Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пазаруване от Ebay...

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз също имам един вапрос в paypal съм регистрирал карта в евро валута, но ми се налага да пазарувам в лири това.Това проблем ли е или Pay Pal си ги обръща автоматично?

    Коментар


      #32
      Не е проблем, би трябвало преди самото плащане да видиш данните за сумата и курса, по който е изчислена. Отделен въпрос доколко е изгоден курсът и дали, ако пазаруваш често, няма да е по-добре да си регистрираш карта в съответната валута.
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #33
        sasim86 написа:
        Аз също имам един вапрос в paypal съм регистрирал карта в евро валута, но ми се налага да пазарувам в лири това.Това проблем ли е или Pay Pal си ги обръща автоматично?
        Не е проблем, но е по-добре превалутирането да ти го прави банката издател на картата, че на PayPal е малко "трънски" курса.

        Коментар


          #34
          Добре мерси това го разбрах. Сега има малък проблем с завършването на регистрацията в ebay. Искат метод за потвърждаване на регистрацията ( да ти изпратят 4 цифрения код) Методите за потвърждение са два чрез телефон и чрез кредитна( дебитна карта)Вие как сте завършили този етап от регистрацията?Ако си напиша GSM-а дали ще ми изпратят кода? И как се пише точно? има едно поле в скоби, което пише area code.Там какво се пише? В съседното на него поле ли трабва да въведа GSM-a?Как се въвежда с 359 ли пред номера?

          Коментар


            #35
            Това е кода, който ти излиза като номер на транзакцията при първото плащане, PayPal ти взема 1 евро, което после май ти го връщат.Преди не приемаха български телефони. Сега не знам какво е положението.

            Коментар


              #36
              С PayPal се оправих това е от ebay.Накои който скоро си е правил регистрацията, да сподели как е решил проблема с потвърждаването на регистрацията и къде и как се пише телефонът( има две полета едно в скоби, пише area code, и другото до него което не съм сигурен дали ще сабере всички цифри на нашите телефони)? Префикс пише ли се?

              Коментар


                #37
                Имам въпрос за доставка на стоки от Англия, купени през Ebay.Искам да ползвам услугите на gabco.org.O6аче има про6лем - последно спечелих един процесор (с доставка само до УК), дадох на човека адреса на gabco,но той ме помоли да развалим сделката, защото го 6ило страх да изпраща на адрес, различен от този в paypal акаунта.Иначе адреса на gabco ми е въведен в еbay и при плащане посочвам, че искам на него да се извърши доставката.Та ми е интересно как процедирате вие - предварително питате дали ще изпратят на адрес в УК или си печелите, давате си адреса в УК и не ви пука? Варианти...?
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #38
                  Здравейте,а я кажете каква е цаката на тъпите ни митници?Наскоро имах поръчка за 250лв с доставка с DHL (не знам дали и това не е проблем), но ми спряха стоката на летището в Софияи ми пойскаха документ за плащането. Понеже не бях запознат дали има врътки си извадих разпечатка за плащането и си платих данъцитеили там каквото има. Иначе продавача беше написал 30$ (хем и за него по-ниски данъци, хем и за мен, ама.....)

                  Коментар


                    #39
                    Здравейте колеги.Сега я видях темата и смятам, че колегата, който я пуснал е направил много добре.Аз ползвам eBay от 2003 година и трябва да ви споделя, че съм много доволен. Купувал и продавал съм (продавал само от извън БГ, та не мога да споделя опит за продаване от тук, но за купуване - отвсякъде).Дано не повтарям нещо от преди.Наистина обаче трябва много да се внимава с рейтинга на продавача!!!Аз лично, като видя по-малко от 100% рейтинг (или наскоро регистриран продавач без рейтинг) се въздържам да имам общо с него, освен ако цената наистина е много добра. Тогава влизам в профила му и прочитам хубаво всеки негативен feedback, който е получил. Както всички в Интернет и тук има какви ли не хора и понякога пишат негативен, а иначе казват "много готин продавач, препоръчвам го". Та мисълта ми е, че ако човек иска да е по-спокоен след като плати, трябва да внимава преди това Според мен контактът с продавача е много важен, особено, когато има двусмислие относно описанието на продукта или относно пращането му.Разбира се трябва да сте горе долу добре с английския. Освен UK-ския аз ползвам немския (eBay.de и US-кия eBay.com). В немския обаче с превода е малко по-трудно. Аз лично ползвам Интернет преводач и после си го преправям малко, но може да си представите, че едва ли е най-правилния граматически превод.Надявам се това да е полезно.Ако мога да помогна на някого, не се притеснявайте да питате.
                    ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                    Stilo JTD 115 2003 бегачка
                    Brava 1,4 12V 1997 на газ
                    Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                    i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                    Коментар


