Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моите мъки с Браво 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    най малко щеше да се напълнил маслото с бензин.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #32
      интересно , а с какво масло си в момента ?
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #33
        Може ли да задам един въпрос, на който не отговори преди това, а беше зададен от колега

        Наистина ли набихте ризи на всички цилиндри и ако да, то каква беше точно процедурата и целта на упражнението? Питам, защото аз също съм го правил този номер, но беше само на един цилиндър с цел да спася останалите три бутала, защото си бяха напълно здрави. И тази процедура е доста тънък занаят.

        И не беше ли по-евтино и по-практично да вземете други бутала, защото предполагам, че упражнението с ризите е било, за да запазите старите (оригинални) бутала ?

        Питам, за да сме наясно колегите дали проблема не е именно там...
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #34
          Аз изобщо не съм сигурен дали на тоя мотор могат да се набият ризи.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Аз изобщо не съм сигурен дали на тоя мотор могат да се набият ризи.
            реално има шанс , но и аз се съмнявам в успеха на такова начинание - да беше лада или москвич - ок
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #36
              Имам предвид че блока май е отливка, не е с топло набиване
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #37
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Имам предвид че блока май е отливка, не е с топло набиване
                така е но много добър майстор може да го разстърже и да набие ризи само че такива изчезнаха напоследък
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #38
                  Константинов написа: Преглед на мнението
                  Така е, но много добър майстор може да го разстърже и да набие ризи само че такива изчезнаха напоследък
                  Именно
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #39
                    Лятото набивахме риза на едно канго. Три пъти сваляхме глава щото меси масло и антифриз. И собственика твърдеше че е глава. Накрая го убедихме че не е глава и се оказа че едната риза е пропаднала с 0.5 мм. Но там са само ризи.
                    Иначе в обеля има човек който прави подобни ремонти. Последно на едно БМВ ТДС беше изрязал целите тунели и ги гради на ново.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Константинов написа: Преглед на мнението
                      реално има шанс , но и аз се съмнявам в успеха на такова начинание - да беше лада или москвич - ок
                      И какво толкова е по различно, да не може да се набият сухи ризи.
                      Да не говорим, че Москвич си е фабрично с ризи, това за 12-ка.

                      Коментар


                        #41
                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        И какво толкова е по различно, да не може да се набият сухи ризи.
                        Да не говорим, че Москвич си е фабрично с ризи, това за 12-ка.
                        колега разгледай внимателно блока и ще разбереш че няма как ризата да е с дебелина много над 4 мм. , точно защото не е москвич
                        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                        Коментар


                          #42
                          Стана ми интересно за колегата с 1.4 16в новото Браво, как така са набивали ризи на този практически нов двигател, толкова да е захабен за 8 почти 9 години ми се вижда малко нереално или са го изнасилвали яко. Има много такива които се движат в България и харчалъка на масло е известен сред всички, но чак 1 литър на 1000км ми се вижда множко. Между другото всеизвестен факт е че има една тръбичка за маслените газове и ако е запушена от нея харчи доста масло, а даже на къси разстояние може да ти даде до 500мл на 1000км заради нея.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #43
                            Константинов написа: Преглед на мнението
                            колега разгледай внимателно блока и ще разбереш че няма как ризата да е с дебелина много над 4 мм. , точно защото не е москвич
                            Според мен 4мм са напълно достатъчни. Все пак говорим за суха риза. Нещо което ще се охлади доста за да се вкара в цилиндъра и после да бъде обработено.
                            https://youtu.be/_4ozjkC5faY?t=7m1s ето тук може да прецениш колко е дебелината на ризата, а ако върнеш напред клипа ще видиш колко малко стена остава на блока след стъргането.
                            А защо се е стигнало до ризи..... е много относително. Разглобявал съм 1.2 16 клапана останало без бутала. Буталните болтове бяха пропаднали в буталото. Много голяма част от буталата бяха останали на блока и двигателя е спрял защото главата толкова се беше изкривила от прегряването, че е изгубил компресия мотора. И всичко това за десетина км без вода.

                            Коментар

                            Working...
                            X