Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Довиждане на всички.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    то не е казано директно, но целта на снимката е била да покаже, че не стои добре. Съответно собственика не му става мн хубаво разбирасе
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #17
      reter написа:
      то не е казано директно, но целта на снимката е била да покаже, че не стои добре. Съответно собственика не му става мн хубаво разбирасе
      Ти прочете ли изобщо цялата тема ? Снимката е с цел помагане,да се покаже,че МОЖЕ да се постави.Ясно е,че му е станало гадно на собственика на колата,ама какво е виновен Малоне в случая,че еди кой си не можал да постави хубаво бронята ?
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #18
        оф, както и да е, неможеш да ме разбереш
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #19
          reter написа:
          ако на някой от вас му постнат снимка на колата и напишат отдоло "е**си грозната кола", вие как бихте реагирали?
          Aми то си е резил, въобще нямаше да сложа такава снимка
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            Я малко си оправи поста, че излиза че аз съм написал по-горното (цитата).
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #21
              Малоне, май "френд", ич да не ти пука.В анкетата се видя, колко народ стоят зад тебе, така че .......Прав си, ама си грешен. Ей т’ва е най интересното.А лошия вълк се е засегнал и е скрил лъскавото агънце.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                Не мога да не взема отношение просто. С Malone били сме стари онлайн дружки, колеги в администрацията на 2 форума (не на автомобилна тематика), знам какъв авторитет е бил сред потребителите на тези форуми и виждайки в каква нелепа ситуация е попаднал, ми е хем смешно, хем и непонятно. Няма смисъл да изпадам в подробности какъв потребител е Малоун, колко уважаван е (то си пролича и по някои от постовете в тази тема и по неговите постове въобще). Модератор съм в алфа форума и като такъв зная добре каква означава някой от стойностните потребители да спре да пише заради дрязги с администрацията. В нашия форум има една порочна практика да се прилага наказание, когато е нарушено правилото да не се обсъжда работата на администрацията. Надявам се, че тук не следите толкова стриктно за такова правило (ако въобще го имате де ), та ще си позволя да посъветвам колегата модератор да преосмисли действието си. Моето мнение конкретно по казуса е, че по същата логика цитат на пост, където се съдържа и нечия снимка, не би трябвало да се прави преди да е разрешил държащия авторските права Веднъж качил снимки във форума, аторът автоматично се съгласява с ползването им за целите на форума.Искрено се надявам, че и след Нова година ще имаме възможност да се радваме на присъствието на Малоун тук Весели празници на всички!
                _______
                146 JTD

