Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пазаруване от Ebay...

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    trace,Съветвам те в твоя случай да си искаш за обезщетение - парите обратно поради не-пристигане на стоката. ... и вече да си решиш дали да я поръчваш на ново след като ти върнат парите.Въпреки, че това е трябвало да го направиш до 45-тия ден, и ако искаш пиши дали си се сетил на време, защото постинга ти е по-стар.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #47
      При поръчка на стока от Китай на стойност 10$ къде пристига в пощата или на митницата?

      Коментар


        #48
        поща
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #49
          niko_ymn написа:
          trace,Съветвам те в твоя случай да си искаш за обезщетение - парите обратно поради не-пристигане на стоката. ... и вече да си решиш дали да я поръчваш на ново след като ти върнат парите.Въпреки, че това е трябвало да го направиш до 45-тия ден, и ако искаш пиши дали си се сетил на време, защото постинга ти е по-стар.
          Странно, не съм получил и-мейл за ново мнение в темата.Нещата се развиха добре - накрая си получих пратката.След като тоя ми писа, че от ДЧЛ са върнали пратката, му писах, че искам да я прати наново - за моя сметка.Никакъв отговор. Питах го отново за тракинг кода - никакъв отговор.Накрая се принудих да отворя дело - още преди да приключи обаче, пратката дойде.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #50
            Иронично е , и срещу мен бяха отворили такова дело и предпоследния ден преди срока да му върна парите и пратката успя да пристигне. Тракинг нямах защото се доплаща, но сега вече винаги взимам.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #51
              Ами понеже е ДЧЛ, предполагам, че има.Освен това, за да я върнат, кой знае колко време трябва да е преседяла при тях.На адреса би трябвало да оставят бележка.А и поне да отговаряше на съобщенията.Аз така си бях купил нещо евтино (15лв.) от Англия, бре, забави се повече от месец, почти изтичаше 45-дневния срок, питах го човека за тракинг код и каза, че понеже въпросното нещо е евтино, го е пуснал с такава поща която няма.Благодарих му и изобщо и не помислих да отварям дело. След още 4-5 дни пристигна и му писах, че всичко е ок.И по-принцип пазарувам само от такива със 100% feedback, като изключим тези с много продажби.От поста ти оставам с впечатление, че продаваш. То темата е за пазаруване, но предполагам и продаванетоще е интересно. Искам да те питам (може и на лични, ако решиш), къде продаваш и кой куриер или поща използваш?Мен ме интересува продаване в английския e-bay. Интересуват ме разни тънкости дали има, цени на пратките и т.н.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #52
                Български пощи - до хамерика 6,00 лева пратката без екстри като обратни разписки или номер за просл, под 300 грамова - е моя пример. 200 и няколко грама с + пукливото фолио. Но супер бавно пътува и за това можеби няма да е с тях следващия път.За една подробност се сещам - ако им го закараш опаковано, те карат да го отвориш защото за чужбина някой работи за забранени, а и пишеш вид на стокaта в зеленото стикерче за митницата.При обратното - единичен внос от и за физ. лице ако е написана в същото стикерче обявена стойност над 45 евро пратката я търсиш в митницата и плащаш ДДС и/или Мито.Ако изпращача е фирма например сайт/магазин лимитите са други - мисля 150 евро.чл. 29, чл.30 и чл.31 от Регламент (ЕИО) 918/83 :http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...0040501:BG:PDF
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #53
                  Към колегата TracE да се намеся и аз .Виждам че поста е от доста от давна ,но въпреки това да споделя мои лични перипетии с DHL. Ако имаш някакви съмнения относно продавача и искаш пратката да ти пристигне с DHL ,отиваш в офиса им,казваш че искаш да получиш пратка от еди къде си..(Зимбабве или UK например),даваш пълно описание на стоката вид ,килограми ,опасна ,неопасна и там всичко останало кото им е необходимо като инфо.След това те ти калкулират цена на доставка която плащаш в момента.Даваш адрес,телефон и лице за контакт на отсрещната страна. От там на после DHL ангажират свой служител който се намира в най-близкия до посочения от тебе адрес ,техен офис, и той поема личен ангажимент да намери изпащача и да оформи цялостната организация по доставката.Още на следващия ден от Българска срана ти се обаждат по телефона и ти казват кой техен служител(име ,персонален номер и там другите му рабити) в Зимбабве движи твоя въпрос, и ако нещо сбърка, имаш право на обещетение за пропуснати ползи.Ако не дай си боже има някаква измама от страна на продавача, то ще получиш елефонно обаждане от Нбонго от Зимбабве ,че на този адрес такъв човек или фирма не съществуват или ,че да има но той(те) не произвеждат или не предлагат съвотната стока или че продавача е друг а не обявения от теб или стоката не отговаря на посочените от тебе параметри и тази сделка е съмнителна .Ако не разбираш какво ти говори, ще получиш обаждане от Българския офис със същите пояснения на разбираем Български език и от тук нататък ти решаваш какво ще направиш.Ако отмениш сделката DHL ти връщат платената от теб сума до последната стотинка.Ако решиш ,че DHL ти е скъпа опция за транспорт и искаш друг да направи превоза, ще задържат мисля около 10 % от платената вече цена и останалото ти се връща. Скъпи прияели ,споделям мое лично преживяване с един опит за измам със стока от Южна Африка , и ако не беше този начин на работа на DHL щях да изгоря с 35 000 евро.Целта на тази прелюдия беше ,че можеш да платиш в България и то във вид на "депозит" това което искаш да купиш от някъде по света със 98% гаранция. П.П. след като ми се разминаха всичките перипетии попитах момчетата мога ли да процедирам по същия начин и със стоки закупени от ebay ili amazon ..отговора беше - да разбира се нали ние за това сме тука)

