Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9 JTD 115 vs Bravo 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Airfan написа:
    Мога да пусна, ако има интерес...
    Дай да видим Emzo, то к.с. се изчисляват от нютоните, така че все тая какво гледаме. По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне. Твоето още ли е сток, няма ли с кой да тестваш.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #32
      Ами ето го - две гонки, като първата я гледайте странично, че бях завъртял телефона. На втората умишлено Стилото тръгна по-късно, но пак ни наказа.Браво JTD срещу Стило JTDКачеството е гадно, но така стана без предварителна подготовка.

      Коментар


        #33
        vsd написа:
        Airfan написа:
        Мога да пусна, ако има интерес...
        Дай да видим Emzo, то к.с. се изчисляват от нютоните, така че все тая какво гледаме. По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне. Твоето още ли е сток, няма ли с кой да тестваш.
        Както се казва, а и на мен много ми допада приказката:"Конските сили продават колата, въртящия момент печели състезания" Та за какво идва реч. Ще дам пример с уговорката за малко неточности предвид че не взимам примерно КПД на скоростна кутия и други загуби по "трасето".Та на кратко за какво става въпрос.Един автомобил като е във фаза на развъртане на двигателя му се дава специфичния въртящ момент при ХХХ оборота.Съответно максималната мощност, която също е производна от въртящия момент, се дава тогава, когато степента на повишаване на обороти е по-малка от степента на спад на въртящия момент. Тъй като в знаменателя на формулата има по-голямо число => и спад на максималната мощност. Именно в този момент двигателя дава максималната си мощност и се отбелязва -> еди колко си конски сили при еди колко си оборота.Та има обаче междинен момент, при който въртящия момент е по-голям на единия двигател, но все още не е достигната максималната мощност, защото оборотите участващи в произведението не са достигнали точката, която обясних малко по-горе.Та може единия двигател през цялото време (идеален случай, който го допускаме, без да е реално в момента) през цялото време да "дърпа" с да речем 100кс от 1000 до 4000 оборота, а другия да дърпа само накрая със 110кс - от 3700об до 4000об. Та имаме средно отдаване на енергия през цялото развъртане на двигателя в първия случай доста по-голяма степен.Конкретно в случая най-вероятно това се получава. В момента ме мързи да смятам, но точно така изглеждат нещата.Просто за протокола искам да отбележа и честото споменаване на колегите ни на следните думи:Дизела създава усещане за по-мощен от бензина, а не е!Точно не е само усещане, а реално е така.Също сега си поиграх да сметна разликата за Либрата, защото са ми пред мен стойностите на предавателните числа.В момент на развъртане на двигателя, силата която "бута" колата отдадена на асфалта е:При дизела - 666кг сила върху асфалтаПри бензина - 432кг сила върху асфалта.Сами се досещате, че по същата логика - ако от зад ви бута сила равна на 50% по-голяма, усещането няма да е само "усещане" а ще бъде реално чувството, че колата тегли повече.Вече крайния резултат ще бъде по-различен, защото бензина се задържа по-дълго време в сила, която се отдава на асфалта и това е общата енергия (средната) за задвижване на автомобила, която обясних малко по-горе. За това има измислени скоростни кутии, иначе нямаше да вървим Малко размешано го обясних, но този, който има стимул да ме разбере ще го направи.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          А някой няма ли да се сети да извади скоростните кутии на двете коли ? Там също ще се види откъде идва предимството на стилото. Както и BO отбеляза - Стилото поддържа дадена мощност в по-широк диапазон от обороти, а бравото дори и да вдигне над 120 к.с., то това е съвсем за малко, в останалите обороти е доста по-надолу. Но дайте и кутиите , за да стане по-ясно. На браво я казвам веднага (1-ва, 2, 3, 4, диференциал) - 3.9 / 2.2 / 1.4 / 1 / 3.05 (това са ЛЕКО закръглени числа)

          Коментар


            #35
            emzo написа:
            Разликата е само от Nm. Аз не бих гледал к.с. в този случай.
            Nm . rpm = Ps Mного Nm-много Ps. Така че е в крайна сметка се гледа Ps.Щом една кола върви повече от друга,това значи че има повече PS,независимо дали са в резултат на повече Nm или rpm.