                Коментар


                  #23
                  И всичко опира до това,че на някой не му е кефнало и има повече права и си раздава честитки за нова година.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #24
                    Момчета ,заровете томахавките и си подайте ръка . Не бива нещо хубаво което е правено до сега да се разваля с лека ръка . Всеки допуска грешки . Но като четох темата то тук грешката е толкова маловажна, че не бива да има такъв спор .Право да си кажа и аз не знаех, че за нещо поместено във форума би следвало да се иска разрешение от този който го е поместил ако искаш да го поместиш отново някъде . За това било каквото било и нека първо модератора подаде ръка като се извини и после и калегата Malone. Нека започнем Новата година с весело настроение :D Така ,че очаквам първите стъпки да ги направите в името на всички участници във форума .
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #25
                      Аз пък друго ще Ви кажа.Цялата тази дандания нямаше да се получи, ако бяхме научени да спазваме Правилата. И то Правилата не само тук, а по принцип и навсякъде. Личното ми мнение, е че колегата модератор е сбъркал в случая. Но кой е казал че някой е безгрешен!?Именно затова и има процедура в правилата. (Бас ловя, че 90% от потребителите не са ги чели.)Вместо потребителя обаче да се придържа към правилата и да докладва предупреждението на администратор, се почват едни излияния, едни квалификации, едни анкети едни чудесии... Включват се и други потребители, защото е много гот и пичовско по принцип да се плюе "властта", а нея - когато и да я плюеш - всички ще са съгласни. И така... тръгне ли снежната топка по наклона - ходи я спри... Надявам се участниците в събитията да намерят сили за да оправят забърканата каша.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        Киро,не си по прав според мен....не че ми е работа да се намесвам,като се ритат "атовете" ама не може повече така!Един вид казваш,че "да сбъркал е,но какво от това,нали е модератор-простено му е" И да си кривите душата и да не го правие-вие всички модератори се защитавате един друг... Няколко пъти съм наказвам за ГЛУПОСТИ ,ама пълни дивотии...гледам и с една камара колеги тук е така,но не ВСИЧКИ. Има хора в този форум,целящи и причиняващи само кавги и спорове,завършващи с дрязги,но за тях тези същите правила,на които се оповавате,когато ни наказвате,не важат. Няма да цитирам имена,защото не е целта да се караме пак за дивотии. Идеята е съсвем друга и дано всички модове и админи ме разберете правилно - ако всичко продължава както досега,скоро няма да останат потребители в този форум,а само такива със специални права. А май идеята на един форум,не е точно такава. Член съм бил на множество различни форуми,на различни етапи от живота си,сега пиша редовно единствено тук,но само заради колата която притежавам и заради готините пичове,с които се запознах покрай форума-инъче и от тук да съм се разочаровал и да съм си тръгнал. Не че ще изгубите много,една капка в морето,но капка и това ще вземе да пресъхне,тогава? Единствения форум,който мога да дам за пример е този на едно несъществуващо вече радио-Гонг ,идея си нямате какви спорове до кръв могат да се разразят там и модовете се съобразят,че именно в спора се разжда истината...е вече не пиша там,просто загубих интерес към бг футбола. Най=лошото за един форум е,неговите модератори и админи да са келеши в буквалния и преносния смисъл,СЛАВА БОГУ ТУК НЕ Е ТАКА! Но понякога всеки от модераторите има своите изцепки на детински реваншизъм....именно за подобно нещо говорим в този случай и заради подобна глупост е цялата дандания. Моля колегите с по-специлни права-опитайте се поне да бъдете обективно,нали за затова сте с тези права и ако някой от вас проявява неубективност,както всеки един от нас може да бъде баннат,така и този мод да му се свалят правата и да бъде оставен да се оправя без тях-гаранция,че за по малко от месец сам ще си тръгне,ако си е постлал само с лошо.Идеята на всичкото това бръщолевене в крайна сметка-абе отпуснете му малко края,то съвсем на тоталитаризъм го обърнахме...последното ми наказание знаете ли за какво беше в една тема продава се написах "Готина количка колега,браво,жалко,че нямам парици за нея-заслужен ъп от мен" И за това нещо бях предупреден! Ако не ви се смешно,свалете си очилата,прочетете пак какво съм написал и ако пак не ви се вижда нелепо,значи наистина прекалено сериозно се вземате Най вероятно сега и аз ще отнеса предупреждения-айде със здраве,нищо против никой,просто ми се иска малко повече човещина в тоя форум. ДА се подкрепяме и съветваме,да говорим за колите си,това за което сме се събрали и по-малко да изтъкваме недостатъците един на друг .Айде поне на 1.1.201- положим началото на нещо хубаво,да се осмели някой от тия замесените да каже "извинявам се ,сбърках-наздраве" и да отпие от чашата си...А не да се крие зад фалшиви обяснения какво е искал и защо така е станало!Нека ако счетете,че съм казал дори и една сричка грешно,да ме предупредите,за мен аз не съм казал нищо кой знае какво,за мен така стоят нещатаИ Малоне-абе прехапи устни,тегли една на ум и не прави глупости,защото в крайна сметка не сме тук да се харесваме един друг,а да обменяме мнения и коментари...вярвай ми,после ще мислиш различно,случвало ми се е,но като отвикнеш да влизаш във форума,вече ще е различно и ината ти ще доведе само до едно-един източник на информация и развлечение по-малко
                        ex.Мареа ТД100

                        Коментар


                          #27
                          Колега paralesa - не си ме разбрал, но може би и аз така съм го написал...Идеята на предното ми мнение беше, че ако се спазват правилата - няма да се стига до такава ескалация...Те именно затова са измислени - някаква си процедура, която да сведе до минимум субективизма. Субективизъм винаги ще има - нали сме живи хора все пак... дори и модераторите. Когато предупреждението се докладва (нещо като обжалване) на администратор, вече имаме втори човек, който преценява ситуацията, пък ако казуса е по-заплетен администратора го поставя на обсъждане от целия екип - подлага се на гласуване. И дори това нещо почва да се превръща в тенденция във форума, което пък много се чудя дали се допуска в други форуми.Общо взето си мисля, че модераторския екип в старанието си да бъде антитеза на едни предни времена допусна свобода, която се превърна в свободия и е на път да се превърне в анархия. Говоря за форума като цяло - включително и отношенията в него.Пак ще повтора, че ако се спазваше процедурата по правилата - сега нямаше да я има тая тема и на Васильовден да се занимаваме с глупости!!!Може мисълта ми да не е много бистра, но съм си легнал в 1.30ч некъде на обед... Хора ... сърцето ми се къса при такива ситуации, ако щете ми вярвайте...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #28
                            Подкрепям мнението на Киро, особено последното изречение.

