Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една поучителна история

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги,днес е 7-ят ден в който нямам дори ред изпратен от колегата страна по спорът.Всеки ден човекът е в Скайпа и във форума,но не взима отношение по въпросът!Предлагам темата да се приключи и да се заключи-няма смисъл повече да се очаква че ще чуем нещо от него.....Ако имаше дори малко някакво човешко отношение,можеше поне да каже едно "съжалявам" или каквото и да е...Но явно-не!Пускам последните съобщения изпратени от мене към него в Скайп/без отговор/ и нека всеки си прецени дали да се впуска в покупка от този колега или не:[28.03.2010 21:02:29] mitaka_71 каза: та очаквам някакво предложение от ваша страна за излизане от създалата се ситуация[28.03.2010 21:37:20] mitaka_71 каза: Аз виждам 2 варианта-или да ми изпратите друг усилвател работеш и с подобни характеристики,или ако няма такъв вариант е да си ви върна този и да ми се въстанови сумата която ми излезе-50лв,пък вие вече ще решавате какво да го правите.Мисля че нищо нередно не искам-искам да излезем от тази ситуация!Очаквам решението ви.[31.03.2010 10:02:40] mitaka_71 каза: Тони здравей.Някакво развитие по моят въпрос има ли?[01.04.2010 18:55:14] mitaka_71 каза: Тони,искам да ти кажа че ми отремонтираха усилвателя-мой приятел се нагърби и го направи.Изгоряло стъпало и некакви кондензатори ли...Както и да е-цялата работа ми струваше 18лв без труд-не поиска за работата пари момчето.Не можех да чакам повече да ме бавите а и нищо да не правите,при положение че ми изпратихте нещо което не работеше.Наистина не беше коректо независимо че си бил само посредник.Така че бих казал че сте ми длъжници с твоята приятелка-тези 18лв не ме бъркат-самата постъпка не беше коректна....Поздрави на всички!
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    Коментар


      #17
      Що ли пък си мисля,че въпросното "момиче" е мит. Нека durex_a поне напиши едно извинявай,иначе ще е жалко.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #18
        Струва ми се достатъчно това, че е пряко обвинен в нещо, и не взема отношение, и не отговаря по темата !

        Коментар


          #19
          Някой прати ли му линк на лично ?
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Струва ми се достатъчно това, че е пряко обвинен в нещо, и не взема отношение, и не отговаря по темата !
            Здравейте колеги сега разбирам за темата сега се включвам благодаря на момчетата които казаха добри думи за мен.Сеге по темата с усилвателя въпросната ми позната ми спомена че иска да се продаде след което ЛИЧНО аз пробвах усилвателя си в моята кола ( пуснах му ток) и усилвателя си заработи (несъм пускал сигнал към усилвателя зада се убедя че всичко е изправно там ми е явно и грешката) след като останових че той работи го пуснах в темата си където продавах друг усилвател на друг мой познат ( с 2 думи аз съм ба*ти простия че се занимавам ама уви като ми кажат "моляте дай да видим" и немога да откажа (не всичко де )) .Така на следващия ден получих Л.С. от въпросният колега(непознат за мен досега) даде ми адрес телефон и на следващият ден аз пратих "машинката" (колегата наиситна ми вметна че усилвателят няма да бъде ползван и вързвам сега) Няколко месеца по късно получих обаждане от колегата разговаряхме след което писахме и в скайп когато колегата ми обесни следняит проблем допираме кабела хвъркат искри светва ЗЕЛЕНО и след това светва веднага ЧЕРВЕНАТА лампичка та тоест се включва защитата на усилвателя интересно защо при мен си светна и си светеше 2 мин само зелено ... ако някой разбира и може да каже какво се е случило при мен или при колегата нека обесни така понеже аз в случая нямам никакъв дял от тази продажба а човека си иска парите или усилвател реших да потърся върпосното момиче което ми каза че е минало доста време и да нея занимавам тоест колегата ме натиска от 1-та страна тя се дърпа от другата /оправяй се ти/ което ще рече аз да си извадя определена ХХ сума от джоба зада заплатя ремонта на колегата,да му върна парите или да му намеря друг усилвател което в момента за мене е апсолютно непосилно и 2 лева да оделя (семейни причини и финансово положение).Друго което искам да е че и колегата има скайп на момичето и момичето има негов Нямам какво да кажа повече ако има нещо питайте аз нямам за какво да се крия и т.н. ще отговоря на всекип.с. сори но несъм прочел всички постове щото ми е ясно кво пише

            Коментар


              #21
              chaveto написа:
              Истината е такава, че винаги е имало тарикати. Мен също са ме лъгали по такъв начин, но тогава се разминах само с разход за горивото. Гледаха ме в очите и ме лъжеха как е работило до последно и не е имало никакви проблеми От тогава отвори преди да платиш и винаги проверка. Лошото е, че от такива започва да се изгражда негативно мнение за форумната търговия. А в интерес на истината има много коректни колеги.
              jenshen73 написа:
              Хм, що имам чувството, че "колегата" Durex_a му се събраха повече от едно негативни мнения за негови сделки? То вярно - взел парите, но тия схеми "не съм аз продавача, а една жена" са много тъпи. Щом аз взимам парите - няма значение чия е вещта. Като отидем в магазина да не би гаранцията да си я търсим от Панасоник примерно? Колега, то и ти си в грях де - щото ако го беше пробвал тоя усилвател в деня на сделката - нямаше да има мелодрами. Аз пазаря от форума, но до момента - все положителни отзиви имам...
              въпросната опцийка я имаше !!! Там вече дали колегата го е пробвал преди да го плати незнам

