Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Довиждане на всички.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Цитата се отнася за мен !
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      Лично мое мнение е, че въпросният модератор към едните е майка а към другите мащеха. Аз също съм го отнасял от него защото не бях на едно мнение с него в една друга тема и това веднага се отрази в друга тема на друг раздел.

      Коментар


        #33
        Тъй като стана дума за модерирането по принцип, а не само в конкретния случай, мисля, че добрият модератор трябва да е като добрия футболен съдия - незабележим ! Не винаги е нужно да се шари (модерира) с повод и без повод с червеното, или с лека ръка да се раздават безсмислени предупреждения за безобидни постове на иначе добронамерени потребители. Нищо лично към никой. Нека върнем приятелската атмосфера във форума.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #34
          Авторско право на 10.... годишен автомобил. Замисъла на форума е според мен шеговито-сериозно-конструктивен.Започва да ми прилича на Народното събрание.С тия препратки за авторско право и тн. Да не е посмял някой да приложи съвет,който съм дал тук без да ме уведоми нотариално и да да го приложи без моето нотариално разрешение.Направо в Страсбург.
          Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

          Коментар


            #35
            подкрепям горния пост-голям смех предизвика един определен човек
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #36
              Malone написа:
              Ще си позволя да отговоря, за да изясним някои неща,
              Защо цитираш мой пост в темата на емзо и и се правиш, че е отправен към тебе? И продължаваш да се самонавиваш и пишеш несвързани неща? В темата на емзо става въпрос за него самия. А той между другото, беше сложил предупреждения на половината форум. Не ми се чете нататък защото явно обичаш да манипулираш и извърташ нещата дори и когато не си прав.

              Коментар


                #37
                deadairplane написа:
                Защо цитираш мой пост в темата на емзо и и се правиш, че е отправен към тебе? И продължаваш да се самонавиваш и пишеш несвързани неща? В темата на емзо става въпрос за него самия. А той между другото, беше сложил предупреждения на половината форум. Не ми се чете нататък защото явно обичаш да манипулираш и извърташ нещата дори и когато не си прав.
                Защото в поста не става ясно, че става дума за emzo. Няма откъде да го разбера.Ако е така, ако в цитата не става дума за мен, имаш моите извинения за коментара към цитата ти.Дали е така, засяга него, аз не съм запознат с конкретния "спам" случай и наказанията които са наложени тогава.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #38
                  Следя с интерес двубоя ви . Започнахте да вкарвате, волно или неволно, и удари под кръста, което, нямам какво да се лъжем, го има във всеки мач. Няма смисъл да продължавате, ясно е, че в случая с "авторското право", то (правото) е на страната на Malone. Другото са глупости и заяждания. Нищо толкова страшно не е станало, стиснете си ръцете - в интерес на форума .Това далече не е най-голямата несправедливост, извършвана тук (не очаквайте подробности). Съгласен съм и с deadairplane, че други новоизлюпени модератори раздадоха маса безсмислени предупреждения и никой не възропта явно, даже някои ги приветстваха. Атмосферата във форума е отровна, мен вече ме е страх да пиша по мои проблеми в "Консултации". Веднага някой отегчен потребител ще ме награка, че преди 5 г. такъв въпрос е задаван и др. подобни. А може да бъде много по-просто и дружелюбно - дайте линк към подобна тема, без да обиждате питащия. И без това търсачката и правописа (то вече се срещат и нечленоразделни постове, какво остава да говорим за правопис) са под всякаква критика, и намирането на дадена информация не е най-лесната задача. Киро каза, че го боли за ставащото. Вярвам му, и мен ме боли. Този форум беше едно много добро място, отличаващо се от всички подобни в нета именно с добрата си приятелска атмосфера.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #39
                    snake написа:
                    Киро каза, че го боли за ставащото. Вярвам му, и мен ме боли. Този форум беше едно много добро място, отличаващо се от всички подобни в нета именно с добрата си приятелска атмосфера.
                    Да пич боли ме... Харесва ли ми или не, но това място се превърна в част от живота ми. Последната година, година и нещо се забелязва осезателен бум на потребители във форума, което породи нуждата от разрастване и на модераторският екип както сте забелязали. И в двете насоки това стана очевидно за всички за сметка на качеството, без да искам да засягам никой. ФАКТ неоспорим. Старите модератори се дезинтересираха, включвам и себе си в това число. Като съдя по себе си - не от липсата на желание, а от липсата на възможност и време за модериране и занимаване с проблемите и ежедневието на форума. Наблюдава се чувствителна заниженост на културата на писане и на модериране във форума. Надявам се с течение на времето и на търпение и от двете страни (какви ти страни!?) това да се преодолее. Може да се наложи да кръцнем тук и там, НО ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ пак ще бъде едно от най-добрите места за комуникация в интернет пространството! Аз лично също ще се наема с това!По 1-2ма редовни и балансирани модератори на най-посещаваните раздели стигат. Аз казах!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #40
                      snake написа:
                      ....Този форум беше едно много добро място, отличаващо се от всички подобни в нета именно с добрата си приятелска атмосфера.
                      БЕШЕ !!!докато има модератори с повече тестостерон отколкото акъл.. все ще си спомняме какво е било.Не е ли добре да се направят изводи от случая с Малоне ( и др. подобни случаи/и да се създаде категория ’модератор без право да предупреждава’-нека си едитва постовете /стига да не прескача правописните грешки в заглавията/-но като трябва предупреждение - да го ’предлага за награда’ от някой с повече авторитет от обсъжданите в темата’горещи’ модераториЕ пък накрая , кой знае - може и да се върне стария дух на форума и потребителите, на които можеше да се разчита закачествен и компетентен съвет да започнат да пишат отново.А не да се контактува с тях с лични съобщения и подобни месинджъри

