Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в снежна примка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    България в снежна примка.

    Как е при вас ?Днес пътувах до едно близко до Плевен градче-Пордим. Само на 25 км.Един час в едната посока.Снегорините бяха минали и добре утъпкали снега. Пързалка.На връщане непосредствено преди Плевен, до с. Гривица имаше жестока катастрофа поради "добре почистения и опесъчен път". За щастие без жертви, а само пострадали.дядо Нено
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    #2
    България в ледена примка - тук валя дъжд и вече е лед. Колата е солидно замръзнала - няма отваряне. Добре, че се снабдих със солидно количество сол - поне пред вратата и пътеката до портата не са замръзнали - осолени са стабилно, което пък е добре за унищожаване на всякакви тревисти твари. Хубавото е, че си седя удома на топло и се кефя през прозореца на тези, които не могат да изкачат баира, защото този път се направих на луда и не изчистих пътя пред къщата.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Падне ли сняг и се виждат най-ясно проблемите по поддръжката на българските пътища.
      Виж бейби не сме глупаци,
      ние сме отбор от здравеняци.
      Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
      така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
      http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

      Коментар


        #4
        Не е България в примка ,а само определени райони.Казанлък няма нищо.Утре сутрин ще пиша за Шипка ако изобщо е проходима.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          В Разград е снежна приказка,това е зима.Цял ден на периоди си вали.Пътната мреж в градът е кофти заради леда под снега.Станах свидетел и на едно ПТП,причинено от ненормален млад водач.Опита да вземе завой с около 40км но леда му изигра лоша шега.Дядо Нено,преди Плевен редовно стават катастрофи дори при хубава време,незнам защо се получава така.
          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

          Коментар


            #6
            Малко уточнение.Не оневинявам водачите на автомобилите, които се бяха ударили.При такава обстановка трябва да се кара бавно и внимателно, но и пътя не изглеждаше толкова хлъзгав.Лошото в случая обаче е и факта, че фирмата която почиства този участък има да взема над милион лева за предните два сезона. Това ми казаха полицаите на мястото: Не можем да го накараме да разхвърля пясък и сол.Явно някой не си е свършил работата. "Икономисани" са средства за някое "по-належащо" място.Все пак тук е провинция. С изключение на главен път София - Русе и пътищата ни са в кръпки. Дори има и кръпки на кръпките. дядо Нено
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар


              #7
              Ето как е в Русе:
              Прикачени файлове
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                bicho1976 написа:
                ....Дядо Нено,преди Плевен редовно стават катастрофи дори при хубава време,незнам защо се получава така.
                Това е второстепенен път, но не значи, че не трябва да се поддържа..
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар


                  #9
                  мен не могат да ме изненадат- ясно ми е, че няма да почистят, ще го направят като спре, но никога превантивно да нахвърлят. никога няма да караме зимата по мокър път, защото не пръскат луга, преди 2 години пътувах Сф-Букуреш в подобна обстановка- Сф-Търново 4 часа, Търново-Русе 8 часа, в Румъния вали на парцали, беше към 12 през нощта, а аз си карам със 120, защото пълно със снегорини, които хвърлят луга
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Много мразя зимата да хвърлят пясък и луга. Абе мини и разрини, какво си го вдигнал това гребло и ръсиш пясък по равен път в града, който не може да кара при зимни условия на равен път без да е опесачено, по-добре да не излиза с колата си. Защо се дразня толкова ли, защото на пролет като изсъхне всичкото това което са ръсили цяла зима и естествено няма кой да мине да го събере, няколко месеца всички дишаме пепел. След всяка кола се носят облаци от пепелак, ужас. Достатъчно е да минават снегорините да разриват снега и само на места където има опасност от заледяване да ръсят пясък, но естествено е много по-икономично от към гориво да кара с вдигнато гребло и да ръси пясък, а после да отчете че е свършил и двете работи и да прибере кинтите. Българска работа, както навсякъде.

                    Коментар


                      #11
                      Имате ли инфо как е пътя В.Търново - Варна. Щях да пътувам, но се отказах.

                      Коментар


                        #12
                        В Пловдив няма грам сняг.Само дъжд и студ

                        Коментар


                          #13
                          В Белене както всяка зима - добре утъпкан от ножовете на снегорините (тук под снегорин разбираме трактор дърпащ след себе си нож) сняк, превърнал се от тяхното "почистване" в лед. Благодарение на тяхното суперпочистане на пролет ще суи търся нова предна броня...

                          Коментар


                            #14
                            Русе - Разград - Шумен - Радко Димитриево - Ивански - Партизани - Комунаре - Айтос - Бургас?Някаква информация?Тръгвам към 3.00 сутринта.Въпроса е как да тръгна?С Punto-то на жена ми, за чиито гуми нямам вериги или с Brava-та, за нея имам.Нямам намерение да ги използвам, но знае ли човек ...
                            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                            www.cyxap.com

                            Коментар


                              #15
                              Malone написа:
                              Русе - Разград - Шумен - Радко Димитриево - Ивански - Партизани - Комунаре - Айтос - Бургас?Някаква информация?Тръгвам към 3.00 сутринта.Въпроса е как да тръгна?С Punto-то на жена ми, за чиито гуми нямам вериги или с Brava-та, за нея имам.Нямам намерение да ги използвам, но знае ли човек ...
                              Колега с Бравата и с веригите

                              Коментар

                              Working...
                              X