Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-надеждните и най-ненадеждните автомобили 2009

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Най-надеждните и най-ненадеждните автомобили 2009

    http://www.bpost.bg/story-read-21274.phpФиат не се вижда по челните места за най-надеждни автомобили, дори напротив

    #2
    Нормално е . Фирмата си развали качеството още в началото на 90-те и от тогава чак сега има някакви симптоми за подобравяне.
    http://autoblogbg.blogspot.com/ Последните автоновини

    Коментар


      #3
      kamus11 написа:
      Нормално е . Фирмата си развали качеството още в началото на 90-те и от тогава чак сега има някакви симптоми за подобравяне.
      Има нещо такова. В първите две категории за по-новите коли (3 до 4 и 4 до 5 години) нас изобщо ни няма в опашката на таблицата. Peugeot са опашкарите там. Техните фенове не може да не са обезпокоени от това...
      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

      Коментар


        #4
        Браво и Стило са в ’челото’ на повредите най-масовите модели във форума... не случайно е май май.НО всички забравят , че 6 - 10 годишна кола -- като е АУДИ за 6 000 Евро се поддържа по ЕДИН начин,а като е ФИАТ за 1 - 2000 Евро се поддържа по ДРУГ начин,и от там идват и разликите в големите повреди намерени при преглед без изобщо да споменавам за манталитета и начина на каране на тези, каращи кола за 1000-1500и другите с коли за 6000 или дори 20 000 Евро, каквито са водещите по качество
        Статиията написа:
        Автомобили на възраст от 3-4 години1. Porsche 911 (1,9%)2. Mazda 2 (2,4%)3. Volkswagen Golf Plus (2,6%)4. Mazda 3 (2,6%)5. Ford Fusion (2,6%)---121. Chrysler Voyager (10,1%)122. Hyundai Atos/Prime (10.3%)123. Peugeot 407 (12,1%)124. Chrysler PT Cruiser (13,8%)125. Kia Carnival (29,3%)Автомобили на възраст от 4-5 години 1. Volkswagen Golf Plus (3,4%)2. Toyota Corolla Verso (3,6%)3. BMW 1-Series (3,7%)4. Mazda 3 (4,1%)5. Porsche Boxster и Renault Modus (4,6%)-------114. Renault Espace (20,0%)115. Chrysler PT Cruiser (20,9%)116. Peugeot 106 (21,9%)117. Renault Laguna (21,9%)118. Kia Carnival (28,2%)Автомобили на възраст от 6-7 години 1. Porsche 911 (6,1%)2. Toyota RAV4 (6,3%)3. Porsche Boxster (6,6%)4. Honda Jazz (7,2%)5. Opel Meriva (7,3%)--------95. Chrysler PT Cruiser (20,9%)96. Fiat Stilo (24,97. Seat Alhambra (25,3%)98. Renault Laguna (26,0%)99. Kia Carnival (37,5%)Автомобили на възраст от 8-9 години1. Toyota RAV4 (6,6%)2. Porsche Boxster (7,0%)3. Porsche 911 (7,6%)4. Subaru Forester (9,6%)5. Mazda MX-5 (10,4%)----78. Fiat Bravo/Brava (26,6%)79. Ford Galaxy (26,6%)80. Seat Alhambra (28,5%)81. Ford Ka (28,7%)82. Chrysler Voyager (32,5%)Автомобили на възраст от 10-11 години1. Toyota RAV4 (10,2%)2. Toyota Starlet (12,0%)3. Subaru Forester (12.0%)4. Toyota Corolla (12,3%)5. Mercedes-Benz SLK (13,0%)-----67. Fiat Seicento (31,7%)68. Alfa Romeo 156 (32,0%)69. Renault Twingo (33.0%)70. Chrysler Voyager (33.0%)71. Ford Ka (35,0%)

        Коментар


          #5
          ха сега деца акжете де са ми ръцете... от Rover форума: http://roverclub-bg.com/forum/viewto...freelanderFiat е преди VW, Volvo, Audi, SAAB...както се казваше в един филм "...истината е някъде там..."
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            charlie написа:
            ...
            Тази класация ми харесва повече! Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            13. FIAT Място през 2006 г. - 20 Дефекти на 100 коли - 29.2 Средна цена на ремонта(лири) - 278 Средна продължителност на ремонта(часове) - 2.3 Най-добър модел - Stilo (’01-’07) Най-лош модел - Multipla (’99-)
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Някой хора вярват на тези глупости и си взимат колите благодарение на тези класации.Като взех Алфата ,един колега ме потупа по рамото и ми рече " Как можа да си го.... с тая Алфа"оттам заговорихме какво кара той,при което ми каза Toyota и ми отвори TUV ,по това я е избрал "Надежднос"Който не разбира чете глупости и слуша комшията,останалите караме това което ни е на душа и сърце.Опитвам се да не чета издания като Ауто Билд ,там винаги най добри са ВАГ.Аман от манупулативни издания и статистики.
              Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
              Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
              I am in love with my cars

