Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

    Модерирано. Моля малко повече уважение към потребителите и правилата на форума!Модераторски екип на fiat-bg.orgЕто ви нагледен пример какво се случва на Common Rail дюзи от Бош, монтирани на Хюндай, които са работили с някаква локомотивна нафта, наливана от туби. Колата е на едва 9 месеца.... честито на печелившите!Снимките са благодарение на Emzo.

    #2
    ха а аз навремето съм слагал и от корабите на мерджо ама минах и 200000 и не съм ги отварял се вървеше и накрая го бракувахме защото карусерията се разпадна

    Коментар


      #3
      Не мисля, че проблема е в локомотивната нафта или тежко/леко корабно ако не се лъжа. До преди няколко години само това се гореше по бензиностанциите пък нямаше такива проблеми. Все си мисля, че може да е от керосин, но пък и 2т изгори едно типо и нищо все още му няма

      Коментар


        #4
        Re: Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

        Airfan написа:
        Модерирано.Ето ви нагледен пример какво се случва на Common Rail дюзи от Бош, монтирани на Хюндай, които са работили с някаква локомотивна нафта, наливана от туби. Колата е на едва 9 месеца.... честито на печелившите!Снимките са благодарение на Emzo.
        Батко,като гледам тези разспръсквачи,ми те направо са стопени бре!Едвали ще е от локомотивна навта,верно има по-голямо съдържание на сяра,ама баш така да се получи!?
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          Втова състояние подлежат ли на ремонт или се заменят с нови

          Коментар


            #6
            mtm написа:
            Втова състояние подлежат ли на ремонт или се заменят с нови
            Дюзата може все още да е читава,но като гледам разспръсквача си е за коша,той буквално си е стопен!
            ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

            Коментар


              #7
              Е да ама все пак разпръсквача е около 100лв,а дюзата 700-800лв.

              Коментар


                #8
                Сменете заглавието на темата.Не са виновни тубите. В тях може да се сипва и икономисана и платена със служебна карта лукойлска нафтица.Би ли отказал такава оферта,при условие,че всичко става пред очите ти?И разликата е 50-60ст на литър? :P
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа:
                  Не мисля, че проблема е в локомотивната нафта или тежко/леко корабно ако не се лъжа. До преди няколко години само това се гореше по бензиностанциите пък нямаше такива проблеми. Все си мисля, че може да е от керосин, но пък и 2т изгори едно типо и нищо все още му няма
                  В голяма заблуда си поне относно големите вериги.
                  Red Storm написа:
                  Сменете заглавието на темата.Не са виновни тубите. В тях може да се сипва и икономисана и платена със служебна карта лукойлска нафтица.Би ли отказал такава оферта,при условие,че всичко става пред очите ти?И разликата е 50-60ст на литър?
                  Ти говориш за супер частен случай. Колко от купуващите от туби виждат от къде и какво се налива? Искам добре да се види до къде водят тънките сметки и какви рискове има. Знаеш, че от туби не съм наливал никога, а не е като да не съм имал възможност.
                  mtm написа:
                  Е да ама все пак разпръсквача е около 100лв,а дюзата 700-800лв.
                  За нашите дюзи е така, но на Стило и нагоре дюзите не са по 700 лв, повечко. В конкретния случай говорим за автомобил на 9 месеца и неговите дюзи ще са още по-скъпи. Освен това, почти сигурно е, че пораженията не са само по дюзите (дюзите са тоталка, не само разпръсквачите), защото за да се стопи, там са се развивали доста сериозни температури, но повече снимки и информация ще има днес.

                  Коментар


                    #10
                    Като гледам не е изключено да има и бутало стопено.

                    Коментар


                      #11
                      А кой е тоя ИДИОТ дето купува чисто нова кола, на цена минимум 20 и кусур хиляди и слага в нея нафта от туби?
                      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                      Land Rover Discovery 2.5TD '94
                      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                      EX: Fiat Regata 1.7D '84

                      Коментар


                        #12
                        Re: Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

                        Airfan написа:
                        Модерирано.
                        Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Тоя израз ми хареса :D Ами колко пъти съм казвал и казвам че новите дизелови системи Помоа дюзи и комън реил за нищо не стават и тия дето се ги измислили да си ги набутат в г..а! Хем дюзите и на двата модала са по-дългички и са идеални за тая цел :D От Обикновената механична помпа и дюза немя по-добро и здраво нещо! С какво ли не съм карал моята кола и няма проблем! Защо ги правят тези боклуци незнам ! Аз разбирам да има някакъв ефект примерно за икономия една кола примерно 1.9 като и монтират комън реил и да почне да гори 2-3 л/100км. та тогава съм съгласен ! Иначе иншенерите по една дюза и да си ги наврът в ... !!! Това е моето мнение!
                        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                        Коментар


                          #13
                          наистина 6-6.5 на сто е голам разход при скорост 190-210км/чнещо немислимо за механична помпа и дюза...
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            Red Storm написа:
                            Сменете заглавието на темата.Не са виновни тубите. В тях може да се сипва и икономисана и платена със служебна карта лукойлска нафтица.Би ли отказал такава оферта,при условие,че всичко става пред очите ти?И разликата е 50-60ст на литър? :P
                            Икономисана викаш ?И като е икономисана кой е платил за нея ? И с какво право някой ще си я взема ?Кражбата си е КРАЖБА както и да го наричате !!!И всеки който купува крадена стока е СЪУЧАСТНИК В КРАЖБАТА !!!
                            maxuel82 написа:
                            Airfan написа:
                            Модерирано.
                            Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Тоя израз ми хареса :D Ами колко пъти съм казвал и казвам че новите дизелови системи Помоа дюзи и комън реил за нищо не стават и тия дето се ги измислили да си ги набутат в г..а! Хем дюзите и на двата модала са по-дългички и са идеални за тая цел :D От Обикновената механична помпа и дюза немя по-добро и здраво нещо! С какво ли не съм карал моята кола и няма проблем! Защо ги правят тези боклуци незнам ! Аз разбирам да има някакъв ефект примерно за икономия една кола примерно 1.9 като и монтират комън реил и да почне да гори 2-3 л/100км. та тогава съм съгласен ! Иначе иншенерите по една дюза и да си ги наврът в ... !!! Това е моето мнение!
                            Моята бангия е 140коня ( почти х2 ), със сигурност е по-тежка от твоята. Я ми виж разхода в подписа, пък после да си говорим.
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              #15
                              Scorpion_BV написа:
                              А кой е тоя ИДИОТ дето купува чисто нова кола, на цена минимум 20 и кусур хиляди и слага в нея нафта от туби?
                              Този ИДИОТ, е обикновено ТЪП БАКШИШ КОПЪРКОВ, не виждам нормален човек който може да сложи буламач от всякакъв на нова кола.За подобно отношение ТЕХНИКАТА наказва.... и то много лошо и СЪРБЕЖНО!!!!
                              maxuel82 написа:
                              Това е моето мнение!
                              Е, много хард казано по тази логика дай си гледаме ламповите телевизори и слушаме ламповите радиоапарати.Техниката се развива все-пак и автомобил с механична горивна система не може да издържи на изискванията на EВРО....еди кое си.
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X