                      #40
                      Нека и аз споделя малко опит. Регистрацията ми в PAY PAL е на виртоална карта издадена от ДСК в лева. Дано не го приемете като реклама, но е много добър продукт. Използвам сметката на която ми превеждат заплатата. Виртоалната карта е част от тази сметка и е направена спецялно за интернет пазаруване. Имате възможност да местите в нея (интернет банкиране без каквито и да било такси) само толкова колкото ви е необходимо за покупката. За доставка от Англия използвам donesimi.com До колкото знам има и други подобни. Доставката до БГ ми струва около 6 лв. за пратка до 1кг. От тях 3лв са за доставката и 3 за наложения платеж. Пратките пристигат с ЕКОНТ до техен офис посочен от вас. Ако имате въпроси питайте или разгледайте съответните сайтове.
                      Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                      2000г.
                      Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                      Коментар


                        #41
                        Колеги,наясно ли е някой какво точно представлява този начин на плащане: https://www.billmelater.com/cm/paypa...pp10d6mcd.html Не съм толкова добре с Английския,а не ми се експериментира без да знам за какво точно иде реч!А относно предните мнения-погледнете и това за доставка от Англия: http://empresa.forumi-bg.com/ Това е възможно най-ниската цена за доставка.Или поне която аз знам,разбира се!
                        THE DRUMMER!!!

