Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat 128

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tito54 написа:
    мерси приятел
    за мен е удоволствие да съм полезен на феновете на италианските ретро коли още повече, че на практика между моята и твоята фиатка разликата е само в тенекетата и се надявам да сме си полезни за части, майстори и т.н.
    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

    Коментар


      #17
      Странно, мислех че този модел е с други стопове ?

      Коментар


        #18
        x 1/9 написа:
        tito54 написа:
        мерси приятел
        за мен е удоволствие да съм полезен на феновете на италианските ретро коли още повече, че на практика между моята и твоята фиатка разликата е само в тенекетата и се надявам да сме си полезни за части, майстори и т.н.
        не знам кое е Бертонето,но ако е това че червеното където е при подписа ти-според мен няма много общо.Бертонето е невероятна

        Коментар


          #19
          http://www.zuckerfabrik24.de/fiat/pics3/508_128_b1.jpghttp://autooboz.site.kz/foto/fiat/fiat_128(1974).jpghttp://www.carphoto.ch/63fiat1500/71fiat128_003.jpgТези снимки намерих из нета!

          Коментар


            #20
            jamie написа:
            Странно, мислех че този модел е с други стопове ?
            http://www.mirafiori.com/~courtney/128/corral/nonner/nonner_sedan2.jpgЕдинствено тази снимка наерих в и-нет

            Коментар


              #21
              F 128

              Минала година гледах една такава кола да се движи все още в Бургас. Беше с черни момера от преди 1976г.Интересно, че модела с 4 врати се различава много от модела Купе с 2 врати. Фиат 128 купе, втората снимка по-долу.На първата снимка е Фиат 128 от 1974 , който се продаваше в Германия преди месец с цена 3500 Евро. В www.mobile.de
              Прикачени файлове
              Продавам на части :
              Mercedes 190 E, 1991
              Mercedes 190 D, 1988
              BMW 520i , 1994
              Renault 19 , 1.7i, 1991

              Коментар


                #22
                този модел,който е на първата снимка(лилавият)е по-ново производство(разликата е от пред в решетката)те излязоха началото на 70те след като стана кола на Европа.

                Коментар


                  #23
                  Малко offtopic и от мен. Най-накрая ги пусна снимките на колата, бая сте се постарали с баща ти. Надявам се скоро и на живо да ми я покажеш

                  Коментар


                    #24
                    не знам кое е Бертонето,но ако е това че червеното където е при подписа ти-според мен няма много общо.Бертонето е невероятна
                    Бертонето е същото от подписа ми ! вигателя на колата е 128S... ходова час, спирачки .. мога да продължавам Бертоне е интериора и външния фейс на колата, карантията си е на 128S, има много чаркове от Регата и другите модели от тези години. Ако щеш вярвай ! хидравличната помпа на съединителя е 100% 1:1 с тази на Жигула. Х 1/9 е доста "сборен" модел като чаркове. За това и предложих да си съдействаме. Като се видим ще ти покажа - даже колко неща от интериора са ни еднакви. [/quote]
                    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                    Коментар


                      #25
                      Re: fiat 128

                      tito54 написа:
                      Продавам ФИАТ 128,кола на Европа за 1970г.Въпросната кола се води уникат,тъй като точно тя е била на подиумите по време на представянето и е от първите бройки.Ако някой се интерсува мога да му кажа номерът на рамата.Колата е напълно реставрирана. tito54@mail.bg
                      случайно да ти се намират разни чарколяци за фиатката ????
                      lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                      ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                      Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                      Коментар


                        #26
                        не,но намерих един човек който има същия(12който иска да го дава за скраб но има доста части,незнам до колко са запазени...

                        Коментар


                          #27
                          tito54 написа:
                          не,но намерих един човек който има същия(12който иска да го дава за скраб но има доста части,незнам до колко са запазени...
                          Да го "спасим" ФИАТ-чето ?

                          Коментар


                            #28
                            jamie написа:
                            tito54 написа:
                            не,но намерих един човек който има същия(12който иска да го дава за скраб но има доста части,незнам до колко са запазени...
                            Да го "спасим" ФИАТ-чето ?
                            никак не е зле идеята !!!!
                            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                            Коментар


                              #29
                              Голем поздрав за бра?а Балгари.Ја сам из Сербиа и код нас се још произведува 128 и 101 (128 малко ређе, а 101 много више) у нашу националну фабрику на автомобили ЗАСТАВА во Крагујевац (модели Застава Скала 55/65 и Застава 128 Скала 55/65, односно Југо Скала 55/65) са добро познати мотори 1116 ццм (55) и 1301 ццм (65) који це произведувају у фабрику за мотори ДМБ во Раковица (код Београд), а потпуно су исти ко ФИАТови мотори. На почетак производoeа на модел Застава 101 далека 1971. година, мотори су били оригинал ФИАТ, увожени од Италија, а касније почели да се произведувају во Сербиа (тада СФРЈ)Ево неки слика, а верувам да тога има и код вас1976 Застава 101 Застава ЈУГО Скала 55Застава Скала 128ПОЗДРАВ
                              Serbia

                              Коментар


                                #30
                                Здраво Застава!Код нас joш има Заставе, ала мислим да грешиш да се jош произведува овоj модел.Сад е у производ Застава 10, коj jе копие ФИАТ Пунто.За информация на всички фенове - цената сериозно ме кара да се замисля... 6500 Евро без ДДС за базовия модел - това е по-малко от една Дачия...

                                Коментар

                                Working...
                                X