              Коментар


                #8
                Аз си взимам топ гиър доста често, и забелязвам същото лично отношение на един от авторите на статии, при все че оригиналните статии в списанието нямат подобно отношение. Даже по телевизията съм го виждал да се изцепва на тази тема. Той си знае кой е. Още една такава статия, и ме загубват като читател. По същият начин като Ауто билд с последният брой който си взех - статията за Поло - "невъзможно добрата кола"....по същото време пък топ гиър я нарекоха "невъзможно скучен кошник". Ако показателят е качеството, съгласен съм че Фиат не са стока, но това няма да ме накара да карам Субару - кола дето не се отличава с абсолютно нищо друго, освен качество! ( неудобна, неугледна, харчеща много, вървяща много добре, но по-зле от другите, и тн ). За Порше съм съгласен с всичко. Там ще е тъпо да споря.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  GTipo написа:
                  Аз си взимам топ гиър доста често, и забелязвам същото лично отношение на един от авторите на статии, при все че оригиналните статии в списанието нямат подобно отношение. Даже по телевизията съм го виждал да се изцепва на тази тема. Той си знае кой е. Още една такава статия, и ме загубват като читател. По същият начин като Ауто билд с последният брой който си взех - статията за Поло - "невъзможно добрата кола"....по същото време пък топ гиър я нарекоха "невъзможно скучен кошник". Ако показателят е качеството, съгласен съм че Фиат не са стока, но това няма да ме накара да карам Субару - кола дето не се отличава с абсолютно нищо друго, освен качество! ( неудобна, неугледна, харчеща много, вървяща много добре, но по-зле от другите, и тн ). За Порше съм съгласен с всичко. Там ще е тъпо да споря.
                  |За Субару също недей .......това е единствената кола на която съм навъртял 300000км без да ме е оставяла на път. Всички други автомобили в това число и Фиат са го правили. Сегашната кола също не го е правила, но никога не е късно :P макар вече да съм и навъртял 140 000........
                  http://autoblogbg.blogspot.com/ Последните автоновини

                  Коментар


                    #10
                    kamus11 написа:
                    За Субару също недей .......това е единствената кола на която съм навъртял 300000км без да ме е оставяла на път. Всички други автомобили в това число и Фиат са го правили. Сегашната кола също не го е правила, но никога не е късно Razz макар вече да съм и навъртял 140 000........
                    Колега, каква е сегашната, че доколкото видях, не си го споменал.

                    Коментар


                      #11
                      kamus11 написа:
                      GTipo написа:
                      Аз си взимам топ гиър доста често, и забелязвам същото лично отношение на един от авторите на статии, при все че оригиналните статии в списанието нямат подобно отношение. Даже по телевизията съм го виждал да се изцепва на тази тема. Той си знае кой е. Още една такава статия, и ме загубват като читател. По същият начин като Ауто билд с последният брой който си взех - статията за Поло - "невъзможно добрата кола"....по същото време пък топ гиър я нарекоха "невъзможно скучен кошник". Ако показателят е качеството, съгласен съм че Фиат не са стока, но това няма да ме накара да карам Субару - кола дето не се отличава с абсолютно нищо друго, освен качество! ( неудобна, неугледна, харчеща много, вървяща много добре, но по-зле от другите, и тн ). За Порше съм съгласен с всичко. Там ще е тъпо да споря.
                      |За Субару също недей .......това е единствената кола на която съм навъртял 300000км без да ме е оставяла на път. Всички други автомобили в това число и Фиат са го правили. Сегашната кола също не го е правила, но никога не е късно :P макар вече да съм и навъртял 140 000........
                      Убеден съм че Субару също е супер кола, и няма да ме остави на пътя, не казвам това. Но също си има недостатъци, различни от тези на фиат.Субару-то за мен е доста по неудобно от фиата, но доста по-качествено. 1 към 10 пък е цената на частите...
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Re: Най-надеждните и най-ненадеждните автомобили 2009

                        Immortal написа:
                        http://www.bpost.bg/story-read-21274.phpФиат не се вижда по челните места за най-надеждни автомобили, дори напротив
                        От тази класация ми направи впечатление че от Фиатите най напред в класацията е Seicento.

                        Коментар


                          #13
                          Pakidanski написа:
                          kamus11 написа:
                          За Субару също недей .......това е единствената кола на която съм навъртял 300000км без да ме е оставяла на път. Всички други автомобили в това число и Фиат са го правили. Сегашната кола също не го е правила, но никога не е късно Razz макар вече да съм и навъртял 140 000........
                          Колега, каква е сегашната, че доколкото видях, не си го споменал.
                          Това е сегашната http://kamuscoop.blogspot.com/2009/0...ariant_18.html
                          http://autoblogbg.blogspot.com/ Последните автоновини

                          Коментар

                          Working...
                          X