Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 20

Тема: Какво мислите за алфа 156

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.12.2005

Какво мислите за алфа 156

Здравейте!Най-накрая събрах и аз някой лев и реших да сменя старата кочина с нещо по-ново :D разполагам с около 10 000 лева и искам за тези пари да взема максимално добрата кола. Засега съм се спрял на 156 сравнително нова кола за тези пари сас страхотни дизелови агрегати, а за външния вид няма смисъл да се говори :P колата ще я ползвам всекидневно за работа и за пътуване из страната, та искам да ми дадете мнения и преки впечатления за тази алфа както и за поддръжка здравина и т.н. и кои от агрегатите е най-добър!

Фиат маниак Аватарът на beer
    Регистр. на
    16.03.2005
    Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре

Фиат фанатик Аватарът на Mazgarev
    Регистр. на
    13.09.2005
    Цитат beer написа:
    Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре
    Предполагам и на там се е насочил... просто събира мнения човека Ако си намериш 1.9JTD направо скачай вътре и пали С поддръжката може би малко ще олекнеш... но пък си заслужава за колата!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

Цитат Mitko написа:
    Перфектния мотор за тази Алфа е 2.4 JTD, а иначе именно Алфа 156 е първата италианска кола която не отсъпва по качество на немските дори след 6-7 години според техния TUV.
    Според моя TUV, техния TUV може да упражни всички сексуални действия и бездействия с близките си роднини!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Кара Симсонка Аватарът на BatVas
    Регистр. на
    26.08.2005
    Aбе щом ще пътуваш често определено дизелова 156-ца. Аз лично съм решил следващата ми кола да е пак Алфа и смятам да е точно 2.4 ЖТД - само с едно качествено чипче става към 170-180 к.с - ама и иначе върви здраво. Много е удобно за извънградско като изпреварваш с този голям въртящ момент - залепя те - бързо изпреварване и си отпред , не се изморяваш и напрягаш въобще. Макар че и 1,9 ще ти върши перфектна работа, а и тъмо ще влезеш в сумата която си заделил.Нали знаеш че преди да я купиш трябва да я закараш на екзаминера във Ванто - не за друго , ами защото ще тикажат реалните километри (независимо какво пише на километража) така може да смъкнеш от цената ако колата ти е харесала и другите показатели са наред. Няма да се плашиш ако ти кажат че е на 250 хил. вместо изписаните на километража 125 хил.км. Като се има впредвид че 155-ца бензинова на 470 хил км си върви перфектно и се ползва като служебна кола - дизела няма да има грешка. Виж как е турбината и дали продължава да ускорява след 3500 оборота. Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)Успех!!!Дано и аз скоро да тръгна да оглеждам за 2.4 ЖТД :D :D
    Alfa Romeo 145 1.8 Twin Spark -Ех, 156 SW 2,4 JTD -Ех
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 Тwin spark
    Alfa Romeo 155 Super 2,5 V6
    Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24v
    MB CLK - 430 V8

Щом е 156, то май няма много за мислене - почит и уважение!

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    и аз искааааам

JTD дизелите са едни от най-добрите мотори. За дизайн просто .....един голям .... ПЛЮС !!!Не случайно и никът ми е с инициалите и ALFA ROMEO 156 GTA - е това не е най-подходящата кола за всекидневдно ползване, но може да се мери достойно с BMW 3 :PИ АЗ ИСКАМ 156 ДОРИ И ДИЗЕЛ
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	alfa_156_autobild_1_117.jpg
Преглеждания:	1089
Размер:	25,5 KB
ID:	4811  
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.08.2005
    Цитат BatVas написа:
    ...Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)Успех!!!...
    Омасляване може да има, но леко и с полепнал прах по маркуча, който отива към интеркулера. Иначе най-вече по снадките по нагнетателната част си личи, ако има масло. Някой по-горе беше казал, че поддръжката е по-скъпа от тази на бензина, но не съвсем така. Въпрос на късмет е, както при всеки автомобил. Наистина 2.4 си е за предпочитане, но и 1.9 Фърчи яко
    _______
    146 JTD

Фиат идол Аватарът на trace
    Регистр. на
    16.09.2005
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Какво мислите за алфа 156

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •