Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на термостат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика на термостат

    Колеги, използвах търсачката но не ми помогна, а случая е спешен. Искам да си купя термостат от един колега от Пловдив и само днес имам човек, който е там и може да го вземе. Проблема е следния: човекът незнае дали термостата работи. Моля за помощ как може да го провери ?Благодаря предварително !
    Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
    Lancia Lybra 1.8 131Hp

    #2
    Свързах се с един колега от Форума, който ми каза да се потопи във вряла вода... Ако отвори, значи работи... Вярно ли е това ?
    Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
    Lancia Lybra 1.8 131Hp

    Коментар


      #3
      Вярно е.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Здравей колега. Сваляш термостата. Слагаш го в една тежера и почваш да топлиш водата. Ако имаш термометър да мериш на колко градуса отваря, още по-добре. Ако нямаш термометър, трябва да започне да отваря малко преди да заври водата- на око.
        Bravo 1.8 16V GT ex.
        Fiat Croma 1.9 16V mjet

        Коментар


          #5
          След като отвори, не е лошо да се провери дали затваря напълно.Щото аз моя термостат го варих в една тенджера.При 85-86 градуса започна да отваря, но след като го охладих на чешмата видях че затваря, но не докрай.Нека да духне в тръбата на която се нахлузва горният маркуч към радиатора(изходящята дебела тръба), и ако не изпуска, значи е затворил ...
          Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
          ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
          ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
          ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

          Коментар


            #6
            Добре де, 50лв ти е нов термостат, заслужава ли си да рискуваш с този ?Не можеш на око да разбереш дали отваря точно и дали затваря нацяло.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Слагай от рено 5 за 5 лв. и си свиркай.
              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

              Коментар


                #8
                Икономията е майка на .........Ужас

                Коментар


                  #9
                  Колега emzo аз за моя Berh дадох 95лв.
                  FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                  Коментар


                    #10
                    Колега @ninonemo, автора на темата е с 1.8 има Вернет за около 50-52лв, които си работят повече от перфектно.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички за отговорите. Колегата, който щеше да ми го продава каза, че няма реакция при затопляне и изтудяване и решихме да не рискуваме
                      Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                      Lancia Lybra 1.8 131Hp

                      Коментар


                        #12
                        kaci написа:
                        Икономията е майка на .........Ужас
                        Ами така е майна като няма кинти човек се спасява както може, аз ако имах кинти нямаше да карам тоя дарак.
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          Като нямаш пари не си караш колата.Утре няма да имаш пари за накладки-тогава какво правим?

                          Коментар


                            #14
                            Е тва е вече излишен спор, всеки си решава какво как и защо го прави! В даден момент човек вярно гледа да спести откъдето е възможно, кой е казал че ще кара без накладки!
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              kaci написа:
                              Като нямаш пари не си караш колата.Утре няма да имаш пари за накладки-тогава какво правим?
                              Що да давам 90лв. за термостат като знам че е боклук и ще изкара 2 зими? Съгласен съм да си дам последните пари ама за нещо което повече няма да пипна.
                              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                              Коментар

                              Working...
                              X