                            Коментар


                              #29
                              Ще си позволя да отговоря, за да изясним някои неща, тъй като оставам с впечатлението, че администраторите и модераторите взели отношение в тази тема не са обърнали внимание на някои неща.Първо, за много години на всички, дано никой не го боли глава и заплатата не му се струва твърде далеч.Принципно, въобще ме няма по оплакванията, още повече пък в подобни форми на комуникация.Аз лично, не помня някъде някога да съм се оплаквал на администратори по форуми, за каквото и да било. Пък доста време съм потрошил в четене и писане.И да не забравя, понеже модератора се е опитал да ме компрометира в една вече изтрита тема:
                              deadairplane написа:
                              Не, ние не сме феодали, обаче вие много бързо забравихте как половината от вас бяха с предупреждения за СПАМ за съвсем безобидни коментарчета, благодарение на човека който сега защитавате. А сега изведнъж сте на негова страна, така ли??????Оставям си да си мислите.
                              Твърдя, има логове, админите да погледнат, че досега, никога и по никакъв начин не съм докладвал пост или участник за спам.Това е нагла лъжа и наистина нямам представа защо въпросния модератор не чувства никакъв срам да се опитва така да манипулира останалите участници.Дано има логове, нека админите да погледнат.Имам screenshot на поста, а и на цялата тема, ако по някоя причина изчезне и от коша.Единствения бутон "Докладвай" към екипа модератори, който съм си позволил досега е относно дублиране на тема и Immortal реагира веднага, адекватно, без последствия за автора естествено, просто да не четем едно и също в две теми.Относно уведомяването на администратор.Е и?Ако бях уведомил администратор за неадекватната редакция на мой пост, какво щеше да се случи?Щеше да отново да въведе линка? Едва ли.А поста ми беше насочен единствено да покаже на питащия как изглежда броня от Marea или HGT на Bravo.Последното нещо, което ме интересува е как, и добре ли изглежда колата на deadairplane.Прекалено голямо е самочувствието, ако някой мисли, че целия сват се вълнува от външния вид на автомобила му.Още повече, че тази снимка помогна и на мен в избора ми за монтаж на друга броня. Имаше подобна тема.И понеже стана ясно, че ще има някаква полемика, deadairplane реши да облече мнението си и с едно предупреждение. Ама един час по късно.И защо? Защото му се е сторило, че поста ми не е уважителен.Аз съм чел доста неуважителни постове в този форум, и по мой адрес, които не са обидни.Длъжен съм да не обиждам, но не съм длъжен да уважавам.Уважението би трябвало да се печели, а не да се изисква, поне така правят умните хора.И сега към kiro_of_the_day и ImmortalКиро и Дидо, не съм написал и една буква срещу предупреждението на deadairplane, вижте часовете, поне тях погледнете.Така че относно коментар на действията на въпросния модератор, що се отнася до предупреждението, предположенията ви са неоснователни.Такива няма от моя страна, за да се питаш защо не съм уведомил администратор, а коментирам.Коментирал съм не предупреждението, а редакцията на поста ми, след като няма никакво основание за това.И коментара ми иска да събуди питането: Нужно ли е модератор да дерибейства, само заради качеството си, след като няма нарушение на нито едно правило.Линка е по топика, снимката е от неговия гараж, гаража му е в този форум и той си я е качил сам. Желанието да си покаже колата си е негово, снимките са достъпни за всички членове на форума.И линка е към гаража му, а не към снимката директно, качена някъде.Кое точно правило съм нарушил?Никъде не прочетох изискване снимките от гаража да се посочват само след разрешение на собственика.Функцията "Гараж" [респективно линка към него] обект ли е на авторско право? Ако е, на кого? На FFB? На phpBB? На deadairplane?Помислете.Оставям настрана детската забележка "ще се видим в съда". Доста трябва да почете [или напечели] преди да се впуска в подобни авантюри.Ако все пак желае, welcome, нека ме потърси по Skype, има данни тук, ще му посоча точно къде да ми изпрати писмено претенциите си за нарушение на авторските му права. Име, адрес, каквото му е нужно.С удоволствие ще му взема някой лев, има такъв ред след изхода на делото.На мен циркове ми дай, винаги съм готов за това.И Киро, не, не плюя властта, а плюя потребителя deadairplane, който използва властта за да нарушава безнаказано добрия тон. Дано ме разбереш.И нямах за цел въобще да предизвиквам някаква дискусия, особено пък за форумни мушмуроци като моята личност или личността на deadairplane.Още повече пък някакви арбитражни полемики на управленското тяло.Казах довиждане не заради предупреждението, написах вече че то беше един час по късно.При цялото ми уважение към форума, страхотно място, полезно, боли ме ханша за тази забележка-предупреждение.Затова и не съм се оплаквал на никого, нямал съм и намерение да го правя.Ще ми е гадно, но ако я получа искрено в пост или ЛС от човек, който ценя и имам високо мнение за него.Когато нисичко човече хвърля камък по мене, трудно ще достигне място където да ме заболи.Казах довиждане защото ми е криво.Във форумите влизам за да се разсея малко от това което виждам по улиците и около мен. Бедни душици, търсещи тежест в пагона, в табелката CEO на гърдите или в цвета с който се изписва името им по форумите.И уж да се разсея, пък все се намира по някой който да ми покаже, че все е същото, "Пременил се Илия, пак в тия".Та затова. Предупреждението няма нищо общо.И криво, криво, ама пък не толкова.Искам да благодаря на всички за добрите думи.Някои от тях са от хора, които не съм очаквал дори, да имат положително мнение за мен.Изненадахте ме невероятно приятно, оценявам го.Страхотна компания сте тук.И deadairplane ... не броя стикери на задното стъкло е важен. [Лични впечатления, нямам твои "авторски" снимки ]Важно е ти какъв си, а не какъв би искал да изглеждаш.Модератор те правят участниците, а администраторите материализират реномето ти.А то не се гради на стикери, а на правилни и достойни модераторски решения.Последното няма нужда да коментирам, сигурен съм, че си си направил сам изводите.Това е съвет от мен, ако ми позволиш, съвсем позитивен, от опит ти го казвам, макар и да звучи нескромно.--- hardcore offtopic ---И trustworthy, ах този trustworthy ... С теб със сигурност ще се видим друже.Сега сменихме вълната и съм в очакване на двете ми нови мечти-играчки, HTC HD2 и HTC Tattoo.Искам сам да сравня Windows Mobile 6.5 Pro с едногигахерцовия Snapdragon и Android 1.6 с наполовина по-хилавия Qualcomm.Резултата в никакъв случай не е безспорен. Ще видим.Сина ми е най-щастлив, защото знае, че този, който не ми хареса ще е в неговите лапи.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар


