Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    програма

    Визата например е има и на Български е не цялата но доста от нея а иначе щом работи програмата е добре трябва да намера и тази за БРАВА да е има и тук
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #17
      emzo написа:
      Програмата не се инсталира. Само се стартира, прави си един INI файл и това е.За да работи изисква MS Net Framework.Нищо сложно до тук !А за английския, в колата Ви на Български ли пише ? Унидиаг на Български ли е ?Човека Ви/ни дава готов софтуер, а почнахте веднага с упреците.Правете си логовете с Виса или Унидиаг, да Ви видя тогава.Програмата е супер полезна, още веднъж благодарности на автора.Keep up the good work !
      Точно така.

      Коментар


        #18
        Здравейте колеги,emzo е обяснил достатъчно ясно как се пуска програмата. Мисля че няма нищо сложно.ogi28b,Данните за колите, двигателите и годините си идват така от базата данни която ползвам. Пренареждането не е лесно и изисква време.А относно езика... Нямам никакво намерение да си губя времето с български.Сега въвеждам данните за различните версии на Bosch ABS 5.7 и Bosch ABS 8 които се използват във Стило-то и в други модели на фиат, както и в доста алфи след 2000г.
        Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
        Punto HLX JTD '02

        Коментар


          #19
          Респект!Пробвах програмата и при мен крашва малко повече от Унидиаг-а. С ККЛ адаптер съм. Това с разпадането на връзката май е често стрещано явление и при работа с други програми. Предполагам че това е по-скоро проблем на хардуера. В тази връзка си мисля дали не е възможно когато се разпадне връзката с ЕКУ-то, софтуера автоматично да прави опит повторно да се конектне и след като се реконектне да продължи записите в лог.файла ... като за времето през което връзката е била разпадната да слага само времевите маркери, но да не записва никакви стойности ... И една може би една полезна глезотия - добавяне на синхронизирани звукови бележки (запис от микрофон). Например: "Изкачване по баир, на 5-та скорост съм, подавам газ, но колата не ускорява, отзад започва да пуши много със свтлосив пушек". Т.е., съобщавам 5 състояния, от които само 2 могат да се констатират от лога (подавам газ, колата не ускорява). И така впоследствие анализирането ще е по-лесно.Но като за първа версия е повече от добре.Пожелавам на автора да довърши проекта.Ако стане комерсиален бих си го купил, стига да работи добре и цената е разумна.
          Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

          Коментар


            #20
            yani предвиждаш ли да направиш проекта open source?
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #21
              Re: Нов софтуер за връзка с ECU - www.fiatecuscan.net

              yani написа:
              Здравейте колеги,На този адрес www.fiatecuscan.net ще намерите нов безплатен софтуер за връзка с ECU.Всъщност това е мой личен проект. Тъй като старата виза 1.83 не поддържа почти нищо по Стило-то, а унидиаг-а е доста дървен, реших да напиша един софтуер с повече възможности. Засега поддържа само EDC15 (т.е. ECU-то на JTD двигателите), но в скоро време ще добавя и други ECU-та които могат да се четат по к-линия. Може да прави графики с до 8 параметъра, както и експорт в CSV файл.Ако имате въпроси може да използвате тази тема.
              Темата е от голямо значение!Колега това,което си постигнал до сега си е похвално,дано да направиш този софт по-добър от Унидиага и Визата!Правя темата "Важна"!
              ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

              Коментар


                #22
                Колеги,Има ли възможност някой да тества Marea или Multipla JTD110? Ако може да провери Battery Voltage дали има правилна стойност, а също така и дали работят actuator тестовете. Имам няколко източника с кодове и за тези двигатели са дадени различни кодове.
                Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                Punto HLX JTD '02

                Коментар


                  #23
                  Стига да се появи такъв двигател, веднага ще го видя, ако е в моя район. Има колега от форума с такъв, но не се сещам кой беше

