Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на Стило, когато е на скорост?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене на Стило, когато е на скорост?

    Колеги, имам странно виене. Появява се само когато колата е на скорост и/или подавам газ, но не и когато колата е на свободна предавка. Някакви предположение от какво може да е....Стило 1.9 JTD
    Take it easy, make it happen
    Stilo 1.9 JTD

    #2
    кола

    порво виж лагера на съединитела друго не се сещам сложното е че трябва да се свали целия съединител за 1 лагер поне така ми се струва а иначе по двигатела всичко наред ли си е
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      порво виж лагера на съединитела друго не се сещам сложното е че трябва да се свали целия съединител за 1 лагер поне така ми се струва а иначе по двигатела всичко наред ли си е
      Ако имаш предвид аксиалният лагер,той няма нищо общо с проблема,защото работи само когато е натиснат педала на съединителя.Колега jorki,когато форсираш колата(при освободена предавка) чува ли се виенето или само когато скоростната кутия е комутирана?И има ли значение с каква скорост и на коя предавка се движеш,когато се чува?
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        Ами проблема/виенето се чува само когато колата е на скорост или както ти каза - комутирана. Иначе на свободна предавка и натискане на газта, виенето не се чува. Общо взето няма значение на коя скорост преминавам, все го има това виене...
        Take it easy, make it happen
        Stilo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Виенето има ли си посока - ляво, дясно? При всякакви ли обороти на двигателя вие?

          Коментар


            #6
            проблема може и да идва от самата скоростна кутия.. добре е да се провери поне в какво състояние е маслото и има ли нужда от подмяна... вуйчо ми така му сгъна скоростната кутия на Аудито...
            Fiat Brava TD100

            Коментар


              #7
              Ето отговора на колегата Ogi28 от една друга тема. Ще ти е полезен!Има един съединител, който свързва двг със скоростите. Натиснеш ли го - двигателя се върти, скоростите - не. Ако при натиснат съединител и колата на място се чува виене - то проблемът е в лагер на съединителя. Ако при отпуснат се чува - има 2 положения - колата на място, и колата в движение. При колата на място - проблемът е в лагер на първичния вал. Ако е в движение - има 2 положения - или е включена предавка, или не е включена. Ако не е включена предавка и вие - или е лагер на вторичния вал, или е друг лагер по-натам в силовото предаване - диференциал, главина (лагер), и други. Ако е включена предавка и вие - може да е от вторичния вал, от диференциала, или отново от първичния вал, като ако е от първичния - прави се теста на място.Ако в движение, неутрална предавка, и отпуснат съединител не се чува нищо, а при опит за включване на предавка - започва да се чува - това е моментът в който двата вала се зацепват един спрямо друг, първичния започва да се върти - проблемът е в лагер на първичния.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Колеги, проблема/виенето със сигурност се чува при опит за включване на предавка, както и при подаване на газ, когато съм на скорост. Трябва да пробвам на място при натискане на съединител и газ едновременно, без да сменям скорост...
                Take it easy, make it happen
                Stilo 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  jorki написа:
                  Колеги, проблема/виенето със сигурност се чува при опит за включване на предавка, както и при подаване на газ, когато съм на скорост. Трябва да пробвам на място при натискане на съединител и газ едновременно, без да сменям скорост...
                  Това трябваше да го установиш отдавна,защото е достатъчно красноречиво като явление.Натискай съединителя и форсирай дори и да не си включил на предавка.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    #10
                    Колега, надявам се да ме извиниш, че ти пиша в темата, но проблема ми е сходен само колата е друга...При мен има виене в интервала 45-65 km/h.При подаване на гас на 3та или 4та скорост с по ниски обороти се чува въпростоно виене.Правих опит да натисна съединителя, когато започне да вие и като го натисна спира.На място също го няма това. Чува се нещо подобно на това виене, когато намалявам скороста от 50 до 0 км на свободна, но незнам дали това не е от гумите...
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      M5kov написа:
                      Колега, надявам се да ме извиниш, че ти пиша в темата, но проблема ми е сходен само колата е друга...При мен има виене в интервала 45-65 km/h.При подаване на гас на 3та или 4та скорост с по ниски обороти се чува въпростоно виене.Правих опит да натисна съединителя, когато започне да вие и като го натисна спира.На място също го няма това. Чува се нещо подобно на това виене, когато намалявам скороста от 50 до 0 км на свободна, но незнам дали това не е от гумите...
                      Колега, при теб вече почти със сигорност е понижено количество на маслото в скоростната кутия
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Да ама не... Преди седмица го сменях и кутията е пълна
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          M5kov написа:
                          Да ама не... Преди седмица го сменях и кутията е пълна
                          След смяната ли почна да вие или още от преди това. Виенето на определени предавки обикновенно е признак за намаляло ниво.
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            И преди това си виеше... Сипал съм по-гъсто масло ако има значение това...
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Щом си е виела от преди това, едвали. Но все пак кажи точно какво масло и сипа
                              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                              Коментар

                              Working...
                              X