Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за алфа 156

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво мислите за алфа 156

    Здравейте!Най-накрая събрах и аз някой лев и реших да сменя старата кочина с нещо по-ново :D разполагам с около 10 000 лева и искам за тези пари да взема максимално добрата кола. Засега съм се спрял на 156 сравнително нова кола за тези пари сас страхотни дизелови агрегати, а за външния вид няма смисъл да се говори :P колата ще я ползвам всекидневно за работа и за пътуване из страната, та искам да ми дадете мнения и преки впечатления за тази алфа както и за поддръжка здравина и т.н. и кои от агрегатите е най-добър!

    #2
    Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре

    Коментар


      #3
      beer написа:
      Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре
      Предполагам и на там се е насочил... просто събира мнения човека Ако си намериш 1.9JTD направо скачай вътре и пали С поддръжката може би малко ще олекнеш... но пък си заслужава за колата!
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Mitko написа:
        Перфектния мотор за тази Алфа е 2.4 JTD, а иначе именно Алфа 156 е първата италианска кола която не отсъпва по качество на немските дори след 6-7 години според техния TUV.
        Според моя TUV, техния TUV може да упражни всички сексуални действия и бездействия с близките си роднини!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Aбе щом ще пътуваш често определено дизелова 156-ца. Аз лично съм решил следващата ми кола да е пак Алфа и смятам да е точно 2.4 ЖТД - само с едно качествено чипче става към 170-180 к.с - ама и иначе върви здраво. Много е удобно за извънградско като изпреварваш с този голям въртящ момент - залепя те - бързо изпреварване и си отпред , не се изморяваш и напрягаш въобще. Макар че и 1,9 ще ти върши перфектна работа, а и тъмо ще влезеш в сумата която си заделил.Нали знаеш че преди да я купиш трябва да я закараш на екзаминера във Ванто - не за друго , ами защото ще тикажат реалните километри (независимо какво пише на километража) така може да смъкнеш от цената ако колата ти е харесала и другите показатели са наред. Няма да се плашиш ако ти кажат че е на 250 хил. вместо изписаните на километража 125 хил.км. Като се има впредвид че 155-ца бензинова на 470 хил км си върви перфектно и се ползва като служебна кола - дизела няма да има грешка. Виж как е турбината и дали продължава да ускорява след 3500 оборота. Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)Успех!!!Дано и аз скоро да тръгна да оглеждам за 2.4 ЖТД :D :D
          Alfa Romeo 145 1.8 Twin Spark -Ех, 156 SW 2,4 JTD -Ех
          Alfa Romeo 164 Super 2.0 Тwin spark
          Alfa Romeo 155 Super 2,5 V6
          Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24v
          MB CLK - 430 V8

          Коментар


            #6
            Щом е 156, то май няма много за мислене - почит и уважение!

            Коментар


              #7
              и аз искааааам

              Коментар


                #8
                JTD дизелите са едни от най-добрите мотори. За дизайн просто .....един голям .... ПЛЮС !!!Не случайно и никът ми е с инициалите и ALFA ROMEO 156 GTA - е това не е най-подходящата кола за всекидневдно ползване, но може да се мери достойно с BMW 3 :PИ АЗ ИСКАМ 156 ДОРИ И ДИЗЕЛ
                Прикачени файлове
                Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                Коментар


                  #9
                  BatVas написа:
                  ...Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)Успех!!!...
                  Омасляване може да има, но леко и с полепнал прах по маркуча, който отива към интеркулера. Иначе най-вече по снадките по нагнетателната част си личи, ако има масло. Някой по-горе беше казал, че поддръжката е по-скъпа от тази на бензина, но не съвсем така. Въпрос на късмет е, както при всеки автомобил. Наистина 2.4 си е за предпочитане, но и 1.9 Фърчи яко
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    http://store2.data.bg/trace/AutoBild...istinctive.JPG
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      RoMeO_156_GTA написа:
                      JTD дизелите са едни от най-добрите мотори. За дизайн просто .....един голям .... ПЛЮС !!!Не случайно и никът ми е с инициалите и ALFA ROMEO 156 GTA - е това не е най-подходящата кола за всекидневдно ползване, но може да се мери достойно с BMW 3 :PИ АЗ ИСКАМ 156 ДОРИ И ДИЗЕЛ
                      Колега като гледам снимката си сложил 156 след фейслифта - това е 2003 правено и са доста скъпи още (е и аз се заглеждам по алфите от известно време)Иначе 1.6 - 120 коня, 1.8 - 144 и 2.0 - 160. За дизелите и на мен ми се нрави 2.4 повече - виждал съм какво прави това нещо в ланчиа капа а тя е по-тежка. Единствения проблем който са ми казвали е, че поддръжката им е доста по-скъпа от фиат (което малко ме учудва като се има впредвид, че са доста съвместими...)

                      Коментар


                        #12
                        Според мен темата още е актуална за тези ,които мислят да се насочат към 156
                        morg написа:
                        Единствения проблем който са ми казвали е, че поддръжката им е доста по- скъпа от фиат (което малко ме учудва като се има впредвид, че са доста съвместими...)
                        Да от фейслифта е .По обяви може да се попадне само на единички бройки от него Инъче в момента най-често срещани са 98-99г около 8хил. По-добре е колата да е след 98-99 ,когато вече повечето възникнали проблеми трябва да са отстранени :D За двигателя - 2.0 16V TS e 155bhp ,обаче имам познати с 1.8 и според тях се достатъчен :D Освен ако не си "състезател" За поддръжката - TwinSpark-a се води разработка на Фиат ,стряскаци са цените на свещите - 220-260лв Друг сериозен проблем може да възникне с дебитомера и ламбда сондата - това дето е по скъпо ,ако някой гледа такава алфа и му се струва ,че много трака като дизел от вариатора ще да е Окачване - не е познатото Типово ,но мисля че цените не са стряскащи :DИнъче като визия и качиш ли се ще забравите немските конкуренти ,които все ви хвалят http://clubalfaromeo.com/?Section=7&Entry=12 има много писано и във форума + 156 раздел
                        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                        Коментар


                          #13
                          ми да съгласен съм 4е 4астите са много ама много скъпи но това се отнася и за 154 мисля 4е тази беше но да не ви излъза да но съм я вждал да минава и bmwM3 2.0 i и то на цетрална гара и двамата бяха луди но жнимаивайте и не пражите такива нешта
                          Nai dobrata kola Alfa Romeo 147 250K.S. Razxod v gradski ysloviq 18.1...L

                          Коментар


                            #14
                            така че си заслужава да я имате много добра кола.
                            Nai dobrata kola Alfa Romeo 147 250K.S. Razxod v gradski ysloviq 18.1...L

                            Коментар


                              #15
                              А добре окачването съвместимо ли е с Фиатското?

                              Коментар

                              Working...
                              X