ос) на скоростната кутия.Тогава само той е зацепен към коляновият вал посредством съединителя,а щом педала не е натиснат аксиалният лагер не работи.А за мощноста-отиди при добър диагностик и в реално време проверете параметрите на работа на отделните датчици на двигателя и открийте проблема.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #32
      Зъбите на диференциала не са изронени/отчупени ако беше нещо такова щеше направо да блъска,тропа................ Просто им пада циментацията и започва виенето.Аз лагер не съм чувал да вие, когато вие е от зъбите а когато шуми и ромоли е от лагер. Щом и на място има шум е лагери на първичният вал, каза го и колегата по нагоре. Днешните скорости много по начесто ги мятат тези лагери от по старите, при по старите опашката влизаше чак в коляновият вал и там лагеруваше също.

      Коментар


        #33
        chaveto написа:
        Зъбите на диференциала не са изронени/отчупени ако беше нещо такова щеше направо да блъска,тропа................ Просто им пада циментацията и започва виенето.Аз лагер не съм чувал да вие, когато вие е от зъбите а когато шуми и ромоли е от лагер. Щом и на място има шум е лагери на първичният вал, каза го и колегата по нагоре. Днешните скорости много по начесто ги мятат тези лагери от по старите, при по старите опашката влизаше чак в коляновият вал и там лагеруваше също.
        И когато вие от зъбите какво е решението, понеже и мойта вие като и давам газ и това го прави от скоро.
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #34
          Мдам, какво правим в този случай, явно не е само при мен..не че е успокоение де - напротив, но все пак...
          Take it easy, make it happen
          Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #35
            При всички положения си трябва ново. Едно време на кола която е за продаване сипваха трици и всичко утихваше за Х километра. При мен също шуми на място скоростната кутия когато съм пуснал съединителя, натисна ли го спира. Това значи лагери на първичният вал, но ми вие и трета предавка. Предполагам трета вие защото в града се кара предимно на нея и е повече износена. Сипвах някакви добавки за маслото и ефекта беше 0. Добавката представляваше нещо като графит.

            Коментар


              #36
              Какво ново? Лагер, зъби, диференциал? Не разбирам много, затова питам
              Take it easy, make it happen
              Stilo 1.9 JTD

              Коментар


                #37
                Колега chaveto, лагера на диференциала си вие стой та гледай. Звука е нещо подобен като когато някоя кола се движи на задна, само че в пъти по-тих. Няма ромолене, няма тракане. Двата лагери на диференциала ги смених при хит-ко, като ги врътнеш на ръка все едно бяха пълни със ситен пясък.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #38
                  Да, верно е нещо от рода на звука на колата, когато е на задна...хммм
                  Take it easy, make it happen
                  Stilo 1.9 JTD

                  Коментар


                    #39
                    spark написа:
                    Колега chaveto, лагера на диференциала си вие стой та гледай. Звука е нещо подобен като когато някоя кола се движи на задна, само че в пъти по-тих. Няма ромолене, няма тракане. Двата лагери на диференциала ги смених при хит-ко, като ги врътнеш на ръка все едно бяха пълни със ситен пясък.
                    Клега,не така.chaveto каза че лагер не може да вие,защото той не е чувал такова нещо.А ти сега вие та стой та гледай.

                    Коментар


                      #40
                      Понеже виждам, че се за формя спор и затова повече няма да пиша. Това, че вие слагате всичко под общ знаменател и не можете да разграничите едно от друго не е мой проблем. И понеже някои хора са много отворени и знам, че е редно да знаят защо много автомобили вият на задна скорост и как едно време москвичите преди 12-ка виеха на всяка скорост пък лагерите им бяха здрави.Един лагер шуми и започва да ромоли когато му се наруши циментацията. Това, че даден лагер има голям луфт и поради този луфт зъбите не влизат и излизат както трябва се получава въпросното виене, но то не е от самият лагер. Също така компетентните колеги трябва да знаят, че зъбните колела на диференциалите едно време се регулираха с хартия. Ако мине през зъбите без да бъде наранена значи всичко е ОК.

                      Коментар


                        #41
                        Колеги, оказа се, че това виене е от лагер на климатика. Явно аз съм мнгоо зле и не съм могъл да различа звука.Важното за момента е, че няма нищо по скоростите.Проблемът сега пък се оказва, че няма ключ, с който да се смени въпросният лагер. Някой имал ли е проблем с въпросният лагер и ако да, как се е справил с проблема?Дали на специален майстор, занимаващ се с климатици да е водя...?
                        Take it easy, make it happen
                        Stilo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #42
                          Че то кое Стило няма проблем с лагера ?Търси си майстор, който го е сменял вече, не да се учи.И да го сменя на място.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #43
                            А проблем ли е да си го карам така или може да направи някакви поразии? А какво имаш предвид под смяна на място?
                            Take it easy, make it happen
                            Stilo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #44
                              И всъщност да знаете майстор, който е сменял въпросния лагер?
                              Take it easy, make it happen
                              Stilo 1.9 JTD

                              Коментар


                                #45
                                Да не сваля компресора.Аз моя ще го сменям в най-скоро време, но не вие постоянно.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X