            Коментар


              #36
              ogi28b написа:
              А някой няма ли да се сети да извади скоростните кутии на двете коли ?
              Скоростна или по точно казано ПРЕВОДНА кутия, мощност НЕ трансформира.До сега такава не е измислена.Ако го направиш си кандидат за Нобел.

              Коментар


                #37
                vsd написа:
                По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне.
                Е,това вече е суперневъзможно.Цялата физика пращаш на кино.Освен ако имаш в пред вид твоя двигател..........

                Коментар


                  #38
                  BO написа:
                  Та може единия двигател през цялото време (идеален случай, който го допускаме, без да е реално в момента) през цялото време да "дърпа" с да речем 100кс от 1000 до 4000 оборота, а другия да дърпа само накрая със 110кс - от 3700об до 4000об.
                  Е,колега такъв двигател няма.Това е мечтата на двигателистите,нямаше да има нужда от преводна кутия тогава.Всеки двигател има Макс.мощност само в една единствена точка от характеристиката си и то само при FULL THROTTLE.В случая 4000 rpm.100 оборота нагоре или надолу има вече друга мощност.Ако измислиш двигател който да дърпа от 1000 до 4000 rpm със 100 кс също си кандидат за Нобел.

                  Коментар


                    #39
                    BO написа:
                    "Конските сили продават колата, въртящия момент печели състезания"
                    Конските сили ДВИЖАТ колата,а въртящия момент е КОМПОНЕНТА на PS.Ако приложиш въртящ момент на двигателните колела и в същото време си натиснал спирачка колата ще стои на едно място,защото липсват Конските сили поради това че липсват оборотите-втората компонента на Ps.Tака че без PS няма движение.Само с Nm не става.

                    Коментар


                      #40
                      Еееее, много беше хубаво като не пишеше в този форум. Пак започваш с безмислените спорове и с цялото си уважение, пак показваш че не си в час за много неща. Съвсем честно, не искам да те обиждам или нещо такова, но има доста принципни неща които трябва да си изясниш.
                      vsd написа:По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне.Е,това вече е суперневъзможно.Цялата физика пращаш на кино.Освен ако имаш в пред вид твоя двигател..........
                      Помисли от какво друго зависи как върви една кола и моля те - НЕ ми отговаряй. Просто помисли за себе си.И тази тема отиде на боклука.Аз спирам да пиша преди супер тъпите и теоретични спорове да достигнат своята кулминация PS: И няма смисъл да пускаш 100 поста един след друг. Гадно се чете. Има едно бутонче редактирай горе в дясно.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #41
                        vsd написа:
                        Еееее, много беше хубаво като не пишеше в този форум. Пак започваш с безмислените спорове и с цялото си уважение, пак показваш че не си в час за много неща. Съвсем честно, не искам да те обиждам или нещо такова, но има доста принципни неща които трябва да си изясниш.
                        vsd написа:По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне.Е,това вече е суперневъзможно.Цялата физика пращаш на кино.Освен ако имаш в пред вид твоя двигател..........
                        Помисли от какво друго зависи как върви една кола и моля те - НЕ ми отговаряй. Просто помисли за себе си.И тази тема отиде на боклука.Аз спирам да пиша преди супер тъпите и теоретични спорове да достигнат своята кулминация PS: И няма смисъл да пускаш 100 поста един след друг. Гадно се чете. Има едно бутонче редактирай горе в дясно.
                        Аз също не искам да те обиждам,но пак написа много думи нищо не казващи.Да не би да си бил Комсомолски секретар в миналото??Просто е редно да обясниш с думи прости как може един двигател с по малко конски сили да върви повече от друг с повече.Това се иска в случая и ако го направиш убедително-моите почитания!!Разбира се при всички останали условия-равни или почти равни.Спора в случая е коя кола е с повече конски сили-Ремапнато Браво или стоково Стило.

                        Коментар


                          #42
                          Airfan написа:
                          Ами ето го - две гонки, като първата я гледайте странично, че бях завъртял телефона. На втората умишлено Стилото тръгна по-късно, но пак ни наказа.Браво JTD срещу Стило JTDКачеството е гадно, но така стана без предварителна подготовка.
                          Предлагам да върнем стария файл на Стилото и да пробваме отново.Хубаво е да се включи и Джими.Мисля ,че неговото Браво върви най-добре.
                          Octavia RS
                          Evo 10-служебната играчка.

