Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Духа студено а колата е загряла?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    nai7 написа:
    PREDATORst написа:
    moniii написа:
    nai7 написа:
    Аз от тук го обезвъздушавам.
    ахам да от 1-вата снимка сьм го обезвьздушавал, но за радиатора незнам дали имам такава пробка ще трява да видяи пак мерси на всички
    Тая кола е духнала гарнитура!Със същия мотор брава и тя така бълбукаше.За да не сваляш глава напразно в някои сервизи мерят нивото на изгорели газове в антифриза.
    Той може и сам да си го провери,отваря капачката на разшерителния съд дава газ и ако течноста вътре се движи когато дава газ може и да е сдухала гарнитура.Но ако е сдухала не би ли трябвало да работи като трактор,поне на мен така беше когато гарнитурата си замина межди 1 и 2 цилиндър.Работеше само 2 но колегата няма този проблем.
    Виж готин!Когато е изправна охладителната система на колата има постоянна циркулация на водата в казанчето при загрял мотор.Когато един мотор издуха гарнитура на глава не е задължително непременно да загубиш цилиндри,понягога прогореното е толкова малко че само леко надува системата,друг път е мааааалко повече и чат пат само цапа свещ и като поработи малко изчиства,а като продължиш да си караш след като си пренебрегнал горните симптоми се стига до омесване на маслото с антифриза и блокаж.Сега разбра ли ме?
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    Коментар


      #62
      PREDATORst написа:
      nai7 написа:
      PREDATORst написа:
      moniii написа:
      nai7 написа:
      Аз от тук го обезвъздушавам.
      ахам да от 1-вата снимка сьм го обезвьздушавал, но за радиатора незнам дали имам такава пробка ще трява да видяи пак мерси на всички
      Тая кола е духнала гарнитура!Със същия мотор брава и тя така бълбукаше.За да не сваляш глава напразно в някои сервизи мерят нивото на изгорели газове в антифриза.
      Той може и сам да си го провери,отваря капачката на разшерителния съд дава газ и ако течноста вътре се движи когато дава газ може и да е сдухала гарнитура.Но ако е сдухала не би ли трябвало да работи като трактор,поне на мен така беше когато гарнитурата си замина межди 1 и 2 цилиндър.Работеше само 2 но колегата няма този проблем.
      Виж готин!Когато е изправна охладителната система на колата има постоянна циркулация на водата в казанчето при загрял мотор.Когато един мотор издуха гарнитура на глава не е задължително непременно да загубиш цилиндри,понягога прогореното е толкова малко че само леко надува системата,друг път е мааааалко повече и чат пат само цапа свещ и като поработи малко изчиства,а като продължиш да си караш след като си пренебрегнал горните симптоми се стига до омесване на маслото с антифриза и блокаж.Сега разбра ли ме?
      Може и така да е,не споря.При мен беше доста прегоряла между първи и втори цилиндър.Но я закарах на ход до майстора,карах близо 30 км и не беше смесила маслото със водата.

      Коментар


        #63
        Климатик на високи обороти охлажда повече, отколкото на празен ход.По-скоро на високи обороти идва малко в повече, а на празен ход охлажда долу горе нормално.

        Коментар


          #64
          VIN написа:
          Аиде и аз да се намеся че и моето парно нещо е много слабо (същото пунто 1.2 8V 60кс. 2002г.). С нова гарнитура съм на главата колата загрява много бързо нямам проблем с термостата, но духа не горещ а леко топъл въздух. Обезвъздушена е идеално, клапите се чуват като ги отварям и затварям, общо взето всичко изглежда наред а парното е слабо. Само вентилацията ми изглежда малко слаба, на 4 духа както повечето на 2-ра степен (няма филтър на купето). Вече си мисля да не би да е нормално за този модел пунто, като видях колко колеги се оплакват......
          .....и аз имам същия проблем ......и смятам скоро да се заема с него......

          Коментар


            #65
            VIN написа:
            Колата си загрява много добре и си държи нормална температура, бензиновите загряват доста по бързо от дизелите но парното е слабо. Забелязвам че като поработи повече таблото под пепелника и около него загрява доста, значи радиатора грее добре но защо не духа така топло. Мисля да го разглобя да видя да няма нещо откачено или някоя извадена тръба по въздуховодите.

            Коментар


              #66
              Re: колата е загряла а недуха топло

              moniii написа:
              chaveto написа:
              Запушен радиатор парно, някоя клапа не е застанала добре или малък дебит към радиатора. Може да има и други причини, но засега за тези се сещам.
              Аз имам почти сащия проблем смениха ми термостата и колата дори да загрее до 90 градуса ако нея изфорсирам непочва да духа топло преди това небеше така със сигорност. Даже сега като я изфорсирам и се чува под жабката някаде как антифриза шурти смисал трагва да циркулира.Някои ако знае нещо да сподели колата ми е пунто 2001 1.2 16v

              Коментар


                #67
                Значи, понеже карам колата от повече от 3 години, да дам малко пояснения...първо - карам 1.2 8 клапана, 60 коня.второ - имам същия проблем - парното изведнъж спря да работи, в началото работеше по-слабо, после изведнъж спря. За сравнение - като купих колата, не можех да си задържа ръката пред духалката, защото пареше адски много...Гарнитурата на главата ми е нова, системата е обезвъздушена... Остават кранче (ако има такова) или запушен радиатор за парното (което ми беше първата мисъл).Това, което ме наведе на мисълта и надеждата за кранче е, че когато ръчно стискам маркучите - водата циркулира през радиаторчето, т.е. явно не е запушено... Когато карам в много много високи обороти - пак почва да духа топло, но МАЛКО топло...Много чест проблем при този модел и двг е, че издухват гарнитурата, най-често (почти винаги) между първи и втори цилиндър. Първите признаци са, че почва да бълбука, когато изфорсираш първите няколко пъти. тея глупости за това, че не може да задържи температура - сори хора, ама наистина са големи глупости... Нали това е главната функция на термостата... Да държи температурата колкото трябва (примерно 87 градуса), като пуска и спира/намаля водата, която отива към радиатора отпред...Иначе не съм се замислял за варианта водна помпа, но пък през радиатора отпред си минава водата и колата не вдига повече от 90 градуса, дори в задръстване... Кранче съм почти сигурен, че няма, но все пак се надявам да са го пропуснали в каталозите на магазините за части :D п.п. Гледам чак сега, че темата е стара, понеже попаднах на нея с търсачката (нож с 2 остриета)... та тези дни ще разглобя и ако някой се интересува все още - ще напиша как съм оправил проблема.

                Коментар

                Working...
                X