Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за JTD

    Здравейте, Време е за първа смяна на маслото на мойто 1.9 JTD. Колебая се между AGIP 5W/40 FULL SYNTHETIC и SELENIA WR 5W-40. Много ще съм ви благодарен ако ми препоръчате кое е по - подходящо или ако има и друг по - добър варянт?Грешен раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1.9 MJet

    #2
    важно е да знаеш колата с какво масло е била карана преди ако е била с пълна синтетика слагай пълна на селения ако е била карана с друго масло полусинтетика по добре е да сложиш пак такова че с пълната синтетика може да започне да ти го бута успех

    Коментар


      #3
      От както съм я купил само със Селения я кярям и съм доволен. Направил съм и 40 000 - 5 смени на масло.

      Коментар


        #4
        Спрях се на Селения, но ще сменям и маслото на скоростната че имам големи проблеми след като преди месец ми го смениха в един измислен сервиз. Може ли да ми препоръчате и подходящо масло за скоростнат кутия?
        Fiat Stilo 1.9 MJet

        Коментар


          #5
          TUTELA TECHNYX (SAE 75W-85, API GL 4+)
          Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

          Коментар


            #6
            Jus7DoiT написа:
            TUTELA TECHNYX (SAE 75W-85, API GL 4+)
            За качествено не знам дали е качествено, ама и аз съм с такова
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Сложих и SELENIA WR 5W-40 и Tutela Car ZC75 Synth и веднага се почувства огромна разлика особено сутрин рано при -15 градуса.http://www.flpoland.pl/tabele/index.html
              Fiat Stilo 1.9 MJet

              Коментар


                #8
                Слагай М10 д какво му се чудеш на този трактор. Каквото и да му сложиш след 10 минути е на катран Виж ако е 1.6 си струва да е хубаво маслото
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  dron4e написа:
                  Сложих и SELENIA WR 5W-40 и Tutela Car ZC75 Synth и веднага се почувства огромна разлика особено сутрин рано при -15 градуса.
                  Коя година е пунтото и на колко километра е по километраж?
                  Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                  Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                  Коментар


                    #10
                    А какво ще кажете за браво 1.6 103 кончета бензинови?Скоро идва време за смяна препорачите нещо до сега имам 2 смяни със селения голд.До колко да съм доволен незнам защото не съм слагал друго иначе не го бара дори и в минимални количества.Мисля да пробвам Repsol 10w40 ???Какво мислите вие?
                    Fiat Bravo 1i6

                    Коментар


                      #11
                      d.makaveev написа:
                      А какво ще кажете за браво 1.6 103 кончета бензинови?Скоро идва време за смяна препорачите нещо до сега имам 2 смяни със селения голд.До колко да съм доволен незнам защото не съм слагал друго иначе не го бара дори и в минимални количества.Мисля да пробвам Repsol 10w40 ???Какво мислите вие?
                      "Yacco": 5W40 VX1000 или 5W40 VX600. Аз вече 3 пъти ползвам VX1000 и съм доволен.тел. за Пловдив: 0888850739
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        Според мен, каквото и масло 5w40 да се сложи , няма да сбъркаш. Марката не е от особено значение. Стига да не е I.G.A.T или друга ПРИСТА... :D . А, мита , че старите двиагтели било опасно дасе карат с масло "по-рядко " от 15w40... думи нямам. Значи е лошо и да си поодържаме вдигателя чист, и е лошо да пали лесно.....Моята ПУНДА е с 5w40. И нито лагери са изтракали, нито вал.... А, за "баранетО (каквото и да значи...) , ако има такова, значи проблема не е в маслото, а в сегментите или някъде другаде. просто с по-гъстите масла проблема не се вижда.
                        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                        Коментар


                          #13
                          i4kin написа:
                          dron4e написа:
                          Сложих и SELENIA WR 5W-40 и Tutela Car ZC75 Synth и веднага се почувства огромна разлика особено сутрин рано при -15 градуса.
                          Коя година е пунтото и на колко километра е по километраж?
                          Модел 2002, на 110 000 км.
                          Fiat Stilo 1.9 MJet

                          Коментар

                          Working...
                          X