Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще кажете за подръжката на фиат СТИЛО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ще кажете за подръжката на фиат СТИЛО

    Здравейте, вече 3 години карам фият Браво мисля да премина на СТИЛО , какво ще кажете за подръжката цени на адренажен ремък , носачи има ли голяма разлика от тази на бравото , колко горе долу е каското на Стило 2004 година.Чудя се между бензин или дизел , съветват ме за дизел мен ме влече към бензин , ако слушам хората по добре да не си купувам Фият но тава ми е любимата марка другите коли не са ми по съце.И като возене и като външен вид ми харесва.
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    Като си избереш двигател, може и да получиш отговори.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Като си избереш двигател, може и да получиш отговори.
      Аз мисля да ходя в Италия , основно ще наблегна на това да е по запазена колата затова питам за дизел ако ми изпадне нещо на дизел да го вземам ли
      kokopati ,koichop@abv.bg

      Коментар


        #4
        kokopati написа:
        emzo написа:
        Като си избереш двигател, може и да получиш отговори.
        Аз мисля да ходя в Италия , основно ще наблегна на това да е по запазена колата затова питам за дизел ако ми изпадне нещо на дизел да го вземам ли
        Риторика, надявам се. Ако ти попадне читав JTD мотор - замислянето ти трябва да е не по-дълго от паленето ... Но ако слушаш хората - купи си един Голф...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          kokopati написа:
          emzo написа:
          Като си избереш двигател, може и да получиш отговори.
          Аз мисля да ходя в Италия , основно ще наблегна на това да е по запазена колата затова питам за дизел ако ми изпадне нещо на дизел да го вземам ли
          Риторика, надявам се. Ако ти попадне читав JTD мотор - замислянето ти трябва да е не по-дълго от паленето ... Но ако слушаш хората - купи си един Голф...
          Не съм фен на VW при това голфа е доста по скъп , и возията му е гадна друса като каруца.
          kokopati ,koichop@abv.bg

          Коментар


            #6
            kokopati написа:
            Аз мисля да ходя в Италия , основно ще наблегна на това да е по запазена колата затова питам за дизел ако ми изпадне нещо на дизел да го вземам ли
            Състоянието на колата трябва да определи какъв да е избора ти. Аз като взех първото си типо бях тръгнал за голф, а като видях типото - почти като ново, в страхотна форма и за двойно по-малко пари мигом се отказах да правя "като хората" и не сгреших ни най-малко - 3 години карах кола без почти никакъв разход по поддръжка. даже приятеля ми, германец, с който обикаляхме за кола малко се засегна, че не вземам немска марка, но хубавото си е хубаво и без да е това, което повечето търсят. И най-важната част от моя съвет, ФИАТ се пише, не "фиЯт"...
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              kokopati написа:
              emzo написа:
              Като си избереш двигател, може и да получиш отговори.
              Аз мисля да ходя в Италия , основно ще наблегна на това да е по запазена колата затова питам за дизел ако ми изпадне нещо на дизел да го вземам ли
              Правилно си се ориентирал към по-запазена кола,и ако попаднеш на такава няма значение бензин или дизел.Но ако имаш намерение да въртиш много клм,вземи си дизел.Разходите по подръжка на Стило са една идея над Браво/а,но все пак е по нов модел,но и цената му ще бъде по-висока.Въпрос на лъчни предпочитания и възможности.

              Коментар


                #8
                Plastex написа:
                ........ даже приятеля ми, германец, с който обикаляхме за кола малко се засегна, че не вземам немска марка
                Германеца от дете е възпитан да смята че всичко което не е произведено в Германия е боклук.Това особено важи за автомобилите.Те са измислили бензина и дизела,и до ден днешен само те можели да правят добри коли.Нищо не може да ги убеди в обратното.Но като се позамисля сериозно, има доста покритие в това твърдение...............макар и не напълно.

                Коментар


                  #9
                  Stefan Hadjov написа:
                  Plastex написа:
                  ........ даже приятеля ми, германец, с който обикаляхме за кола малко се засегна, че не вземам немска марка
                  Германеца от дете е възпитан да смята че всичко което не е произведено в Германия е боклук.Това особено важи за автомобилите.Те са измислили бензина и дизела,и до ден днешен само те можели да правят добри коли.Нищо не може да ги убеди в обратното.Но като се позамисля сериозно, има доста покритие в това твърдение...............макар и не напълно.
                  Сигурно немските коли са по здрави от италиянските и френските , но като возия и екстри им отстъпват ,предпочитам веднъж годишно да оправям нещо по окачването отколкото да си друсам бъбреците всеки ден по раздрусаните улици в България с немска кола ,отделно подръжката на италианска кола е много по ефтина от тази на всички други, и като цена на закупуване имаш 20 30 процента по ниска цена на кола същия клас и година от тази на немска.Да не говорим за дизайн където италиянските са номер едно.
                  kokopati ,koichop@abv.bg

                  Коментар


                    #10
                    Oт тази гледна точка, от Браво/а на Стило , откъм возия ще се родиш.За да избегнеш много от детските болести си вземи кола, която да е "родена" 2004г. По ВИН, не по регистрация.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      И кой реши,че един голф 4 вози по зле от стило?Това са коли точно един и същ клас.kokopati защо реши,че всички немски коли друсат.Намери някой да те повози с един мерцедес W-123 от 85-86год.не по нов.па пак ще си говорим за друсане.За подръжка ама изобщо не са по скъпи.На същите цени са.Има и евтини и хубави части
                      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                      Коментар


                        #12
                        MartoModev написа:
                        И кой реши,че един голф 4 вози по зле от стило?Това са коли точно един и същи клас.
                        Особено като се вземе в пред вид ,че Стило е изкопирало 1:1 окачването на Голф 4.

                        Коментар


                          #13
                          Gоlf4 вози малко по-твърдо от Стило.Но пък е много по-добре шумоизолиран.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Gоlf4 вози малко по-твърдо от Стило.Но пък е много по-добре шумоизолиран.
                            Това идва от по твърдите седалки.Немските седалки от край време са като пейки.Не са за всеки задник.

                            Коментар


                              #15
                              Има и някои доста фрапиращи разлики в цените на частите, например преден тампон на двигател за Брава - около 40лв, за стило - над 170лв... Огледай добре и цените на частите от www.axm-auto.com за сравнение и си прецени сам.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X