                        Коментар


                          #42
                          What is the Annual Percentage Rate?The Annual Percentage Rate is 19.99%. The Minimum Finance Charge is $2.00. Of course, you can choose to pay your entire balance by the payment due date and pay no finance charges.If I pay late, will there be a fee?Bill Me Later will charge a late fee for each month a minimum payment is not paid in full by the payment due date on your statement. The amount of the late fee will be the amount of the missed payment, up to $25, the first time you are late. If you’re late again, the late fee will be up to $35.И на мен английския не ми е много познат, ама така както го раз6ирам е, че ти дават да пазаруваш на кредит.После текат лихви.Освен това така като чета е само за Щатите (или поне искат Social Security number, пък ме съмнява да имаш такъв).С една дума - дърво.А тоя форум? Иска регистрация, какви са цените?
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #43
                            Пратките,които транспортираме са два вида - ЛИЧЕН БАГАЖ и ИНТЕРНЕТ ПОКУПКИ, направени от вас.Пратки тип личен багаж са тези,които са доставени лично от вас или ваш познат на адреса ни или са взети от ваш личен адрес ( но не направена интернет покупка).При тях има няколко тарифи на заплащане.1.При взимането от наш служител от вашия адрес:** тези,които ще се получат в Пловдив,София или за страната чрез куриер,се таксуват по 1.00£/кг.***За Варна,Бургас и Плевен - по 1,40£/кг.2. При доставяне от вас(или познат) лично на пратка до нашия офис в Dagenham и ако след това тя ще бъде получена в един от офисите в София или Пловдив,цената пада на 0,80 £/кг.Идването на наш служител до ваш адрес се таксува по £ 0.40 на миля,в едната посока. Минималната такса за идване на адрес е £ 10. Възможността до точен адрес е по споразумение.Вашите интернет покупки,пристигащи на адреса ни се таксуват по следните тарифи:За своите лоялни клиенти от офисите ни в София и Пловдив, както и разпращаните по куриери, пазаруващи в по-големи количества Empresa.mail предлага още по-атрактивни цени:над 20кг - 1 £/кгнад 50кг - 0.80 £/кгнад 100кг - 0.70 £/кгЦената на пратки до 20кг се запазва - 1.20 £/кгЗа офиси Бургас, Варна и Плевен цените ни са:до 20кг-1,20 £/кг;до 50кг-1,10 £/кг;до 100кг-1,00 £/кг;над 100кг-0,80 £/кгЗа количеството багаж,на този етап нямаме ограничения за максимум,но всяко нещо което е под 1кг се таксува като килограм,ако ще то да е 0,05кг!На обем/габарити се мерят/таксуват единствено пратките под и до кг, които са в по-обемни кутии или пакети и заемат място.Те пътуват отделно от другите, дребните Ви пакетчета.Empresa.mail не носи отговорност за неполучени пратки извън ЕС. Не се наема с дейности, свързани с тяхното освобождаване, плащане на мито, данъци и всякакъв род посредничество. Пращането до нашия адрес и потенциалните последствия са за сметка на клиента.Empresa.mail не носи отговорност за повредени пратки, чиято опаковка не отговаря на начина за транспортиране на такъв вид стока, както и ако изрично не е маркирана FRAGILE. Фирмата предлага допълнително опаковане - това е един вид застраховка и при повреждане носи отговорност.Преди да играете за нещо PICK UP се свържете ПО ТЕЛЕФОНА с Мариела - тя трябва лично да ви потвърди, че ще е възможно взимането.Нерядко се получава да е натоварен графика и да няма кой да вземе това,за което сте играли.Променя се условието за взимане от адресick up до 100 kg само от Лондон! с цена 10 £.над 100 kg се взима по 0.60 £ в едната посока, независимо от местоположението
                            THE DRUMMER!!!

                            Коментар


                              #44
                              Нов въпрос, спечелих нещо от немския и-6ей, плащам веднага, човека маркира, че го е пратил (дал съм му адрес в Германия).След време ми пише, че да му го върнали (от DHL e куриера).Сега ще му искам tracking num6er да видя дали наистина го е пратил, защото ме съмнява, на адреса винаги има човек.Но да предположим, че наистина е така, как става да се платят наново куриерските разходи и да го прати пак?Някой имал ли е такъв случай?
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар


                                #45
                                tomazo написа:
                                Браво Кики чудесна тема ,може след време да я доразвиеме с информация за програмите за натдаване и начините за получаване на пратка от търговци ,които не доставят до Бг .
                                Добра идея, именно за такава информация се надявах да събудя темата, и ако може малко да се отклоним - дали някой си е поръчвал доставка от Америка, на покупка с адрес за доставяне в САЩ и чрез фирма/сайт , който препраща пратките до България срещу някаква комисионна? Интересувам се от такъв посредник, защото ми се иска да взема подобна пратка но от Amazone.comТърся някаква подобна услуга на тази, но да не се изисква транзитно доставяне първо до Англия както чрез Еконт: http://www.econt.com/2010/10/purchase_usa/И най-вече моля за отзив от някой, който е ползвал такава директна препращаща услуга САЩ-БГ.Например някое от следните:http://shipito.bg/ или http://bulgarian.shipito.com/http://eha.bg/dK8mhttp://www.ukshopping.eu/http://www.struvasi.com/us-online-shopping-from-bg/https://www.viaddress.com/http://www.usa2me.com/Ето и малко коментари от друг форум относно това дали си заслужават гимнастиките за да вземеш нещото "на далавера"http://www.bghelp.net/forums/ -> Тема: Сайтове за пазаруване от USA които изпращат покупките ви по света.pazaruvane-online.com/forum/ -> Въпрос за пазаруване от САЩ (доставка и мито)Пишете дали сте ползвали нещо такова!
                                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                                Коментар

                                Working...
                                X