Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Привилегии за членове на клуба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз лично имам горчив опит с едно сервизче,където правих диагностика на мотора и схемата на работа беше такава - отиваш,оставяш колата и след час-два,три отиваш да си я вземеш и олекваш с 10-15 лева.Резултаът - казаха какво трябва да си купя и да ми сменят (те там разбира се) за да се оправи.Винаги ме изпращаха с думите "ако има нещо не в ред обади се и ела пак" разбира се срещу още 10-15 лева и пак същото след 2-3 дена.Разказвам това поради вашата идея за сервизите - личното ми мнение е че случаят ще е много подобен.Хипотетично ако имаме право на един път годишно да идем на диарностика на двигател например какъв е шансът някой да го направи както трябва като знае че така или иначе няма да вземе кой знае колко пари от това а и цяла година няма да го тормозиш повече ако ти каже че всичко е в ред и няма да има проблеми.Другата страна - ще ти каже че едва ли не тая кола ще се разпадне и трябва буквално веднага да я оставиш за ремонт.Проблемът с некачествения или по-често некомпетентен преглед на колата е ама много сериозен така че трбва най-напред да си изберем 2-3 сервизчета че ако ще и едно да е ама да си вършат работата - давам друг пример (аз съм си разбирач по двигателите и т.н.) - закарах си колата защото потракваше нещо съмнително по мотора и мислех че е клапан някой......прегледаха я взеха ми маса пари уж за мерене на компресия и т.н. и уц всичко в ред.Само след няма 1 седмица я закарах на мой познат и познайте какво се оказа - счупен сегмент на 4-ти цилиндър,издухала гарнитура на главата и гумички на клапаните,компресия на цилиндрите 1,2 за 1-ви, 4 и нещо за 2 и 3 и към 7-8 за 4-ти......е на това ли му се вика да и няма нищо на колата.......а да и 73% масло в газовете.Колкото и неразбиращ майстор да си като видиш как пуши отзад като нафтова печка (извинявам се на колегите с дизел ама така е израза просто) че не е в ред или че като я палиш се дави с маслото,което изкарва през картерните газове....ама малко от малко трябва да погледнеш.Та идеята ми каква е - да си намерим някое/няколко сервизчета за всеки град където да се договорим за някакви отстъпки за някои услуги (прегледи на колата,мерене на компресии,спирачки,чистене на грешки от компютрите и т.н. по-основните неща и/или някаква %-тна отстъпка за ремонт или услуга) като за това сервизите да получават някакъв вид годишен абонамент от въпросната банкова сметка на клуба,където всеки член ще пуска по нещо (било sms или някакъв друг начин).Срещу това той да получава някакъв вид стикер или карта за въпросните услуги и където и да реши (да му се наложи) из България да може да си оправи/прегледа колата.Мисля че така ще е най-удачно само незнам как ще решим проблема с това да си минеш колата 100 пъти на 100 различни места ама може да го измислим като в градския транспорт - за всяко нещо ти късат в сервиза от тестето с билетчета по едночко в зависимост от нешото,което са ти правили.Пример :правим една книжка от 5-6 странички малка като отпред си пише номер на колата и имената на собственика и т.н. и на всяка страничка си има някъква услуга (примерно на 1-вата имаме смяна на ангренажен ремък,2-ра диарностика на мотор,3-та чистене на грешки от комп-а,4-та преглед на ходова част и т.н. каквото се договорим) и като ти направят нещо някъде из сервизите ти го късат и така за една година вече не може да минеш 2-ри път.Така няма и да има смисъл да бутнеш 5-10 лева да не ти скъса билетчето защото няма да спестиш кой знае колко много Мисля че няма да е лошо да има някаква такава система за да може всичко да си е честно и т.н. пък и ще сведем до минимум фалшивите членове защото няма да им се разправя с тези неща да пращат смс някъде си,да получават книжки с отстъпки за конкретната им кола и т.н.Дано с нещо да съм допринесъл и да реализираме по-бързо тази добра инициатива за която аз съм твърдо ЗА!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #32
      Ще се съглася с колегите които предпочитат да плащат вместо да получават нещо безплатно, НО отношението на сервизите да бъде професионално, а не "ако има нещо ела пак" или отиваш да ти правят нещо, но ти счупват (дали от неразбиране дали нарочно) нещо друго. Много често твърдят, че трябва да смениш нещо здраво и скъпо под предтекст, че си е "заминало" и т.н. и т.н.Аз лично искам сервиз където да не ме лъжат!!! Не им искам отстъпките или безплатните услуги........
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #33
        Здравейте !Идеята е чудесна ... но си мисля трудно изпълнима ... поне в малкия град ... Защо ли ?Накратко разговора с "моя" майстор: предлагам му 20 лв на месец за ангажимента да преглежда фиатката - да я вкара на канал, да огледа окачване и течове, да я запали и разходи (за моя сметка) и да каже - всичко е ок или трябва да се подмени/ремонтира еди-какво си. Части те и труда се плащат отделно ... И какво мислите ? Човека отказа !?Подкрепям идеята да намерим сервиз(и), в които (както каза един от колегите) да не ни ЛЪЖАТ. И всеки труд следва да бъде възмезден ... А ако има отстъпки - ок, но да не е за сметка на качеството на услугата.Поздрави, Б. Борисов
        Fiat Tipo 1.6 AGT