                          Коментар


                            #43
                            vsd написа:
                            Еееее, много беше хубаво като не пишеше в този форум. Пак започваш с безмислените спорове..............
                            E kak няма да е хубаво.Може да си пишеш неверните писаания и никой не ти опонира,да не казвам по силна дума.Щом някой не е съгласен с писанията ти,то те са безсмислени.Може да твърдиш,че двгателя ти след ремап е 270 Нм или 130 кс и трябва да ти се вярва.Кажеш ли обратното значи е безсмислено и е по добре да не пише.Като ти е 130 кс колата и с 270 Нм момент излез и вземи старта на Стилото.Трябва да го попилееш.То е с по скромни параметри. Можело кола с по малка мощност да върви повече от друга с по голяма.Аз бих се засрамил от подобни исказвания,но ти за подобни написани небивалици други са виновни разбира се.

                            Коментар


                              #44
                              Спора поражда истината :DСега се загледах:Сток Браво 200Нм/1500рпмСток Стило 255Нм/2000рпмРемап Браво - 240/1400rpm, доколкото е вярно.И наистина Стилото се изстрелва като чукне 2000рпм, не се бях замислял.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #45
                                Stefan Hadjov написа:
                                BO написа:
                                Та може единия двигател през цялото време (идеален случай, който го допускаме, без да е реално в момента) през цялото време да "дърпа" с да речем 100кс от 1000 до 4000 оборота, а другия да дърпа само накрая със 110кс - от 3700об до 4000об.
                                Е,колега такъв двигател няма.Това е мечтата на двигателистите,нямаше да има нужда от преводна кутия тогава.Всеки двигател има Макс.мощност само в една единствена точка от характеристиката си и то само при FULL THROTTLE.В случая 4000 rpm.100 оборота нагоре или надолу има вече друга мощност.Ако измислиш двигател който да дърпа от 1000 до 4000 rpm със 100 кс също си кандидат за Нобел.
                                Не стига, че в скобите съм го написал, че реално не може да бъде така, ама пак гледаш да се заяждаш наистина на 100%.Ако държиш аз лично за спорта и за парите мога да ти направя моя двигател от 1800 оборота до към 4500 оборота да имаш една и съща изходяща мощност на коляновия вал!
                                Stefan Hadjov написа:
                                ogi28b написа:
                                А някой няма ли да се сети да извади скоростните кутии на двете коли ?
                                Скоростна или по точно казано ПРЕВОДНА кутия, мощност НЕ трансформира.До сега такава не е измислена.Ако го направиш си кандидат за Нобел.
                                Точно в този си пост абсолютно си противоречиш на горния, в който съм те цитирал.
                                Stefan Hadjov написа:
                                vsd написа:
                                По някой път някои двигатели просто си вървят повече от други, въпреки че са по-малко коне.
                                Е,това вече е суперневъзможно.Цялата физика пращаш на кино.Освен ако имаш в пред вид твоя двигател..........
                                За да бъда още по-точен има и такъв вариант и то отново е свързан с горните ти два поста нищо, че ще бъде малко безсмислено.
                                Stefan Hadjov написа:
                                BO написа:
                                "Конските сили продават колата, въртящия момент печели състезания"
                                Конските сили ДВИЖАТ колата,а въртящия момент е КОМПОНЕНТА на PS.Ако приложиш въртящ момент на двигателните колела и в същото време си натиснал спирачка колата ще стои на едно място,защото липсват Конските сили поради това че липсват оборотите-втората компонента на Ps.Tака че без PS няма движение.Само с Nm не става.
                                Както казах, ама въобще не си вникнал в поста ми, а целта ти е само заяждане.
                                Stefan Hadjov написа:
                                emzo написа:
                                Разликата е само от Nm. Аз не бих гледал к.с. в този случай.
                                Nm . rpm = Ps Mного Nm-много Ps. Така че е в крайна сметка се гледа Ps.Щом една кола върви повече от друга,това значи че има повече PS,независимо дали са в резултат на повече Nm или rpm.
                                А за да се заяда и аз, просто за спорта и да бъда абсолютен кон с капаци, това е супер глупост, което си написал и въобще не е вярно.Значи имам 305нм при 2000 оборота което ми прави по твоята формула 305х2000=610000 конски силиАз се чудих защо толкова ми лепи колатаУспех.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X