Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремък Крома CHT '88

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремък Крома CHT '88

    Здравейте,Днес имах една изненадка..Значи оня ден в студа пробвам да запаля (на бензин, и веднага минавам на газз).. уж не беше мн. студено, а едва успявам да задържа колата да не изгасне.. след малко опити я зарязах за по топли дни.. и днес гледам по топло е вярно.. запалих си аз нормално, преместих си я на по удобно пред вкъщи и я оставих на празен ход да видим дали ще гасне.. хм, светва ми лампа за акомулатор.. ама не гасне.. меря с мултицета - не зарежда.. викам си я да загася и да огледам по подробно - гледам колата минала 90 градуса, към 100 отива.. а вентилатора не върти.. изгасих, и като се огледах.. виждам ремъка/или парче от него/ който върти динамото.. да си се валя наоколо.. ясно що не зарежда.. сега искам да попитам, понеже там където е динамото има още 2 ролки.. едната е от двигателя и върти още някъв ремък и самото динамо.. другата е в една линя с тая на динамото и сигурно се закача на същия ремък. та дали е нещо свързано с водата. мисля да ида на майстор някъде да ги смени, ама ще прегреея по пътя.. лесно ли се сменят на място, има ли някакво "зацепване" там и тн.. инак трябва да търся някой да ме тегли до сервиз..Любопитството натделя и слязох да хвърля още един поглед в тъмното.. Мисля си, че няма специално зацепване или завъртане на ролките, понеже нямат никакви белязки по тях. динамото се върти мн леко, че даже има инерция. другото също леко, но не чак толкова. вероятно да върти водна помпа? и затова и като беше по хладно гаснеше на газ, не минава вода да затопля изпарителя? та последно - утре ще потърся ремък и ще пробвам да го сложа. кажете да се спра ако правя някоя тотална глупост .Да си отговоря на глупавите въпроси - да, третата ролка е на същия ремък, водната помпа. най близкия по размер ремък дето намерих в навечерието на коледа (23ти, 17:30..) ахааа да стане, малко е по малък и не мога да стегна застопоряващия на динамото (дето се движи в една дъговидна шина).. но я оставих да поработи на място половин час. нямаше проблеми - ще ме изкара поне до някой сервиз

    #2
    Колега по описанието което си дал тук ми напомня на моя случай, и аз сменях ремъците мин.пролет само че моите свиреха и не ги изтърпях. смених ги и разбрах къде е генератора и къде водната помпа. Та те се задвижват от една голяма ролка която идва от двигателя. Единия ми ремък беше др.размер но видях че може да се нагодят водната помпа и генератора спорет размерите които ги дават за колата.Сега обаче имам проблем и ако може да те попитам от седмица колата ми започна да вие (така да се каже),когато подавам гас и когато е на скорост, на какво се дължи това и дали си се сблъсквал с това? Да не се окаже посред зима да сменям големия дявол( съединителя ).Приемам мнения и препоръки и от други колеги от форума.
    Fiat Croma 2.0TDi.d.
    Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
    И самоувереният е бил неуверен!

    Коментар


      #3
      Колега, аз темата малко я отписах, понеже нали разбрах от какво е.. Както бях писал, надявах се да ме изкара до някой сервиз.. Е този сервиз се оказа сервиза на баща ми - на 350+ км далеч.. Не че там възникна проблем, но просто му казах да ми потърси ремък от някой негов познат търговец (той е само по ходова част).. Та той ми взе ремък, нормалния размер, сложих го, подържах колата 30 мин на празен, да видя всичко ли е наред (водна помпа динамо и тн). е всичко беше наред.. ама като тръгнах да се прибирам (-350км) и по едно време се появи свирене на моменти.. после се зачести.. и така карах почти месец, къде от мързел къде от нямане на време. оня ден ми писа от това свирене и понатегнх съвсем малко ремъка (в смисъл то не позволи повече) от към динамото. свиренето изчезна и сега вс. е наред. е чувал съм, че прекалено изпънат ремък товари лагерите и на динамо и на водна помпа, ама да видим колко ще изкара - сега поне не свири.. (инак преди това свиреше както казваш като се подава газ.. или поне само тогава се чуваше отвъртре..).. та може да се пробва обтягане, пък съм чувал, че и от самия ремък може да е проблема.. все пак пробата с един ремък др марка ще струва 10-15 лв, а съединителя не ми се мисли

      Коментар

      Working...
      X