Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пловдив - Перущица - Кричим - І-8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пловдив - Перущица - Кричим - І-8

    Здравейте, вчера ходих до Смолян (до където пътят има доволно количество дупки и още повече кръпки) и на връщане реших да видя какво има в Перущица и Кричим.Първо да поздравя колегите от Пловдив, че са им пуснали новото платно на моста на булевард Руски, доста добре е станало.От Пловдив до Кричим пътят е много добър, на места със завои, но с добра гладка настилка.Маршрутът беше такъв: Пловдив, Златитрап, Брестовица, Перущица, Устина, Кричим.Не можах много да разгледам градовете, защото беше тъмно вече, някой път ще мина през деня. Над Перущица имаше някаква висока кула, която трябва да се види.С това свършва хубавата част по пътната обстановка.Целта след това беше първокласен път І-8, т.нар. стар път за Пловдив.GPS предложи директен път през Стамболийски през някакво село Куртово Конаре.Още като излязох от Кричим, настилката стана прилично надупчена и в тъмното уцелих и някоя друга дупка.Стигнах някак до споменатото село, няма да казвам на какво съм го псувал това село, докато карах из него..Павета започват още в началото му, след това има малко нов път и пак павета до изхода. Имаше легнали полицаи, върху които - положени павета, много странно изпълнение.Продължих северно от въпросното село и трябваше с интересна крива - ляв и веднага след това - десен завои да пресека пътя Пловдив - Пещера.След това започна 3.5 километров кошмар с павета чак до Стамболийски. За първи път видях междуградски път с павета...В Стамболийски GPS ме закара до жп прелез с две бариери в западната част на града.Там се намери кой да ме информира, че прелезът е с работно време и то е изтекло някъде когато съм се появил. Странен образ почука на колата ми, докато чаках, с предложение (срещу 5 лева!!??) да ми даде "ценна информация" - от къде мога да пресека.Бутончето за обход намери някакъв надлез в източната част на града, който е в перфектно състояние и води до интересен мост над Марица - две ленти за двете посоки, отделени с мантинела. От там пътят до І-8 е добър.Изводи: Достъпът по директния път от Кричим до Стамболийски е отвратителен.Достъпът от Пловдив до Перущица и Кричим е на ниво.Не пресичайте линията в Стамболийски вечер/нощем в западната му част, а ползвайте прелеза в източната.В Кричим и Перущица мисля да мина отново някой ден през деня, за да разгледам по-добре, и мисля да мина по някой друг път, идвайки от западна посока.Дали пътят за Кричим през Пещера и село Бяга е приемлив?

    #2
    Колега пътя Пещера Кричим е отличен в сравнение с този през който си минал Кричим Стамболийски! Междуградския път за Стамболийски от Кричим с паветата е от време оно,можеби над 50г.,едно време пътищата са били с павета Незнам с каква навигиция си бил но като влезнеш в Стамболиски свиваш вдясно има табела Пловдив и на и след 2-3 км. излизаш на голямо кръстовище и там си наляво за големия надлез през който си минал и ти впоследсвие, прелеза за които казваш е с работно време 07-19ч.,а образи в Стамболийски много,без да обидя някой :D Ако някой минава пез Стамболийски за първи път със сигурност ще се обърка!
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
    Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

    Коментар


      #3
      Добре, значи следващия път на идване от София ще мина през Пазарджик и Пещера Благодаря за ценната информация.Иначе ползвам Гармин с картата на geotrade и явно е предпочел да мина през бариерата, отколкото през моста, трябва да пусна писмо да оправят този проблем на картата, вероятно въпросът е до класовете на двата маршрута.Важното е, че има функция за обход и проблемът беше решен с 5 лева по-евтино

      Коментар


        #4
        Мда през Пещера е добър, днес се върнах от Пловдив през Перущица и Кричим по този път, за който казваш. Само в Кричим е трагедия настилката, но това е до края на града.

        Коментар

        Working...
        X