Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на Стило, когато е на скорост?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    M5kov написа:
    И преди това си виеше... Сипал съм по-гъсто масло ако има значение това...
    По-важно е да е по-качествено!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Re: Виене на Стило, когато е на скорост?

      jorki написа:
      Колеги, имам странно виене. Появява се само когато колата е на скорост и/или подавам газ, но не и когато колата е на свободна предавка. Някакви предположение от какво може да е....Стило 1.9 JTD
      Ако виенето се чува само когато си с газ/когато двигателя предава въртящ момент/ и е на всички предавки-лагери на главното предаване/лагери на касетата на диференциала/.

      Коментар


        #18
        Днес направих няколко теста и си вие дори когато е на свободна предавка с натиснат съединител и натискане на газ. В движение, когато сменям предавките и натискам газ отново вие..абе кажи-речи си вие постоянно вече...Какво следва, колеги...?
        Take it easy, make it happen
        Stilo 1.9 JTD

        Коментар


          #19
          Ако вие само при натиснат съединител - аксиален лагер, ако вие на всяка предавка при отпуснат съединител - лагери на диференциала.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #20
            При всички положения е от диференциала щом виенето го има на всяка една предавка. Според мен обаче не са лагери ами самите Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

            Коментар


              #21
              chaveto написа:
              При всички положения е от диференциала щом виенето го има на всяка една предавка. Според мен обаче не са лагери ами самите Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
              Колега,не е лошо да обясниш какво се е случило със зъбите че са започнали да вият,като преди това същите зъби не са виели.Иначе, предположонието ти не е лишено от логика но е добре да се аргументираш.

              Коментар


                #22
                Да разбирам ли, че е проблема е някъде в диференциала? Не че разбирам кой знае колко, но това чудо трябва да се замени или поправи?
                Take it easy, make it happen
                Stilo 1.9 JTD

                Коментар


                  #23
                  По принцип, че трябва да се прави трябва, но успокоителното в случая е това, че този ремонт можеш да го отложиш във времето за момент, когато си финансово и психически "възпитан" за този момент Аз така карах първата си кола повече от 20 000 километра докато я оправя
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #24
                    О, това, че мога да го отложа е много добра вест! А мислите ли, че това може да оказва влияние върху мощността на колата. Имам чувството, че някак си не върви мамицата й кола...Натискам, ама не ще... Примерно на 1100-1200 оборота и на трета с пълна газ, колицата все едно не й е натисната газта.. Понеже това ми е първата кола с дизелов мотор, не съм сигурен така ли трявбва да се държи, но мисля че някак си не е това нормалното и вървене....
                    Take it easy, make it happen
                    Stilo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #25
                      jorki написа:
                      О, това, че мога да го отложа е много добра вест! А мислите ли, че това може да оказва влияние върху мощността на колата. Имам чувството, че някак си не върви мамицата й кола...Натискам, ама не ще... Примерно на 1100-1200 оборота и на трета с пълна газ, колицата все едно не й е натисната газта.. Понеже това ми е първата кола с дизелов мотор, не съм сигурен така ли трявбва да се държи, но мисля че някак си не е това нормалното и вървене....
                      Според мен, да възможно е да се тормози при неизправна скоростна кутия. Дано наистина са само лагери! Ако обаче има и изронени зъби, то ремонта не бива да се отлага. Но май ще е по-добре друга скоростна кутия.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #26
                        Това не е добре...Сега как да разбера дали има счупени зъби...На майстор ли трябва да е водя или да гадаем и аз не знам вече...луднах
                        Take it easy, make it happen
                        Stilo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #27
                          Май ще трябва да се прави!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Ами може би трябва да отида на някоя среща в София и някой от колегите, които повече разбират да кажат някакво мнение, за да съм сигурен какво да правя, че сега доста трябвада се оръся за това предполагам...
                            Take it easy, make it happen
                            Stilo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #29
                              jorki написа:
                              Примерно на 1100-1200 оборота и на трета с пълна газ, колицата все едно не й е натисната газта.. Понеже това ми е първата кола с дизелов мотор, не съм сигурен така ли трявбва да се държи, но мисля че някак си не е това нормалното и вървене....
                              При тези условия,ако колата ти е 115 к.с. трябва съвсем прилично и с лекота да започне да си ускорява без затруднения.Лично аз отхвърлям връзката между проблема с виенето и загубата на мощност.Когато колата ти е в покой и работи на обороти без натиснат съединител след форсиране,чува ли се виенето?
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар


                                #30
                                Ами за съжаление се чува. Наистина и аз си мисля, че за тези 115 коня би трябвало доста по-прилично да върви....
                                Take it easy, make it happen
                                Stilo 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X