                                #30
                                Колеги, освен от горчивия си опит с разцепването на форума отпреди няколко години, спокойно може да почерпите опит и от ситуацията в алфа форума понастоящем. Подобни ситуации напоследък имаме не една. Администрирането на един форум се смята за успешно тогава, когато стойностните потребители остават в него, и когато впечатленията на новите потребители са, че намират полезна инофрмация и форумните проблеми не им се набиват на очи. За момента мисля, че ние не се справяме съвсем успешно, но продължаваме да полагаме усилия При вас обстановката е далеч по-спокойна и ще ви е в пъти по-лесно да я задържите такава, вместо впоследствие да търсите начини за нормализиране. Нека не забравяме, че това е авто форум, а такива форуми по мое мнение, базирано на вече немалко години форумен опит като потребител и модератор, имат статут на малко по-либерални по отношение на правилата. Навремето давахме негативни примери с тиунинг.бг, но сега май по-скоро можем да почерпим опит от тях С Малоун сме били (и технически все още сме ) модератори във фоурум, където за правилата се съблюдаваше в пъти по-строго, отколкото тук например и въпреки това недоволство не е имало. Тематиката на онзи форум прозира от офтопика по-долу Отговор на --- hardcore offtopic ---
                                Malone написа:
                                --- hardcore offtopic ---И trustworthy, ах този trustworthy ... С теб със сигурност ще се видим друже.Сега сменихме вълната и съм в очакване на двете ми нови мечти-играчки, HTC HD2 и HTC Tattoo.Искам сам да сравня Windows Mobile 6.5 Pro с едногигахерцовия Snapdragon и Android 1.6 с наполовина по-хилавия Qualcomm.Резултата в никакъв случай не е безспорен. Ще видим.Сина ми е най-щастлив, защото знае, че този, който не ми хареса ще е в неговите лапи.
                                Явно ти поддържаш огъня все още. Аз държа един Palm Pro, колкото да поддържам имиджа, но не е каквото беше навремето Добре, че имам един колега, който не спира да купува ню ентрита, та той ме държи в течение
                                _______
                                146 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X