Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    TIP написа:
    Кабела е ККL купих го от Ибей и нямам идея какъв чип е вътре.Уиндоуса е Professional Sp3 и има инсталирани Net Framework 2.0 SP1, 3.0 SP1 и 3.5 , а процесора е Intel Core Duo T2250. Погледнах в Event viewer и общо крашванията на програмата са десет като грешката е една и съща."NET Runtime 2.0 error.....EventType clr20r3, P1 fiatecuscan_1000.exe, P2 1.0.0.0, P3 4afc6618, P4 mscorlib, P5 2.0.0.0, P6 471ebc5b, P7 c35, P8 59, P9 system.formatexception, P10 NIL."
    Мисля че разбрах къде е проблема с крашването... Твоят Windows е настроен с десетичен разделител ,(запетая), докато при мен на всички компютри е с .(точка). В този вариант при теб не само крашва, но и показва грешни стойности.Ще го оправя в следващата версия.
    Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
    Punto HLX JTD '02

    Коментар


      #32
      yani написа:
      Мисля че разбрах къде е проблема с крашването... Твоят Windows е настроен с десетичен разделител ,(запетая), докато при мен на всички компютри е с .(точка). В този вариант при теб не само крашва, но и показва грешни стойности.Ще го оправя в следващата версия.
      Промених настройките в Уиндоус и сега вече си работи, поне тези неща които пробвах.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #33
        Вече има нова версия. Може да я свалите от сайта.Оправих проблема с крашването.Добавих различните версии на Bosch ABS 5.7.Промених информацията за коли, двигатели, години... Поправих някои данни за EDC15.Добавих и проверка за валидност на ISO кода.
        Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
        Punto HLX JTD '02

        Коментар


          #34
          Колега да питам има ли шанс това да проработи на Windows Mobile 6.5 с .NET Compact Framework, т.е. да се компилира за Windows Mobile? Имам тука едно HTC HD2 и ще е много по-удобно отколкото лаптоп
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #35
            Kak ще го вържеш HTC-то към колата ?За момента само дизели поддържа, не знам дали си видял.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Подхвърлям го само като идея, дори кабели не знам дали има за microUSB.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #37
                yani написа:
                Вече има нова версия. Може да я свалите от сайта.Оправих проблема с крашването.Добавих различните версии на Bosch ABS 5.7.Промених информацията за коли, двигатели, години... Поправих някои данни за EDC15.Добавих и проверка за валидност на ISO кода.
                ще има ли "update", за по старите ABS-системи на ALFA Bosch 5.3, и поддръжка на AIRBAG, за ALFA,FIAT,LANCIA до 2000г., както и поддръжка на бензиновите версии на ALFA със ECU Bosch M 1.5.5 ?
                LANCIA Y 1.2 16v 86HP
                176B9.000
                ALFA ROMEO 156 2.0 T.S. 155HP
                AR32301

                Коментар


                  #38
                  net_scooter написа:
                  ще има ли "update", за по старите ABS-системи на ALFA Bosch 5.3, и поддръжка на AIRBAG, за ALFA,FIAT,LANCIA до 2000г., както и поддръжка на бензиновите версии на ALFA със ECU Bosch M 1.5.5 ?
                  Да, ще има.Bosch ABS 5.3 ще го добавя скоро. Другите няма да станат много скоро но ще ги добавя.
                  Колега да питам има ли шанс това да проработи на Windows Mobile 6.5 с .NET Compact Framework, т.е. да се компилира за Windows Mobile? Имам тука едно HTC HD2 и ще е много по-удобно отколкото лаптоп
                  Това с прекомпилирането не може да стане. Ще помисля по въпроса за mobile версия в бъдеще... При тези устройства моделите с usb host (такива към които може да се свързват usb устройства) са малко и най-добрият вариант е с bluetooth. Та първо ще трябва да си намеря и адаптер с bluetooth...
                  Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                  Punto HLX JTD '02

                  Коментар


                    #39
                    Зрдасти yani, свалих FiatECUScan 1.1.0.0, след което взех един кабел OBD2 to USB от един колега с ланчиа и се опитах да го вържа към колата (Stilo 1.9 JDT 2002 г.) но без никакъв успех.Идеята ми се вижда много добра да си вържа лаптопа към колата и сам да разбирам какви грешки записва в компа вместо да ходя всеки път на диагностика, но за съжаление при мен се оказа неосъществима Ако може да ми дадеш съвет как да я подкарам ще съм много благодарен!
                    Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                    Коментар


                      #40
                      Най-вероятно проблема ти е в драйвера на кабела.След като се инсталира се настройва СОМ порта в програмата и това е.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #41
                        А когато кабела е през USB a не е COM как би трябвало да се настрой?
                        Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                        Коментар


                          #42
                          Няма значение накрайника.И на USB да е, се инсталира виртуален ком порт.Виж тук имам малко пояснения:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #43
                            А за брава 1.6 със К иЛ линии ще стане ли и с какъв кабел .Видях че имаше мотори 1.6 ,но не видях за брава
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #44
                              За момента - не.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #45
                                Жалко ,ще трябва да се боря с адаптера за визата и самата виза
                                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                                Коментар

                                Working...
                                X