                  Коментар


                    #24
                    yani написа:
                    Колеги,Има ли възможност някой да тества Marea или Multipla JTD110? Ако може да провери Battery Voltage дали има правилна стойност, а също така и дали работят actuator тестовете. Имам няколко източника с кодове и за тези двигатели са дадени различни кодове.
                    Виж ми поста на 1-ва страница. На волтажа крашва програмата, а от actuator тестовете пробвах EGR и лампата за подгряването и работят.
                    Marea Weekend HLX Jtd 110

                    oO(_)____////____(_)Oo

                    Коментар


                      #25
                      TIP написа:
                      yani написа:
                      Колеги,Има ли възможност някой да тества Marea или Multipla JTD110? Ако може да провери Battery Voltage дали има правилна стойност, а също така и дали работят actuator тестовете. Имам няколко източника с кодове и за тези двигатели са дадени различни кодове.
                      Виж ми поста на 1-ва страница. На волтажа крашва програмата, а от actuator тестовете пробвах EGR и лампата за подгряването и работят.
                      Извинявай, не бях забелязал че си със JTD110.А може ли малко инфо за крашването или скрийншот. С какъв кабел (т.е. с какъв чип е USB-то), какъв Windows? Винаги ли крашва на напрежението?С коя версия на .NET Framework (базовата версия за която бях сложил линк, или е update-ната). С какъв процесор е компютъра?При мен не крашва изобщо и добре да разбера защо и къде крашва за да го оправя.... Skip_01, всъщност аз така съм я направил - При загува на връзката прави няколко опита за реконект. Това със записа на звук е добра идея, като остане време ще го имам впредвид.
                      Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                      Punto HLX JTD '02

                      Коментар


                        #26
                        yani написа:
                        Извинявай, не бях забелязал че си със JTD110.А може ли малко инфо за крашването или скрийншот. С какъв кабел (т.е. с какъв чип е USB-то), какъв Windows? Винаги ли крашва на напрежението?С коя версия на .NET Framework (базовата версия за която бях сложил линк, или е update-ната). С какъв процесор е компютъра?При мен не крашва изобщо и добре да разбера защо и къде крашва за да го оправя.... Skip_01, всъщност аз така съм я направил - При загува на връзката прави няколко опита за реконект. Това със записа на звук е добра идея, като остане време ще го имам впредвид.
                        Кабела е ККL купих го от Ибей и нямам идея какъв чип е вътре.Уиндоуса е Professional Sp3 и има инсталирани Net Framework 2.0 SP1, 3.0 SP1 и 3.5 , а процесора е Intel Core Duo T2250. Погледнах в Event viewer и общо крашванията на програмата са десет като грешката е една и съща."NET Runtime 2.0 error.....EventType clr20r3, P1 fiatecuscan_1000.exe, P2 1.0.0.0, P3 4afc6618, P4 mscorlib, P5 2.0.0.0, P6 471ebc5b, P7 c35, P8 59, P9 system.formatexception, P10 NIL."
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #27
                          99.9% oт кабелите са с FTDI чип, поне аз не съм виждал реализация с друг.Явно краша е заради фреймуорка.Аз си ползвам един сайлънт инсталатор от msfn.org и не ми крашна, но нямах време и само я пробвах.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            99.9% oт кабелите са с FTDI чип, поне аз не съм виждал реализация с друг.Явно краша е заради фреймуорка.Аз си ползвам един сайлънт инсталатор от msfn.org и не ми крашна, но нямах време и само я пробвах.
                            С тоя чип е сега се сетих.
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              #29
                              Ок, благодаря за информацията. Ще проверя откъде идва този format exception.BTW, моят USB кабел е с PL2303.
                              Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                              Punto HLX JTD '02

                              Коментар


                                #30
                                E това е рядкост.Предполагам не е ВАГ КОМ ?А и доколкото знам FTDI се справя по-добре от пролифик с 10400 бода.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X