Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е горивната система при 1.9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е горивната система при 1.9 TD100

    Не ги разбирам много тия работи ама нали мота е такава и знам,че едната ми дюза е ел затова е компютъра и че тази ел дюза струва 1500лв.Аз си ги обяснявам като моноинджекцията при бензиновите коли,а комон риала/демек JTD/ с 4 ел дюзи като пълната инджекция при бензинките

    #2
    gdd55 написа:
    Не ги разбирам много тия работи ама нали мота е такава и знам,че едната ми дюза е ел затова е компютъра и че тази ел дюза струва 1500лв.Аз си ги обяснявам като моноинджекцията при бензиновите коли,а комон риала/демек JTD/ с 4 ел дюзи като пълната инджекция при бензинките
    Бъркаш, COMMON RAIL малко по-друга система и това друго се състои в това, че горивото се впръсква под много високо налягане около 1600 бара в последните поколения мотори.Преди това се нагнетява в т.нар "обща връзка" - common rail с това налягане.А самото впръскване може да бъде едноточково ("unijet" -при първото поколение) или многоточково ("multijet") при последните поколения common rail. Дюзите са електронно управляеми, пиезоелектрически и много скъпи.СR двигателите са също турбо, някои имат и междинно охлаждане-интеркуулер.Рено примерно така си играе с мощностите.От една и съща кубатура вади от 65 до 82кс.Но мисля,че и при Фиат вече е така.Гледам, че при Гранде Пунтото 1.3 мултиджета мощността вече е съответно 75 и 90кс при 70кс на стария 1.3 мджет.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Помпата при ТД100 е Lucas. Има и интерколер.

      Коментар


        #4
        Мен ме интересува същия въпрос макар,че колата ми е Мареа 1,9td .Някой знае ли какви датчици има по този двигател, къде се намират и какво отчитат и това ECU в каква степенучаства в горивния процес ? ECU - то може ли да се рестартира с махане на акумулатора , защото във форумасрещнах абсолютно противоположни мнения по въпроса . Досега карах обикновен дизел и там всичко бешепросто и ясно , аз и за това избрах 1,9td а нe JTD и бях изненадан колко жици има.

        Коментар


          #5
          преди време правихме глава на едно рено канго 1.9 Д помпата му е полуелектрическа,има дюза с 2 кабела на нея,седи на 1-ви цилиндър.питах един пич ква е тая система с дюзата с кабелите и полуелектрическа помпа,каза ми че дюзата е за аванса,а помпата е с някакъв клапан който като дадеш на контакт и цъка малко и спира (не работи постоянно) и след като запалиш пак почва да цъка,на обикновенната помпа клапана е като ел.жигльор на карбураторта и на мен ми е интересно какво точно управлява този комп

          Коментар

          Working...
          X