Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една поучителна история

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Нали знаете?"Не съм богат, за да купувам евтино"Не може да ме убедите, че купувайки нещо по този начин, дори и за миг не сте се съмнявали, че може нещо да не е наред! От друга страна купувайки нещо от форума, може би някак си наивно човек се надява, че тук все пак малко или много сме "свързани" по някакъв начин.... както и да е аз няма да казвам кой крив, кой прав. Всеки знае сам за себе си.
    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

    Коментар


      #32
      TAIF написа:
      Нали знаете?"Не съм богат, за да купувам евтино"Не може да ме убедите, че купувайки нещо по този начин, дори и за миг не сте се съмнявали, че може нещо да не е наред! От друга страна купувайки нещо от форума, може би някак си наивно човек се надява, че тук все пак малко или много сме "свързани" по някакъв начин.... както и да е аз няма да казвам кой крив, кой прав. Всеки знае сам за себе си.
      Защо, 820 лв. евтино ли ти се струва? Ами те турските инжекциони в Пазарджик ги монтират за 800 лв. също с евросонда. На моя само компютърът му е латвийски, кой ги знае другите компоненти какви са. Аз не се оплаквам от качествата на уредбата, а от качеството на монтажа. И освен това, всеки гражданин на ЕС има право да върне стока в някакъв срок от закупуването й. Ето, аз не харесах стоката и искам да я върна. И при това съм готов да си платя за труда по монтажа-демонтажа. На си ти уредбата-просто ми върни парите, които струва самата тя - това предложих на майстора няколко пъти. Само че тук в България не е ЕС, тук нравите и порядките са като в диарбекир и анадола.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        Не искам да се меся, но познавам Митака като изключително уважителен и коректен човек.Направи ми впечатление днес, че другата страна на спора, durex_a, днес беше във форума и писа в други теми, но не взе отношение по тази.Вярно е, че всяка ситуация има 2 страни и наистина би било добре да чуем и втората.Понякога човек наистина може да си извади грешни заключения от дадена ситуация. Като пример ще дам случка от моя живот:Преди време, бившият ми шеф ме попита дали познавам някой, който да може да направи движеща се рекламка, за да я вмъкне в сайта на фирмата. Имам приятел, който работи в софтуерна фирма, и знам от него, че негов колега се занимава на частно точно с такива неща. И се излъгах да съм посредник в работата.Срещнах се с човека, уговорих му среща в нашия офис, дойде, разбраха се с шефа ми какво се иска и т.н. Направи той нещо си, обаче моя бивш шеф не го хареса и отказа да го плати.Пича няколко пъти се обажда на мен да си иска парите, аз естествено го препращах към шефа ми, но той не се обади директно на него да си ги поиска или да дойде в офиса директно да се разберат, а продължаваше на мен да се обажда и да пита кво става с парите. Сега като ме види на улицата не ми се обажда, предполагам че в неговите очи съм мошеник някакъв. Аз не мисля така, но и в крайна сметка не ми пука какво мисли за мен. Аз пред съвестта си съм чист.Та така...
        Мда гадна работа е това.Това е гадното на нашата професия, че трябва предварително да вземат парите, иначе са цакани, които рискуват да работят на частно. Рядко клиент би платил, след като си му показал продукта и го има на диска си, което не го спира по никакъв начин да го използва, ако иска. За защита от закон ясно че не може и да мислим.Особено графичен дизайн, фронт енд приложения и сайтове, които не са защитени по никакъв начин, за разлика от повечето desktop приложения и бекенд приложения, опасността за developer-ите е голяма и е наистина много неудобна ситуацията, в която си попаднал, като посредник. Това е продукт, които не излиза от поточна линия и е много специфична продажбата му.Най-добрият начин за това е цялото му произовство на такъв продукт да се разделя на малки части, всяка от която да бъде плащана при завършването й, при удобрение, или предварително.Така рискът за developer-a и за клиента е сведен до минимум - ако клиентът не хареса прототипа, следват дискусии или прекратяване на разговорите. Ако на developer-а не му платят прототипа, то това е само прототип, който не му е изял времето. Така и двете страни са на сигурно. Лошото е, че клиентът няма 100% гаранция, че ще му завършат проекта, но кой има такава гаранция като клиент в днешно време? За това са механизмите за трупане на рейтинг на developer-ите и отделно клюките, които хората обменят.Жалко, че съответният developer е рискувал много в случая, като е завършил продукта, без да има дори частичен confirm на прототип насреща.Това са рисковете на професията.