              Коментар


                #22
                Доста елементарен опит за замазване на очите на тези които четат м/у редовете Ще нахвърлям набързо по точки разминаванията в мненията ни:1.От получаването на усилвателят до момента в който събрах всичко необходимо за прекарване на музика в колата ми бяха минали по-малко от 2 месеца-справка: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%EB%FF2.Още при уговарянето и уверението от страна на колегата че усилвателят е изправен му обясних че монтажа му може би ще е след доста време,защото тепърва започвам да събирам компонентите.Относно пробата в офисът на Еконт,мисля че е невъзможно това да стане-първо няма подходящи условия,и второ както обясних-не пипам нещо което не разбирам.Изцяло разчитах на думата на колегата/може би в това ми беше грешката/...3.Твърдението че имам Скайпа на някакво момиче и тя моят е лъжа-никога не съм контактувал с въпросното момиче-единствено и само с въпросният колега.4.Твърдението че чак сега вижда темата също за мене е лъжа-всеки ден е във форума,а снощи когато написах последният си пост беше дори в този раздел "Общи приказки"5.Дори и да е така както твърди-нищо не каза за това че дни наред не ми отговаряше във Скайпа,въпреки че денонощно си в него-на 28.03..29-ти,30-ти,31-ви,1-ви....какво прави това-5 дни там и отделно още толкова тук....6.Дали е работил този усилвател някога и дали изобщо е пробван-не знам.Мнението на сервиз беше че този усилвател е тотално окъсен и то не в следствие на неправилен монтаж!!! Както споменах се обърнах към човек който се занимава точно с това-монтаж на кар аудио/а и с продажба в голям хипермаркет/,защото аз си признавам че аз нищо не разбирам от това...7.И не на последно место-в крайна сметка не чух дори едно малко "съжалявам" за случилото се колега като страна по въпросът...Даже чухме оправдание че е закъсал с парите и какво да направил-това за мене си е чисто....нямам думи...8.Оказа се че не съм единственият такъв случай на колегата-изкочиха и в други форуми недоволни колеги от негово некоректно отношение...Както и да е-за мене случаят е приключен...Просто лош късмет че попаднах на 19г. младеж,за който моралното и човешкото са твърде далечни...Дано си вземе поука,защото може някой път да не попадне на спокоен и търпелив човек като мене и тогава нещата да са други....Поздрави!
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #23
                  неми се спори колега сам помисли ако съм ти пратил умишлено изгорял усилвател дали щях да ти вдигна телефона ? дали щяй да ти отговоря на л.с. и дали щях да ти пиша в скайп има достан неща на които мога да отговоря от горняит пост но неми се заниамва да търкам клавиатурата !

                  Коментар


                    #24
                    Няма да се впускам в подробности защото не знам точно какво е станало, но има неща които горят ако не са вързани под товар - говорители.

                    Коментар


                      #25
                      Момчета, понякога се намесват и допълнителни фактори, в еконт съм гледал как при прехвърляне на стоката младежите изпускат на пода пакети с доста скъпи неща вътре, просто се случва. Възможно е и в тоя случай да се е намесила съдбата и сега никой не е виновен, хубавото е, че играчката е заработила срещу 18 лв, а извода е, че не всичко се купува с куриер и без проба.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #26
                        Колега Durex_а, искаш ли да ти продам един нов лаптоп Тошиба за 200 лв? Е, разбира се, като ти го пратя в кутията му ще има вестници, вместо компютър, но няма да съм виновен аз. От името на приятел ще го продавам, та вина никаква няма да имам. Ще те пратя на него да се оплакваш. Как ти звучи? Обясненията ти за това момиче и как ти не си виновен звучат по същия начин.Колега, не се заяждай, моля! Модераторски екип на fiat-bg.org
                        преди - TIPO
                        сега - VOLVO XC60

                        Коментар


                          #27
                          На мнение съм,че никой от колегите няма вина.Не вярвам,че колегата durex_a ще тръгне да лъже mitaka_71.Просто стечение на обстоятелствата.Щом проблема е решен не мисля,че има още място за разискване.Достатъчно беше изписано по темата и не мисля,че ще се стигне до някаква развръзка повече.Дано занапред не се стига до такива ситуации.Инъче от форума съм купувал и продавал доста части и аксесоари и за сега не съм имал проблем.Надявам се и занапред да е така.
                          FIAT BRAVO 1.6
                          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                          Коментар


                            #28
                            dannybo написа:
                            Колега Durex_а, искаш ли да ти продам един нов лаптоп Тошиба за 200 лв? Е, разбира се, като ти го пратя в кутията му ще има вестници, вместо компютър, но няма да съм виновен аз. От името на приятел ще го продавам, та вина никаква няма да имам. Ще те пратя на него да се оплакваш. Как ти звучи? Обясненията ти за това момиче и как ти не си виновен звучат по същия начин.

                            Коментар


                              #29
                              popara801 написа:
                              На мнение съм,че никой от колегите няма вина.Не вярвам,че колегата durex_a ще тръгне да лъже mitaka_71.Просто стечение на обстоятелствата.Щом проблема е решен не мисля,че има още място за разискване.Достатъчно беше изписано по темата и не мисля,че ще се стигне до някаква развръзка повече.Дано занапред не се стига до такива ситуации.Инъче от форума съм купувал и продавал доста части и аксесоари и за сега не съм имал проблем.Надявам се и занапред да е така.

                              Коментар


                                #30
                                Още една поучителна история ... Няма да пускам нова тема, тъй като съм описал всичко в раздела за газовите уредби. Ето за какво става дума: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57195 Коментирайте свободно, може и да не съм прав. Чист съм пред съвестта си, фактите са 1:1, както са описани.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X