Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авариен комплект вместо резервна гума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Авариен комплект вместо резервна гума

    колеги, имате ли информация къде може да се купи авариен комплект вместо резервна гума (спрей-бутилка с компресор) и на каква цена. въпроса ми е свързан с нуждата от пространство в багажник, в който има газова бутилка на мястото на резервната гума?
    Fiat Punto 1.2 60hp 1998

    #2
    Re: Авариен комплект вместо резервна гума

    conko написа:
    колеги, имате ли информация къде може да се купи авариен комплект вместо резервна гума (спрей-бутилка с компресор) и на каква цена. въпроса ми е свързан с нуждата от пространство в багажник, в който има газова бутилка на мястото на резервната гума?
    И като удариш в някоя хубава дупка какво правим с компресорчето
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Re: Авариен комплект вместо резервна гума

      BO написа:
      И като удариш в някоя хубава дупка какво правим с компресорчето
      този въпрос го задай на производителите на нови автомобили, които ги комплектоват с авариен кит вместо с резервна гума. Аз все пак търся информация, а не подигравки.
      Fiat Punto 1.2 60hp 1998

      Коментар


        #4
        Производителите на автомобили не са идвали в България, там няма кратери в които да спраскаш гумата на две.Сериозно колега на мене тая вечер след среща с една дупка така ми се изкриви джантата,че гумата (не беше спукана) но изпускаше. Помисли в тоя случай без резервна гума какво ще правиш,на мене лично случката ми се случи до язовир Искър и то по тъмно, надали ти се стои на такова място без резервна гума нощем.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Колега,ако става дима за Пунто,не знам какво пространтво търсиш в багажника.Най-добре си остави резервната гума.Аз преди 2 дена ударих в една дупка гумата на 2 места беше сцепена и резервната даже ударих в една дупка добре че колата беше близо до бензиностанция на патя да я оставя там вечерта и взех на другия ден 2 нови гуми.Затова си направи сметка пространство в багажника или 100% набутване с 1??лв за гуми.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Добре де, никой ли няма преки наблюдения върху този т.н. авариен комплект?90% от новите автомобили се продават точно с такова нещо...
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Ами едва ли има кой знае колко хора с нови коли в нашия форум. Сещам се за колегите Kuku , и Pakidanski, последният май кара новата Крома, питайте го на ЛС, че може и да не види тази тема.

              Коментар


                #8
                Още като взех колата на мястото на гумата сложих бутилка. И понеже мотажа го правих в сериза на братовчеда. Занимава се само с гуми. Та викам му дай накаква идея къде да смотая резервната че да не се лашка из багажника а той ми извади едно такова флаконче и вика намери си и едно компресорче и карай смело. Обещал ми е че ако не съм резнал гумата или смачкал джантата където и да съм в българия ще дойде да ми я смени лично. Ако шпрея не е успял да ме спаси до някоя гумаджийница. Компресоче се оборудвах от Практикера за 10 кинта и го пробвах дали бачка на гумите на ремакето . Ми става макар и доста бавничо да помпи но спасява положението. А относно шпрея не съм го ползвал лично но в същия сервиз после видях да дойде кола която е ползвала такъв и на какво е станало вътре в гумата. Бе като го гледах тоя клей няма начин да не запуши дупката. Тъй че смело колега пък и гладни гумаджии колкото искаш вече не е като преди. И по нощите бачкат вече. А си и спомням по вартбурзите имаше и комплект за лепене на безкамерни. Едно шило лепило и едни гумени чадърчета дето се вкарваха с това шило в дупката. И вършеха работа. Не вярвам да не се предлагат и такива все още да си вземеш като за страх. :D И хубавото е че място покрай бутилката колкото искаш и се събира оригиналния комплект инструменти а и всички тия допълнения та даже не могат да го напълнят.
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #9
                  Re: Авариен комплект вместо резервна гума

                  conko написа:
                  BO написа:
                  И като удариш в някоя хубава дупка какво правим с компресорчето
                  този въпрос го задай на производителите на нови автомобили, които ги комплектоват с авариен кит вместо с резервна гума. Аз все пак търся информация, а не подигравки.
                  BO е напълно прав и поста му сериозен точно като тебе разсъждавах преди и аз да влеза в една дупка по наште мили родни пътища и тогава ако нямах резервна гума патерица си оставах на пътя и незнам как щях да се оправям. та никога не бих тръгнал някъде където и да било извън града без резервна гума, просто споделям кофти личен опит . съжалявам само че не снимах тогава джантата да я покажа как изглеждаше.
                  Lancia Delta 1.6 i.e.

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    що не си сложите по една резрвна гума и готово вие да не карате самолети
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар

                    Working...
                    X