Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една поучителна история

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една поучителна история

    Здравейте колеги.Няколко дни се чудех дали да споделя това което се случи с мене или да го запазя в себе си както правя в повечето случаи....Тайно се надявах че срещу мене стои коректен колега и че това е просто едно недоразумение,което ще се реши-но уви....Та на въпросът:От месеци ми се въртеше из главата да си "ъпгрейтна"музиката ми в колата.Реших че няма смисъл да влагам много средства,въпреки че мога да си го позволя...За това заложих на форумите в които съм регистриран и започнах да следя обявите за продажба на аудио техника.Така ми "изкочи" изгодно СД-то с което съм в момента-Пайнер Р80МР...Преди близо 2 месеца попаднах тук във форума на обява от колегата durex_a за продажба на 2 усилвателя...Попитах в темата дали всичко им е наред-работят ли и имат ли някакви проблеми.След като ми беше отговорено че всичко е наред,след кратко колебание звъннах на колегата и се уговорихме да ми изпрати единият по куриер.Пристигна усилвателят и си го скътах настрани докато бъда готов със другите неща,вярвайки че съм си купил нещо което съм очаквал...Наскоро ми предложиха и една бас-каса на изгодна цена...Взех я и нея и прецених че е дошъл момента.Края на миналата седмица отидох до един от големите магазини за техника при приятел който работи отдавна там.Предложи ми к-т кабели за свързването и даже ми предложи да ми свърже всичко по системата-многократно се е занимавал с това/техн.грамотно момче/.....Запретнахме ръкави и един следобят разхвърляхме нещата и прекарахме всички кабели и прочие...Свързахме всичко и дойде момента за усилвателя.В момента в който той се опита да му подаде захранването се разхвърчаха искри-греда Още един опит и отново заря....Момчето влезе в магазина и извади един нов усилвател и го закачи на готовата инсталация.Всичко засвири и басът "думна" :D Посъветва ме да се обърна към сервиз,защото усилвателят ми има проблем...И от тук започна интересното:Звъннах на колегата durex_a и го уведомих за създалото се положение...Той ми обясни че не бил той продавачът,а някаква негова приятелка и той бил само посредник и щял да говори с нея...Свързахме се с него по-късно в Скайп и продължихме дебатите...Оказа се че въпросното момиче и дума не иска да чуе че усилвателят има проблеми и защо аз чак сега съм го казвал...Обясних на колегата ситуацията със събирането на компонентите и защо не е монтиран веднага...Както и да е-стигнахме до решението че аз на др.ден ще занеса усилвателят в сервиз за да ми кажат какъв е проблемът и дали може да се поправи...При направената проверка в сервиз се установи че има "окъсяване"/цитирам думи на приятел от сервиза/ на +-са и -са на устройството...Каза че има изгоряло стъпало и че за да ми каже колко ще ми струва,трябва да почне едно по едно да сменява последователно елементи докато заработи.....Както и да е-прозвуча ми "страшно",а и на мене ми трябваше диагноза.Звъннах на колегата и го уведомих.Помолих го да решат с неговата позната какво ще правят-или да ми предложат друг усилвател за моите нужди или в краен случай да им изпратя този или да го отремонтират или да си ми възстановят сумата заплатена за него.От тогава 3-4 дни никаква вест от него-на няколко пъти му писах във Скайп с въпрос докъде стигнаха/мога да копирам при нужда/,но отговор никакъв...Онази вечер мой приятел техник в една фирма си предложи услугите да му дам усилвателят да го погледне какво му е и да прецени дали може нещо да ми помогне...В крайна сметка вчера ми го донесе работещ-сменил е стъпало/както се изрази/ и някакви други джиджавки и отново с диагнозата за пълно окъсяване,което си го е имало от преди....Та цялата работа ми струваше 18лв/частите/ без да ми поиска нищо за труда.Предполагам че в сервиз щеше да ми излезе може би колкото заплатих за самият усилвател....Както и да е-аз бях щастлив че вече всичко ми е наред и се радвах на музиката в колата ми...Реших да драсна 2 реда на колегата да знае какъв е бил проблемът и че всичко е наред.Знаете че тези 18лв едва ли са ми проблем,просто исках да се уверя в това,което вътрешно се беше настанило в мене,но аз отказвах да го повярвам....И какво мислите се получи-след като му писах в Скайп вчера,все още нямам и думичка отговор от него,въпреки че денонощно е в Скайпа,а и влиза всеки ден във форума...Та се оказа че аз попаднах на едно много некоректно отношение от колега и то който има доста постове във форума...Явно изхождайки от това че аз като търговец над 17г винаги съм се стремял да съм коректен с клиентите си и да направя така че да останат доволни-дори и с риск понякога дори и да съм на загуба,очаквам че и с/у мене човекът ще е с такова мислене....Явно съм сгрешил...Та колеги-искам да ви кажа-не бъдете наивни-не вярвайте че всеки около вас е добър и коректен...Аз бях такъв,но може би вече едва ли ще бъда....Отново искам да повторя-изобщо тук не става въпрос за пари-много колеги ме познават и знаят че не това е водещото при мене.За мене са важни човешките взаимоотношения-важно е човешкото в човека!!!Благодаря на всички които ще имат търпението да ми прочетат дългият пост и ще се опитат да ме разберат какво чувствам.Поздрави!пп.Винаги съм готов да предоставя кореспонденцията м/у нас,за да се убедите че това което споделих с вас е самата истина!
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    #2
    Е за т’ва съм си казал да не купувам от тия форуми ... ще отида, ще си купя ново, но ще знам, че ако се прееве - отивам и му го бия на продавача от главата ... Пък ако си купя нещо от някой от форума ... мноо по-гадно е да го псувам :D Вярно - няк’ви дребни пари са, но пък аз като видя някой така да се крие - за мене този човек е жалък ... Разбира се историята има 2 края и аз апелирам администраторите да не местят темата, докато не чуем и другата страна
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      #3
      Жалко за колегата.Вярно,че не са много парите,ама чуството да си пре*бан от някой,който си мислел за коректен е гадно !
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Хм, що имам чувството, че "колегата" Durex_a му се събраха повече от едно негативни мнения за негови сделки? То вярно - взел парите, но тия схеми "не съм аз продавача, а една жена" са много тъпи. Щом аз взимам парите - няма значение чия е вещта. Като отидем в магазина да не би гаранцията да си я търсим от Панасоник примерно? Колега, то и ти си в грях де - щото ако го беше пробвал тоя усилвател в деня на сделката - нямаше да има мелодрами. Аз пазаря от форума, но до момента - все положителни отзиви имам...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Кофти случка. Според мен ако купуващият има някаква вина, едва ли за 18 лв. щеше да загуби време да напише толкова подробен дълъг пост.

