Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлика - Проблем ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлика - Проблем ?

    Здравейте, карам Фиат Пунто 2002 година днес ходих до центъра .... и когато стигнах колата си беше загряла тръгвам да паркирам следователно навивам волана по енергично та сервото отказа ? викам си хъм, колата е загряла що го прави ? та ... загаси запалих оправи се докато се паркирах 4-5 пъти сервото спираше в порядака на 30 минутно каране из малките улички 3-4 пъти какво се случва някои ако може да ми обясни и отговора ако е смени си течността колко ли ще струва това ? благодаря ви предварително за помоща !
    FIAT Punto 1.9JTD 2003

    #2
    Колата е с електромеханично сервоуправление,а не хидравлично.Може би проблема е в кабеляците,щом прекъсва от време на време,или просто му е дошло времето на електроусилвателя Говори се,че този електроусилвател принципно е проблемен и се разваля често.Ползваш ли бутона "CITY"? Щото колегите от чуждестранните форуми препоръчват да не се ползва,уж скъсявало живота на електоусилвателя,ама не знам
    Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

    Коментар


      #3
      Електромотора не е ли отделно нещо от хидравликата, или хидравлика изобщо нямам и ако се е преебал тоя мотор, о фак какво да правя ? имам Сити но не го ползвам. М/у 1-вия път който ми отказа беше тази зима беше студено и имаше мн сняг карам си аз и не се осещам че под калника се насъбира сняг ... който замръзва и става на лед, разтоянието между гумата и новосъздалия се калник с близост 1 см ... Та спирам и завивам то не завива понеже няма място да мръдне гумата ... и тогава отказа за 1-ви път възможно ли е от тогава нещо да му е станало ? и какво ли е ?
      FIAT Punto 1.9JTD 2003

      Коментар


        #4
        Само електромеханичен усилвател е,няма никаква хидравлика и течности.Ако се е прецакало,може и да се оправи,зависи от какво е "болно".Иначе нов струва около 1000лв. Пиши в търсачката "електроусилвател" и ще намериш доста информация.
        Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

        Коментар


          #5
          мерси ще проуча
          FIAT Punto 1.9JTD 2003

          Коментар

          Working...
          X