Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Удивен съм от дизела на ЕКО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Удивен съм от дизела на ЕКО

    Здравейте. Исках да споделя, че съм изключително удивен от дизела на ЕКО. Вчера заредих, покарах малко през деня. Вечерта отново и то доста - около час градско. До този момент на дисплея ми винаги е изписвало разход между 32,34 до 38 км/л. Този път обаче стана 50.05 км/л. представяте ли си? До сега 1 година зареждам на Лукойл и само един, единствен път ми даде за много малко 50, на извънградски път при топло време, умерена скорост и без климатик. Има разлика тоест, не може аз да сипя 10 лв. на ЕКО и да ми даде 50, явно наистина е малко или много по-икономично и то поради простата причина, че колата стана по-мощна и не се налага силното натискане на газта, а напротив.... Ще се окаже, че това ЕКО наистина е страхотно, а толкова малко хора знаят това. Като казвам, че съм заредил там и ме гледат странно, а защо не знам? Трябва да опитат горивото там Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Нещо немога да те разбера !Става ми ясно че след като си заредил на ЕКО разхода от 32 се е качил на 50 !Или искаш да кажеш че с 1л гориво изминаваш 32км а след като си заредил на ЕКО с 1л ти е отчело че си изминал 50км!!! Ако е така обаче то тогава разхода за 100км трябва да е 2 литра ! И каква е колата !
    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

    Коментар


      #3
      maxuel82 написа:
      Нещо немога да те разбера !Става ми ясно че след като си заредил на ЕКО разхода от 32 се е качил на 50 !Или искаш да кажеш че с 1л гориво изминаваш 32км а след като си заредил на ЕКО с 1л ти е отчело че си изминал 50км!!! Ако е така обаче то тогава разхода за 100км трябва да е 2 литра ! И каква е колата !
      До този момент с 1 година Лукойлска нафта, на дисплея винаги ми е изписвало между 32 и максимум 38 км с литър гориво.СЛед ЕКО нафтата, на дисплея ми изписва 50 км с литър гориво, градско каране.Това не са реални стойности, но сами виждате, че явно е по-икономично

      Коментар


        #4
        А да сега вече е ясно ? Аз също съм доволен от нафтата на ЕКО най-бистрата нафта е от ЕКО! и най-малък разход ми дава и на мен !Особенно като и сипя едно шишенце керосин(газ за осветление) на 1 разервор! на ОМВ нафтата също не е лоша !
        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

        Коментар


          #5
          За нафтата на Еко - спор няма! Зареждам само такава! При последната смяна на горивния филтър от интерес поисках да видя състоянието му. Еми даже майстора ми вика, че "бързам" да го сменя!Не правя реклама. Просто споделям. Пътувам доста често и до Гърция. И там зареждам само от Еко. Само веднъж не си направих сметката и се наложи да спра на Шел. Ами разлика очевидна.
          Fiat Bravo jtd 105 04.2000

          Коментар


            #6
            niento написа:
            За нафтата на Еко - спор няма! Зареждам само такава! При последната смяна на горивния филтър от интерес поисках да видя състоянието му. Еми даже майстора ми вика, че "бързам" да го сменя!Не правя реклама. Просто споделям. Пътувам доста често и до Гърция. И там зареждам само от Еко. Само веднъж не си направих сметката и се наложи да спра на Шел. Ами разлика очевидна.
            Я сподели сега как отвори филтъра, на колко километра беше и какво видя.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Я сподели сега как отвори филтъра, на колко километра беше и какво видя.
              Я да се включа по никое време и аз... ) Последният път смених филтъра на около 20 000км. както пише в ръководството. На пръв поглед (колкото може да се види) нямаше никакви мизерии вътре. Следащата смяна също ще е на толкова километри, или по-скоро на около 18 000км. защото маслото го сменям на 9 000км. А иначе новият филтър, който ми дадоха в магазина е доста по-дълъг от предишния, което ме навежда на мисълта, че ще филтрира по-добре. Попитаха ме дали имам датчик за вода в дъното на филтъра аз казах не и ми дадоха това парче! :D
              Прикачени файлове
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                а

                Защо ли ми се струва, че тук има "рекламно лице " на веригата ЕКО още повече тази тема не е за този раздел
                Fiat Marea 1.9 Jtd 110 hp
                ----------------------------
                Peugeot boxer ІІ 2.2HDI
                ____________________

                Коментар


                  #9
                  Оня ден от Слънчев бряг до София-точно 444 км с 30 л.от Лукойл /от Ст.Загора до София плътно на 130 км/ч./На връщане нарочно я напълних от Еко/ след поста на колегата/ -абсолютно никаква разлика.Живи и здрави през Новата.И да вървят фиатките./"ч. на дърво"-засега е пушка отвсякъде./
                  BRAVA TD100 ELX `98

                  Коментар


                    #10
                    не е рекламно лице,или не е наясно с показания на борд компа си или той го лъже....то бива да си рекламно лице,ама да обявиш 2 на 100 разход,абе пич ти прочете ли какво си написал само,преди да го пуснешзначи колата ти един вид е уникална-първо ти е давала 3,5 на сто,после паднала на 2 на 100....я вземи я бутни още малко,може вдругиден изобщо да не се налага да зареждаш
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #11
                      paralesa написа:
                      не е рекламно лице,или не е наясно с показания на борд компа си или той го лъже....то бива да си рекламно лице,ама да обявиш 2 на 100 разход,абе пич ти прочете ли какво си написал само,преди да го пуснешзначи колата ти един вид е уникална-първо ти е давала 3,5 на сто,после паднала на 2 на 100....я вземи я бутни още малко,може вдругиден изобщо да не се налага да зареждаш
                      той пича нагоре е казал че не може да им се вярва на тези стойности ,ама аз ще кажа че не може ли да се измерва в галони например ако е американска кола и стойностите някак си идват

                      Коментар


                        #12
                        Той говори за литри,какви галони ти идват на ум тогава? Той сам го казва-литри!
                        ex.Мареа ТД100

                        Коментар


                          #13
                          Ако и Бензина им на ЕКО беше така уникален цена нямаше да имат .
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            maxuel82 написа:
                            Нещо немога да те разбера !Става ми ясно че след като си заредил на ЕКО разхода от 32 се е качил на 50 !Или искаш да кажеш че с 1л гориво изминаваш 32км а след като си заредил на ЕКО с 1л ти е отчело че си изминал 50км!!! Ако е така обаче то тогава разхода за 100км трябва да е 2 литра ! И каква е колата !
                            Aз също не мога да разбера нещо?Ако с 1лт.изминаваш 50км.То колата ти дава 2 на 100?Ако е така продаваш ли си колата?
                            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                            Коментар


                              #15
                              Чувал съм положителни мнения за ЕКО ама за газта им. зареждал съм там, е не много и не съм усетил разлика, ще взема да пробвам как е.
                              Fiat Croma 2.0TDi.d.
                              Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
                              И самоувереният е бил неуверен!

                              Коментар

                              Working...
                              X