          Коментар


            #6
            Истината е такава, че винаги е имало тарикати. Мен също са ме лъгали по такъв начин, но тогава се разминах само с разход за горивото. Гледаха ме в очите и ме лъжеха как е работило до последно и не е имало никакви проблеми От тогава отвори преди да платиш и винаги проверка. Лошото е, че от такива започва да се изгражда негативно мнение за форумната търговия. А в интерес на истината има много коректни колеги.

            Коментар


              #7
              Има едно крайно, но много ефективно решение:Обяви от типа "пускам от името на приятел" да не се толерират и да бъдат изтривани. Така продавачът нама да може да се скрие зад отговорността на трети човек Изобщо не се учудвам...просто не трябва да губим вяра в хората, защото има много свестни колеги и не е справедливо да страдат и те заради няколко мошеници, които така или иначе няма къде да прокопсат като ги научат по всички форуми какви са "цветя"
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Колега, то и ти си в грях де - щото ако го беше пробвал тоя усилвател в деня на сделката - нямаше да има мелодрами. Аз пазаря от форума, но до момента - все положителни отзиви имам...
                Да си призная не съм техн.грамотен относно такъв вид техника-това което го мога-го мога,там където не разбирам не пипам...А в офиса на Еконт едва ли има подходящи условия да се изпробва един усилвател дали ще свирне и дали има проблем по него...А и да бях го пробвал някъде същият ден,не виждам с какво щеше да се различава ситуацията от сегашната-парите са платени,а уреда не работи...Относно пазаруването във форума/ите,да си призная че имам няколко покупки от колеги и до сега не ми се е случвало да остана разочарован-винаги всичко е било точно и коректно...Както и да е-пак казвам-не ми е за парите,а за колегиалното отношение м/у хора които са всеки ден заедно във един форум и малко или много би трябвало да се уважават и да си помагат-а не да се лъжем....Поздрави!
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #9
                  Прекрасно те разбрах колега. Поста ти е чудесен пример защо при сделки между частни лица винаги трябва да се има "едно на ум".
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    И аз няколко пъти съм взимал неща от колеги от форума ,но никога не съм имал проблеми...Но само да вметна ,че от този потребител не съм останал с добро впечатление...
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Купувал съм някой неща от форума за бившето си Типо и за сегашната си кола.Винаги съм попадал на "точни" колеги.Имало е неща, които не са ми харесвали , като липсващи елементи от заден стоп на Мареата, развалени резби на капака на двигателя....но си премълчах всичко!Не съм искал да правя от мухата слон!Обслужвал съм бившата си кола 2-пъти в рамките на 5 месеца, заради качествени части(говоря за ангренажи, ролки и т.н) замълчах си имал съм кофти късмет, а сумата си беше дебела!Изпратих акумулатор на познат на две години работещ с уговорка да ми прати парите когато има.След 2 месеца този акумулатор не работеше имаше мъртва клетка, това го азбирам когато ми го плащат.Респективно върнах парите макар, че акумулатора бе ползван 2 месеца и когато го дадох нямаше ядове!В тоя случай какво продал съм нещо което не става или е било прецакано......Пих една студена вода и толкова!Наскоро един колега ме запита за амортесиорите от бившето ми Типо. Говорихме на лично, помоли ме да направя някой измервания за диаметри и след уточнения ги изпратих! 4-бр амортесиори На следващия ден се оказва, че тези амортесиори са за двигатели под 1.6 според думите му (смъкнати от Типо 2.0), не знам възможноли е, но според колегата аз съм изманник!Диаметрите на неговите били други(дебелина на стержена и легена) разлика от 2-5 мм.Вече съм и отбелязан като некоректен съфорумец!Ще напиша и тук, ако той примерно си беше измерил предварително диаметрите и аз моите можеше да се установи , че няма да има сделка и да не се стига до разправии на лични. Да но уточненията и измерванията от отсрещната страна стават след като стоката е изпратена и получена!Винаги съм се опитвал да помагам с каквото мога, да бъда в полза на всеки да не се дъня за каквото и да било, продадох някой неща от бившата си кола(няма оплакали се) и т.н , всичко е наред!Тук обаче случаят с тези амортесиори заради едно неразбирателство и измерване ме регистрира в графата "некоректен"!Благодаря на колегата за това и за това че ем нарича измамник.
