Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за масло

    Колеги ще сменям маслото на фиата си,типо е 90 година на 130000 км. някъде,какво масло ще ми препоръчатe?До сега съм с Valvoline max live, обаче гледам много колеги се оплакват,какво мислите

    #2
    какво гледаш,че някой се оплаква-Ти оплакваш ли се? Ако на теб не ти е правило проблем-чукане на повдигачи и тем подобни неща около самото масло,какъв ти е проблема да си караш със същото
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      paralesa написа:
      какво гледаш,че някой се оплаква-Ти оплакваш ли се? Ако на теб не ти е правило проблем-чукане на повдигачи и тем подобни неща около самото масло,какъв ти е проблема да си караш със същото
      Прав си колега,така е ,нямам оплаквания от него,но колата ми малко странно върви сега и се чудя да не би да е от него.

      Коментар


        #4
        О от него е.Сменяй го 100%колата ще литне
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          Аз карам мойто Типо с масло на Toyota... Отиваш в най-близкия магазин на фирмата, взимаш една туба минерално масло 15W40, наливаш и си свиркаш...Мойто Типо много го харесва това масло, пък и ми се струва истинско, правено е в Белгия. Струва 48 лева за 4 л. туба.Според мен на такива автомобили като твоя и моя не следва да се залита към полу- и пълни синтетики...
          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

          Коментар


            #6
            bgaf написа:
            Аз карам мойто Типо с масло на Toyota... Отиваш в най-близкия магазин на фирмата, взимаш една туба минерално масло 15W40, наливаш и си свиркаш...Мойто Типо много го харесва това масло, пък и ми се струва истинско, правено е в Белгия. Струва 48 лева за 4 л. туба.Според мен на такива автомобили като твоя и моя не следва да се залита към полу- и пълни синтетики...
            Мерси колега,но смятам да си карам със valvoline,моето е станало като вода но криза и сега събирам да си купя една туба.

            Коментар


              #7
              ква е тая туба , за музика ли имаш предвид.колега мисля че маслото ти е в пъти по-важно от тубата.... :D
              Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

              ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

              Коментар


                #8
                масло

                една туба масло естествено нали ще му трабва повече от 1 литър
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  моя грещка , извинявам се , не съм разбрал явно
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    bgaf написа:
                    Аз карам мойто Типо с масло на Toyota... Отиваш в най-близкия магазин на фирмата, взимаш една туба минерално масло 15W40, наливаш и си свиркаш...Мойто Типо много го харесва това масло, пък и ми се струва истинско, правено е в Белгия. Струва 48 лева за 4 л. туба.Според мен на такива автомобили като твоя и моя не следва да се залита към полу- и пълни синтетики...
                    Това дет онаричаш "залитане", се казва грижа за двигателя....Как да ти го обясня , че да ме разбереш ... А !Например, като си чистиш зъбите, не ти се отваря по-голяма глътка, нали ?! Нито виждаш някаква полза на момента... Но, пък с времето си спестяваш куп неприятности ... :D Или пък.... Като си изчистиш зъбите, и започне да те боли, иначе скритият под зъбният камък кариес, не означава , че пастата е виновна, нали ?
                    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                    Коментар


                      #11
                      YAROSHKH написа:
                      bgaf написа:
                      Аз карам мойто Типо с масло на Toyota... Отиваш в най-близкия магазин на фирмата, взимаш една туба минерално масло 15W40, наливаш и си свиркаш...Мойто Типо много го харесва това масло, пък и ми се струва истинско, правено е в Белгия. Струва 48 лева за 4 л. туба.Според мен на такива автомобили като твоя и моя не следва да се залита към полу- и пълни синтетики...
                      Това дет онаричаш "залитане", се казва грижа за двигателя....Как да ти го обясня , че да ме разбереш ... А !Например, като си чистиш зъбите, не ти се отваря по-голяма глътка, нали ?! Нито виждаш някаква полза на момента... Но, пък с времето си спестяваш куп неприятности ... :D Или пък.... Като си изчистиш зъбите, и започне да те боли, иначе скритият под зъбният камък кариес, не означава , че пастата е виновна, нали ?
                      Смешно е но е съвсем точно. А сега сериозно - от масло не се пести! По-добре не карай.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Той моето не си е изгубило свойствата но иска смяна,сега е много рядко станало и черно,събирам пари да си купя ,за сега имам 20 лв. :D но събирането продължава,маслото е най важно за един двигател Всяка година съм давал по 50 60 лв. за valvoline но сега ме удари голяма криза и събирам лев по лев за да си взема Иначе от към масло никога не съм пестил

                        Коментар


                          #13
                          Младежи, няма да се заяждам с никого за нищо...Карайте си колите ако искате и с масло от совалките на НАСА...Аз карам с маслото на Тойота, свиркам си и правя километри...Дотук около 300 000 км...безпроблемни...
                          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                          Коментар


                            #14
                            bgaf написа:
                            Аз карам мойто Типо с масло на Toyota... Отиваш в най-близкия магазин на фирмата, взимаш една туба минерално масло 15W40, наливаш и си свиркаш...Мойто Типо много го харесва това масло, пък и ми се струва истинско, правено е в Белгия. Струва 48 лева за 4 л. туба.Според мен на такива автомобили като твоя и моя не следва да се залита към полу- и пълни синтетики...
                            не е логично човек да даде 48 лева за минерално масло, като зе тези пари ще си купи полусинтетично
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              bgaf написа:
                              Младежи, няма да се заяждам с никого за нищо...Карайте си колите ако искате и с масло от совалките на НАСА...Аз карам с маслото на Тойота, свиркам си и правя километри...Дотук около 300 000 км...безпроблемни...
                              Колега какво е това масло Тойота Не съм го чувал до сега Аз карам със Selenia 15W40 и нямам грижи
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар

                              Working...
                              X