                  Коментар


                    #54
                    Освен за митото, искам да допълня при вноса и за ДДС-то какво пише в закона:
                    ЗДДС написа:
                    "Чл. 58. (1) Освободен от данък е вносът на: ...(14) (Нова - ... в сила от 01.01.2011 г.) Освободен от данък е вносът на стоки в рамките на разрешения безмитен внос, когато се:1. внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лв.;...8. внасят образци на стоки с незначителна стойност;...Допълнителни разпоредби:§ 1. За целите на този закон:...9. "Стоки с незначителна стойност" и "услуги с незначителна стойност" са стоките или услугите, чиято пазарна цена е под 30 лв. и доставката им не е част от серия доставки, по които получател е едно и също лице."
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #55
                      За Англия някой пращал ли е с тракинг код и всичките му там неща за сигурност?Искам да пратя една навигация т.е. пакета ще е около 200-300-400 грама.В сайта на Български пощи ползвам калкулатора за малък пакет.Какво точно значи тази "препоръка" - това ли е тракинг кода?,,Препоръка
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #56
                        Да препоръка, на английски еквивалента е "signed for" тоест ще го дадат срещу подпис само когато открият някой на адреса. На теб не ти носят обратна разписка - подписа остава в списъка с пратки на куриера, който предава там.Към препоръчаните слагат един стикер с бар-код. Това е номера за проследяване. Може да си го запишеш с дата в един тефтер и да ти ударят печат с пощенското клеймо от днешна дата в твоята тетрадка, че са приели този номер пратка. Дори го има този номер на стикера - изписан и в касовия бон (май това имат предвид под документ). Освен това препоръчаните пътуват малко по-бързо защото се водят с приоритет пред обикновената поща. Малък пакет151 До 250 гр - 9,00 лвдо 350 гр - 10,50 лвдо 500 гр - 12,80 лвКато отидеш на място пак разпитай, дори може да ти го приемат и на по-ниска цена без предимство;Този баркод, при получателя няма да се появи в английска система за проследяване докато не го сканират пакета в англия, но след това ще изписва дали е доставен и къде се намира. Например и в Русия изписва статус - след като стигне там пратката - но в сайта на техните пощи.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #57
                          niko_ymn написа:
                          Освен това препоръчаните пътуват малко по-бързо защото се водят с приоритет пред обикновената поща.
                          Препоръчаните пътуват по пощата като обикновени пратки. Разликата е, че се предават срещу подпис от получателя. За да пътува бързо пратката, трябва да се ползва услуга "Приоритет", която се заплаща допълнително. Тогава пратката се обработва с предимство пред всички останали пратки и наистина стига по-бързо. Примерно, пратка без приоритет за ЕС, пристига за около 2 седмици. Пратка с приоритет пристига за 6-7 дни.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар

                          Working...
                          X