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        Не мога да взема отношение по случая, защото не ме засяга в достатъчна степен.Но пък с колегата durex_a, се запознах преди няколко дни и останах с добри впечатления от него.Помолих [на ЛС] да ми запази две карти за EKO, тъй като в момента едната кола беше далече, а другата с повреда.Не го помолих да ми носи, а да ми запази карти.Същия обаче ми се обади по телефона [бях го написал в ЛС], и дойде от другия край на града за да ми донесе картите.Нито съм го молил, нито беше наложително.Той сам пожела.След няколко дена, аз щях да отида където каже и да си ги взема.Разходите може да не са много, но аз оценявам жеста и то при положение, че точно в момента е в търсене на работа [оплака се] и предполагам не е цъфнал и завързал, че да си се разхожда 20-на километра из града.За услугата не пожела нищо.Та, дотолкова са ми впечатленията от durex_a. Не ми изглежда на префесионален търговец или мошеник на дребно.
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #13
                          Във всяка спорна ситуация винаги има две гледни точки и е добре да се чуе и мнението на втората страна. Аз имам във форума около 20-ина "сделки" . Слагам думата в кавички, защото всички те сумарно са на много скромна сума. Бил съм и купувач, и продавач. Като купувач 100 % съм бил удовлетворен от покупката на мобилен телефон и тасове. Във всички останали случаи леееекичко съм се чувствал излъган и съм се заричал, че повече няма да пазарувам онлайн. Връщал съм закупени стоки, след като съм ги видял и не са ми харесали. При една сделка аз бях нарочен за некоректен купувач, но с колегата изгладихме различията.Има ли добронамереност, всеки спор може да бъде решен без скандали.В общи линии мисля, че при този вид сделки известна предпазливост не е излишна. Уважение всекиму, вересия никому!
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Не искам да се меся, но познавам Митака като изключително уважителен и коректен човек.Направи ми впечатление днес, че другата страна на спора, durex_a, днес беше във форума и писа в други теми, но не взе отношение по тази.Вярно е, че всяка ситуация има 2 страни и наистина би било добре да чуем и втората.Понякога човек наистина може да си извади грешни заключения от дадена ситуация. Като пример ще дам случка от моя живот:Преди време, бившият ми шеф ме попита дали познавам някой, който да може да направи движеща се рекламка, за да я вмъкне в сайта на фирмата. Имам приятел, който работи в софтуерна фирма, и знам от него, че негов колега се занимава на частно точно с такива неща. И се излъгах да съм посредник в работата.Срещнах се с човека, уговорих му среща в нашия офис, дойде, разбраха се с шефа ми какво се иска и т.н. Направи той нещо си, обаче моя бивш шеф не го хареса и отказа да го плати.Пича няколко пъти се обажда на мен да си иска парите, аз естествено го препращах към шефа ми, но той не се обади директно на него да си ги поиска или да дойде в офиса директно да се разберат, а продължаваше на мен да се обажда и да пита кво става с парите. Сега като ме види на улицата не ми се обажда, предполагам че в неговите очи съм мошеник някакъв. Аз не мисля така, но и в крайна сметка не ми пука какво мисли за мен. Аз пред съвестта си съм чист.Та така...

                            Коментар


                              #15
                              Не искам да взимам нечия страна в спора, искам само да кажа мнението ми за Durex-a, познавам го ... нз от 2-3 седмици, срещнахме се когато имах проблем по мотора, просто искаше да види за какво става въпрос и доста съвети ми даде и той какво да правя и при кого. Още на 2-рата среща ми даде едно дистанционно за трансмитър, защото моето го изгубих - без да ми иска абсолютно нищо, помогна ми също да си сваля километража .... абе все някакви дреболии ама това прави впечатление. Сега какво точно е станало с този усилвател можем само да гадаем - преди близо 2 год когато си взех колата си взех и един чейнджър, който сега едва от 1 седмица се мъча да подкарам - за сега учи не сработва, но последното нещо което ми минава през ума е колегата да ме е прецакал, нз може да съм наивен, но .... . Както и да е ... учудвам се че до сега не е писал и не сте се разбрали за проблема, но наистина ако е забъркано 3-то лице и аз примерно нямам в себе си парите които съм взел и аз незнам какво бих направил.
                              Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                              Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                              Коментар

                              Working...
                              X