        Коментар


          #34
          snake написа:
          TAIF написа:
          Нали знаете?"Не съм богат, за да купувам евтино"Не може да ме убедите, че купувайки нещо по този начин, дори и за миг не сте се съмнявали, че може нещо да не е наред! От друга страна купувайки нещо от форума, може би някак си наивно човек се надява, че тук все пак малко или много сме "свързани" по някакъв начин.... както и да е аз няма да казвам кой крив, кой прав. Всеки знае сам за себе си.
          Защо, 820 лв. евтино ли ти се струва? Ами те турските инжекциони в Пазарджик ги монтират за 800 лв. също с евросонда. На моя само компютърът му е латвийски, кой ги знае другите компоненти какви са. Аз не се оплаквам от качествата на уредбата, а от качеството на монтажа. И освен това, всеки гражданин на ЕС има право да върне стока в някакъв срок от закупуването й. Ето, аз не харесах стоката и искам да я върна. И при това съм готов да си платя за труда по монтажа-демонтажа. На си ти уредбата-просто ми върни парите, които струва самата тя - това предложих на майстора няколко пъти. Само че тук в България не е ЕС, тук нравите и порядките са като в диарбекир и анадола.
          Нямах предвид теб Snake! В твоя случай нещата стоят по друго яче, платил си за специализирана услуга, на оторизирано за това място /поне така предполагам/ Друг е въпрсът, че на дали е станало на въпрос да ти бъдат издадени документи /фактура, гаранция и т.н./ ако ги имаш си търси правата!
          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

          Коментар


            #35
            TAIF написа:
            Нямах предвид теб Snake! В твоя случай нещата стоят по друго яче, платил си за специализирана услуга, на оторизирано за това място /поне така предполагам/ Друг е въпрсът, че на дали е станало на въпрос да ти бъдат издадени документи /фактура, гаранция и т.н./ ако ги имаш си търси правата!
            И аз така предполагах, че мястото е оторизирано. Така поне гласяха форумските легенди. Оказа се, че не е така. Не ми беше издаден никакъв документ: фактура, касова бележка, гаранционна карта. Даден ми беше само паспорт на бутилката, в който дори не пише от кой е монтирана?! Все едно просто се е появила в колата ми.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #36
              Венко,нали сме форум за да си помагаме?Кажи на всички кой е този майстор,поне да се предпазят колегите от подобни неволи.Разбрахме че си доволен от самата уредба,не си доволен от монтажа и последвалото обслужване.То човек ако си гледа работата през пръсти е ясно че ще има и други недоволни.Дай да ги направим по малко.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #37
                krasio_79bs написа:
                Венко,нали сме форум за да си помагаме?Кажи на всички кой е този майстор...
                Предпочитам това да не става, засега. Ако благоволи да ми се обади днес-утре и решим проблема цивилизовано, ще забравя за случката. Ако не-ще си понесе последствията, а те ще бъдат изцяло в рамките на закона. Който е бил в казармата, знае колко е тежко да те гонят по устав... Той чете форума, дано се вразуми.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #38
                  snake написа:
                  TAIF написа:
                  Нямах предвид теб Snake! В твоя случай нещата стоят по друго яче, платил си за специализирана услуга, на оторизирано за това място /поне така предполагам/ Друг е въпрсът, че на дали е станало на въпрос да ти бъдат издадени документи /фактура, гаранция и т.н./ ако ги имаш си търси правата!
                  И аз така предполагах, че мястото е оторизирано. Така поне гласяха форумските легенди. Оказа се, че не е така. Не ми беше издаден никакъв документ: фактура, касова бележка, гаранционна карта. Даден ми беше само паспорт на бутилката, в който дори не пише от кой е монтирана?! Все едно просто се е появила в колата ми.
                  Много неприятно, ма и ние потребителите сме си виновни затова /с бележките и т.н./ Живял съм в Англия и САЩ за по малко, за Англия не толкова ама за щатите ми направи впечетление, че за касова бележка едва ли не те гонят да ти я дадат /вярно хората които не биха поискали да им бъде издадене или не биха я взели са и доста малко/. Както и да е.... и аз като се сетя само за пслдения месец колко пари съм дал за разни неща и нямам документ за това.... направо ми става лошо . Дано нещата се оправят, но дори и да не стане да не ти пука!!!! Все пак това е някаква кола и някаква бутилка, така де ти нали си здрав и ти няма нищо :D
                  FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                  Коментар


                    #39
                    TAIF написа:
                    ...Дано нещата се оправят, но дори и да не стане да не ти пука!!!! Все пак това е някаква кола и някаква бутилка, така де ти нали си здрав и ти няма нищо :D
                    Точно така. Засега не съм се взривил, но ако се случи, ще пиша в темата :D .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #40
                      ама и аз днес едни включвания правя.
                      FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                      Коментар


                        #41
                        Е за тва си купи всичко чисто ново от магазина и няма да имаш такива проблеми.Като се правят такива сделки винаги има риск че може да те прецакат,Много внимавам като взимам някви части втора ръка, и то най-често само от познати.На скоро имаше такъв случай с един мой приятел, който си беше взел dvd за доста тънка цена, но се оказа че има защо.Dvd-то беше цялото прецакано, целия механизъм се функционираше, и съответно той му намери място в коша за боклук.
                        Виж бейби не сме глупаци,
                        ние сме отбор от здравеняци.
                        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                        Коментар


                          #42
                          Темата се раздвои на два случая и всеки си пише по този, по който има да каже нещо и се получава все едно си говори сам :D
                          преди - TIPO
                          сега - VOLVO XC60

                          Коментар


                            #43
                            Прав си! Вината е моя, че използвах темата на колегата, за което се извинявам. Считайте моята история за приключена.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #44
                              Тя и другата приключи горе-долу в същият дух ,така че ако преценят модераторите че пречи и че се пълни с излишни коментари,могат да е заключат или затрият Заключва се по преценка на авторите.Модераторски екип на fiat-bg.org
                              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                              Grande Punto 1.2 LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X