Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползвате ли добавки за маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ползвате ли добавки за маслото?

    Напоследък гледам доста добавки се появиха за масла. Имате ли наблюдения вършат ли работа?
    Fiat Bravo 1997 TD100

    #2
    Re: Ползвате ли добавки за маслото?

    Halt написа:
    Напоследък гледам доста добавки се появиха за масла. Имате ли наблюдения вършат ли работа?
    Едно хубаво масло има всички необхдими добавки.Аз лично не ползвам и не бих сложил такова нещо на колата си.
    Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
    I am in love with my cars

    Коментар


      #3
      Слагат се допълнително, ако двигателя е износен.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        NikMar написа:
        Слагат се допълнително, ако двигателя е износен.
        И по какво се разбира това?
        Fiat Bravo 1997 TD100

        Коментар


          #5
          Аз слагах на стария форд една добавка на лики моли че гореше много масло и там действаше доста добре- разхода спря.Сега я сложих и на бравото ама не помага пак ми изчезва маслото от картера.Тъй че то си зависи и от колата- при едни може да действа при друг не.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Re: Ползвате ли добавки за маслото?

            Halt написа:
            Напоследък гледам доста добавки се появиха за масла. Имате ли наблюдения вършат ли работа?
            Много общо си задал въпроса колега. Добавките са с различно предназначение. Така както си задал въпроса не се разбира целта която искаш да постигнеш с добавка. Подобрение на качеството на маслото или за промивна добавка питаш?
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Има и промиващи добавки, както е писал колегата преди мен, какъв ефект търсиш в крайна сметка?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                Има и промиващи добавки, както е писал колегата преди мен, какъв ефект търсиш в крайна сметка?
                Търся подобряване качеството на маслото и намаляване на разхода му.
                Fiat Bravo 1997 TD100

                Коментар


                  #9
                  Halt написа:
                  batproho написа:
                  Има и промиващи добавки, както е писал колегата преди мен, какъв ефект търсиш в крайна сметка?
                  Търся подобряване качеството на маслото и намаляване на разхода му.
                  Тогава ползвай Политрон! Не съм рекламно лице Майтапа на страна - наистина са добри. Пробвай ще се убедиш! До момента 5 автомобила на приятели, заредени с Политрон почти изцяло спряха да харчат масло. Видял съм го с очите си, а не съм го чул. Някой от тях доливаха 2литра за 10к.км.Успех.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    за намаляване на разхода на маслото най добре е ремонт на двигатела на една добавка пише -че ако като е сложите не помогне отитете на сервиз
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Re: кола

                      kluchar написа:
                      за намаляване на разхода на маслото най добре е ремонт на двигатела на една добавка пише -че ако като е сложите не помогне отитете на сервиз
                      Така е, но понякога, да не кажа много често, двигателите прохарчват маслото, защото то не е качествено. Често миещите свойства ги няма никакви. Като пример: Моторекс(шведско масло) полусинтетика 10W40 и двигател на сузуки G16B - след 7к. км "изчезва като за световно"! С политрона такъв ефект няма - ами сега, дали мотора е повреден? Маслото е 5W40 и не е държано в двг повече от 12к. затова немога да кажа какво би се случило по-нататък. Същия този двг, го зареждахме с Кастрол пълна синтетика, който също намаляваше но чак след 10к. и то не толкова бързо.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Четох в един сайт (златен меркурий) за добавка на керамична основа на Gold Eagle. Пишат, че един вид запечатва двг. и намалява триенето между елементите на мотора. Ако някой я е ползвал да сподели. А иначе добавките играят точно такава роля, да предотвратят по-нататъчно износване, а не предотвратяват основен ремонт. Ститне ли се до там нищо не помага. Та затова и аз питам, защото колата ми е наред, но е на около 150000-250000 км.
                        FIAT Stilo 1.9 Jtd

                        Коментар


                          #13
                          cekop написа:
                          Четох в един сайт (златен меркурий) за добавка на керамична основа на Gold Eagle. Пишат, че един вид запечатва двг. и намалява триенето между елементите на мотора. Ако някой я е ползвал да сподели. А иначе добавките играят точно такава роля, да предотвратят по-нататъчно износване, а не предотвратяват основен ремонт. Ститне ли се до там нищо не помага. Та затова и аз питам, защото колата ми е наред, но е на около 150000-250000 км.
                          Точно така е! Добавките не са панацея, не решават проблеми с ремонти. Но пък и повечето ремонти са резултат от ненавременно обслужване или обслужване с лоши консумативи.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Re: кола

                            Danchojn написа:
                            kluchar написа:
                            за намаляване на разхода на маслото най добре е ремонт на двигатела на една добавка пише -че ако като е сложите не помогне отитете на сервиз
                            Така е, но понякога, да не кажа много често, двигателите прохарчват маслото, защото то не е качествено. Често миещите свойства ги няма никакви. Като пример: Моторекс(шведско масло) полусинтетика 10W40 и двигател на сузуки G16B - след 7к. км "изчезва като за световно"! С политрона такъв ефект няма - ами сега, дали мотора е повреден? Маслото е 5W40 и не е държано в двг повече от 12к. затова немога да кажа какво би се случило по-нататък. Същия този двг, го зареждахме с Кастрол пълна синтетика, който също намаляваше но чак след 10к. и то не толкова бързо.
                            Само да те поправя, но Моторекс е швейцарско масло По въпроса за добавките за подобряване на качествата на маслата, мойто лично мнение е, че хубавите масла си имат всички необходими добавки още от призводителя

                            Коментар


                              #15
                              А нали се сещаш че при маслата се гони и цена, няма как да ме убедиш че масло+ качествена добавка не е по-добре от само масло.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X