Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползвате ли добавки за маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pi4_s_bravo написа:
    А нали се сещаш че при маслата се гони и цена, няма как да ме убедиш че масло+ качествена добавка не е по-добре от само масло.
    Честно казано не виждам причина да те убеждавам в каквото и да е-просто изказах мойто лично мнение Щом те кефи си купуваш ефтино масло и после му шибваш някоя не много ясно какво правеща добавка за още 30+лв., няма лошо-това си е твоя избор и щом си доволен няма нищо друго по-важно Маслата, които имах в предвид за съжаление не са толко ефтини и повярвай (ако искаш), но на тях не са им необходими никакви добавки-каквото е трябвало са им го сложили още при производството :D

    Коментар


      #17
      А ти откъде знаеш аз какво масло сипвам? Знаеш ли че маслото лятото 10/50 в колата ми беше 23лв литъра, а сегашното 10/40 е на 19лв литъра? Конкретно в моите масла "жокерите" си ги има поначало от завода НО има възжможност като отделна добавка да се добавят към обикновено масло и да се получи горе-долу същия ефект като при моето масло.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #18
        Мисля че е неприлично в България да си говорим,че по-скъпото масло е по-хубаво.
        FIAT Stilo 1.9 Jtd

        Коментар


          #19
          Не и ако лично се познаваш с единствения им вносител за страната
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #20
            pi4_s_bravo написа:
            А ти откъде знаеш аз какво масло сипвам? Знаеш ли че маслото лятото 10/50 в колата ми беше 23лв литъра, а сегашното 10/40 е на 19лв литъра? Конкретно в моите масла "жокерите" си ги има поначало от завода НО има възжможност като отделна добавка да се добавят към обикновено масло и да се получи горе-долу същия ефект като при моето масло.
            Ами нямам си и на идея какво масло сипваш, пък и не ми дреме изобщо ако трябва съм честен :D Както казах и преди, изказвам мойто лично мнение :D Тва какво ти е маслото и колко струва, нещо като хвалба или мерене на п...и ли да го разбирам? (Щото ей така лекинко маслото в мойта кола е 79,64 лв./2л. :D )Мога ли да ти задам един въпрос: като са толко магически тия добавки, що ти лично даваш по 23лв./л. масло, ми не си купуваш некоя минералка за 6лв/л. и не си сложиш добавката да стане с качествата на любимите ти масла с "жокери". Така ще ти излиза на половината смяната на маслото? Пък и това ти твърдение какво се случва с качествата на маслата и за колко дълго време е тоз магически ефект, ако не си го изследвал в няква лаборатория или изпитал по друг начин (различен от наблюдения върху харча на маслото и смяната му на цвета), мма позволи ми на мен лично да не го приема като 100%-ва истина :D

            Коментар


              #21
              Цените на маслата в България са доста надути като цяло. Освен това и моето мнение, е че като е скъпо незначи хубаво. Важното да е истинско. Същото важи и за добавките. Истинската и правилна добавка никога не е излишна. Маслата са си бъкани с такива - къде повече, къде по-малко. Вообще всички авто лубриканти имат добавки. Пълните синтетики от маслата имат най-много, но това не означава, че не може да добавиш в правилната пропорция нещо което маслото няма. Това разбира се не означава да тръгнем да си бъркаме маслата сами.Съвет: Не използвайте добавки съдържащи твърди частици. Тяхното действие е нож с две остриета. Добавките изцяло на петролна основа, ако не свършат нищо то няма и да навредят.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #22
                Аз преди време имах голф 3 и бях чул за добавка Ресурс за двигател и кроростна кутия и отидох да видя в магазина за кво стаа дума. По 15 лв бяха и двете добавки Ресурс аз си взех за износена скоростна кутия и за двигателя взех добавка предназначена за това. Ефекта беше по тиха работа на двигателя за скоростната кутия не усетих разлика , аз си нямах и проблеми с нея де но все пак сложих.
                Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

                Коментар


                  #23
                  При мен-никакви добавки, нито в масло, нито в гориво.Вече-100 х.км откакто я взех и двиг. не е мръднал."Селения ТД"и винаги на 8000.Безаварийно на всички.
                  BRAVA TD100 ELX `98

                  Коментар


                    #24
                    Никакви добавки не ползвам, особено за маслото. Преди време ме будалкаха на "Петрол" с някакви за бензина, но ги пробвах само 2 пъти и спрях.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #25
                      Да не би да има някаква пропорция цена-качество и то в България.Щото взе да ме хваща срам,че толкова години слагам някаква камионджийска полусинтетика и нито доливам масло нито пък го плащам.Става въпрос за БраваТД100. И съм с един взел-дал 55 амперчасов акумолатор ако има и това някакво значение.
                      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                      Коментар


                        #26
                        кроко61 написа:
                        Да не би да има някаква пропорция цена-качество и то в България.Щото взе да ме хваща срам,че толкова години слагам някаква камионджийска полусинтетика и нито доливам масло нито пък го плащам.Става въпрос за БраваТД100. И съм с един взел-дал 55 амперчасов акумолатор ако има и това някакво значение.
                        Няма нищо чудно в това! Камионджийските масла са с доста добри спецификации и ако са подходящи по визкозитет са перфектни за лек автомобил.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          Това,което ми го подаряват е за едни ,,VOLVO..Евро5 и го сменят на 90 000 километра а аз на 5000
                          Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                          Коментар

                          Working...
                          X