        Коментар


          #34
          Да, аз съм много съгласен с колегата!Айде аз имам набито ухо и чувам като се разхлопа предница и т.н. ама не всеки рабзбира и знае кое е нормално и кое не.Един колега от работата даже един ден ме молеше да се кача в Мареа-та му да видя как е,дали не похлопва отпред нещо,дали е добре предницата,карета и т.н.В крайна сметка ако си имаме сервизи където да го правят това няма да е никак лошо.Не всеки имам време като моен да лежи под колата и да гледа нещо тече ли не тече ли,има ли капчица няма ли и т.н. и дори рядко и аз имам време.А после като се строши олеле....седим под и над тях с дни (аз в момента).Също съм съгласен и да нямаме намаления като цена ама или да има по-бързо обслужване или незнам просто някакъв вид профилактика (това за което горе казах).Идеята е добра ама малко ще ни е трудно да я реализираме.Нека измислим какво искаме и какво сме готови да дадем и после да потърсим сервиз(и),готов(и) да ни подкрепи(ят).
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #35
            Магазини

            Аз във Бургас мога да уредя на членовете да ползуват отстъпка от 20 процента в Александър.евро07.косер.аутоком.техко и т.н.Дайте предложения как да се реализира идеята.Със сервиз Кафеджиев също работя и за там мога да издействам някакви отстъпки.

            Коментар


              #36
              ЧЛЕНСКИ КАРТИ ЗА ФОРУМ или Клуба forum.fiat-bg.org/

              Искам да ви предложа едно обсъждана вече ТемаДа се направят Членски карти за всеки от КЛУБА/ФОРУМАДнес ходих в един от магазините където продават само части за италянски коли,направиха ми отстъпка от 10% като човек от форума на общата цена от 90 лв е добре остана и за други части, така че ако сте съгласни да се обсъди тук ето пример за ориентация:
              Прикачени файлове
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #37
                Re: за сервизна мрежа

                bright написа:
                Аз поне не съм видял ценоразпис за услугите в сервиз (може и да има, но не съм попадал). След като не е ясна предварителната цена, какво пречи тя да бъде според "зависи от човека". Най-добре е да си направим собствена сервизна мрежа, в която да знаем кой работи и какво знае.
                Ми то е ясно , че няма да видиш ценоразпис. в колко сервиза си виждал да ти дават касова бележка например. Тук не е целта да обсъждаме данъчния закон, а друга. На мен идеята ми допада, обаче как ще се осъществи. По-горе някой беше писал, веднъж в годината да им трият грешките от компютрите. Аз съм повече по механиката, обаче знам, че като оставиш компа без ток и той се чисти от грешки. И ако не ви се ще да разкачате акумулатора, повечето читави газаджии слагат едно реле, дето при всяко загасяне на двигателя чисти компа от грешки. И понеже не съм наясно с условията за членство в клуба на Фиат, някой да ги каже. Членският внос за какво е? Какви са задълженията и правата на членовете?
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #38
                  По-скоро не еднократно в годината, а примерно всеки месец или веднъж на няколко месеца безплатно тестване на компютъра за грешки и откриване на евентуални проблеми свързани с тях (ако са постоянни)...Или друг вариант също е примерно веднъж в годината да правят ПЪЛЕН преглед на автомобила, като се услушват за шумове от двг и т н ... Това също е нещо, което според мен на много хора ще се хареса ... Още като бях в стария форум бях подал молба за членство в клуба и сега съм пълноправен член, но какво стана с това учреждение "клуб фиат българия" и аз не знам ...

                  Коментар


                    #39
                    А да знае някой до къде стигна идеята обект на тази тема?

                    Коментар


                      #40
                      така като гледам доникаде. само приказват колкото да не заспят.
                      Fiat Bravo GT

                      Коментар


                        #41
                        dimo_J85 написа:
                        А да знае някой до къде стигна идеята обект на тази тема?
                        Погледна ли в Сервизи/Магазини?
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #42
                          Трябва срещи на регионален принцип- от март до октомври например всеки месец да се събираме в някоя местна хижа и ядене и пиене до зори и песни и танци на народите... с преспиване и на сутринта в неделя- айде кой от къде е- Е така го разбирам аз членството в клуба.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #43
                            Kimi_Raikonen написа:
                            Трябва срещи на регионален принцип- от март до октомври например всеки месец да се събираме в някоя местна хижа и ядене и пиене до зори и песни и танци на народите... с преспиване и на сутринта в неделя- айде кой от къде е- Е така го разбирам аз членството в клуба.
                            А ти гледаш ли в "срещите"? Много сме напреднали в това отношение, повярвай Ще се радвам да се видим на някоя среща.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #44
                              Kai_Ren написа:
                              Идеята е страхотно ... тъкмо ще поддтикне хората към такива проверки Само ...няма ли да натежи много на сервизите ... все пак една такава проверка си е доста губене на време . Иначе и само жеста че има някакво взаймодействие с клуба ще е плюс... поне да знаем къде да караме колите като опре до сервиз
                              Не смятам , че ще им натежи чак толкова, напротив така може би всеки ще бъде стимулиран да потърси професионален съвет или помощ, а не да се прибягва до различни ъндерграунд самозвани майстори, така дори щесе намали % на инцидентите породени от техническа неизправност . Просто въпроса трябва да се разгледа малко по триизмерно. :D
                              .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                              Коментар


                                #45
                                Според мен трябва за членовете да има просто преференциални цени за обслужването в сервизите, то за авточастите е ясно не може нещо си там да струва 100 лв., сервиза да го е купил на 80 лв., а на някой си там да го даде за 70 лв.!!???Нали?!??!!!!? та за туй некви неща, които не изискват подмяна, а само диагноза да са или без парички или на такива, че да се осети разликата...!!! :D Весели празници на всички и дано не ви се налага да ползвате услуги на сервиз където и да било :D
                                Fiat Punto

                                Коментар

                                Working...
                                X