                      Коментар


                        #41
                        kiro_of_the_day написа:
                        По 1-2ма редовни и балансирани модератори на най-посещаваните раздели стигат. Аз казах!
                        Кире, май поне трима-четирима треа станат "ПОЧЕТЕН ЧЛЕН". Кой я измисли ПРОСТОТИЯТА да се налага публично наказание-предупреждение за СПАМ?!?!Че спамът е смазочното масло на един форум.Спамът в КУПУВА/ПРОДАВА не бива да се допуска, но на други места не е толкова страшен.Както и да е, мисля, че ме разбра!Наздраве!
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #42
                          snake, не става дума за авторското право.Става дума за начина на водене на диалог тук. Дали някой нещо е нарушил на тази тематика [авторско право] е без значение.Моето мнение, а очевидно и не само моето е, че подобна претенция е комична, но ... при всички случаи бих се съобразил с желанието на собственика на колата/снимката. Без значение дали е администратор, модератор или участник с 10 поста.Защото така е редно, да уважиш желанието на събеседника си, що се отнася до него. Аз не съм малоумник.Беше достатъчно да получа кратко ЛС, в което deadairplane да напише, че не иска снимките му да се "цитират", независимо, че са в гаража му.Нито щях да го питам защо, нито пък щях да имам нещо против.Щях да му предложа той да обясни на питащия, какви са особеностите при конкретния монтаж на броня и щеше да се свърши с тая мъка.Бих му предложил дори, ако наистина държи толкова на нещата си, публикувани от самия него в нетЯ, да прочете инициативата на Creative Commons и да маркира снимките си с подходящия знак.Аз ползвам техните графични означения за повечето неща, които публикувам и държа на авторството си.Отнема не повече от 2 минути, снимките му да изглеждат, като тази по-долу, това е моя автомобил, снимката е просто пример, нямам нищо против публикуването и.Знака означава Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works.Вариантите са много, този е примерен.Но не се получи това, а трябваше да се редактира поста, за да се покаже, че видиш ли, "ако някой не е забелязал, аз съм модератор".Deadairplane, не се засягай, всички модератори преминават през този период, включително и аз, когато преди много, много време, дори не помня къде беше първото място където ми възложиха и ми се довериха да модерирам.Е ... насрах се ...То не беше кирилица, то не беше правопис, редактирах всичко, само и само да ме видят.Но ... болест е това и минава ...Както казах, потребителите трябва да те признаят за модератор, админите само регистрират спечеленото ти качеството на такъв.Та и в тази връзка, гледам че и Киро е писал ...Не Киро, не си загубил интерес, просто си станал истински модератор. Не да насочваш вниманието към себе си, а да бъдеш модератор, по скоро медиатор, да се намесваш когато наистина има нужда.За радост, в този форум все още няма нужда от безсъние на модераторите, спазва се някакво приличие.И сега забелязвам, някой ми е премахнал предупреждението, което ме радва и благодаря, защото не съм се чувствал виновен за нищо.Направих забележка на deadairplane и смятам, че съм прав. Не е нужно и той да се сърди, ще се радвам, ако е осъзнал, че е сбъркал. Имам предвид редакцията.Достатъчно беше само да ми напише един ред, нямаше нужда да редактира, тъй като поста ми с нищо не беше нарушил правилата на форума.Линка щеше да изчезне на петата секунда, без значение от причината за искането му. Нямаше дори да го питам.Наскоро имахме "диалог" с друг модератор, няма да пиша кой.Но всичко беше без панаири, без показване на мускули.Няма значение кой е крив, кой е прав, разбрахме се или не се разбрахме в ЛС и никой никога няма да разбере темата на спора ни.Не е ли по лесно и по интелигентно така?Поздрави на всички.
                          Прикачени файлове
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #43
                            Malone написа:
                            deadairplane написа:
                            Защо цитираш мой пост в темата на емзо и и се правиш, че е отправен към тебе? И продължаваш да се самонавиваш и пишеш несвързани неща? В темата на емзо става въпрос за него самия. А той между другото, беше сложил предупреждения на половината форум. Не ми се чете нататък защото явно обичаш да манипулираш и извърташ нещата дори и когато не си прав.
                            Защото в поста не става ясно, че става дума за emzo. Няма откъде да го разбера.Ако е така, ако в цитата не става дума за мен, имаш моите извинения за коментара към цитата ти.Дали е така, засяга него, аз не съм запознат с конкретния "спам" случай и наказанията които са наложени тогава.
                            Успя да отидеш в коша да намериш тема пусната от емзо, при това, че бутона цитат там не работи и дава грешка, написал си таговете ръчно и си добавил ника ми пак ръчно, и накрая не си разбрал, че цялата тема е за емзо и защо има предупреждение??? Кой би повярвал?

                            Коментар


                              #44
                              chaveto написа:
                              Лично мое мнение е, че въпросният модератор към едните е майка а към другите мащеха. Аз също съм го отнасял от него защото не бях на едно мнение с него в една друга тема и това веднага се отрази в друга тема на друг раздел.
                              Я кой се обадил?Господина с 999999те теми за продажби на авточасти, които трябваше да разчиствам, който лъже колегите си как да си трошат колите, за да си купят неговите части. Въпреки, че не съм ти слагал предупреждения за това, мислиш ли, че съм ти изтрил мненията? Не пазят се. На такива, които се изразяват в ролята на хлапето от един филм на Чарли Чаплин, мислиш ли, че имат място във форум който е създаден за взаимопомощ?С какви очи се появяваш и пишеш тука? Поне малко срам имаш ли?

                              Коментар


                                #45
                                Аз мисля,че е време да се престане с тези дрезки между вас!Стига толкоз!
                                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                                Коментар

                                Working...
                                X