Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за процедурите за смяна на консумативи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за процедурите за смяна на консумативи

    Здравейте колеги,надявам се, че подобна тема не е обсъждана, за да не я повтарям, но търсенето ми не показа такива. Но да се върна на въпроса - след като успешно смених горивния филтър благодарение на вас, реших да попитам за останалите накуп.Въздушният филтър - така ли ми се струва или се сменя отдолу на колата? До колкото виждам - се намира точно под акумулатора, и отгоре достъпа е невъзможен. Освен това в темата за Стило видях нещо приличащо на дебитомера да е хванало нагар и се препоръчваше почистване. Наистина ли това е MAF сензора, който е близо до въздушния филтър? Поленовият филтър от други теми видях, че е в купето.При толкова неща, които се правят отдолу - как се оправяте без канал? Аз поне минавам през следните етапи - вдигам колата с нейния си крик до едно ниво, при което мога да бутна отдолу един голям хидравличен (малкия не може да се разтегли много). Като достигна желаната височина слагам трупчета, и повтарям процедурата от другата страна. Сами се сещате, че това е доста трудоемко... Някой ако е открил по-лесен метод, да сподели моля Поздрави
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    #2
    Колега, в темата Да опознаем Фиат Стило! са обсъждани тези (и доста други!) въпроси.Но накратко за въздушният филтър: не е невъзможно отгоре, но е по-бързо и лесно отдолу. За чистенето на дебитомера (ама наистина е писано много за това!): ако го правиш - много, много внимателно, без груби механични и химически въздействия. А за по-лесния метод: ами за нещата, за които не ми стига време, знания или инструменти, карам колата на майстор.
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар

    Working...
    X