Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поразрових се яко из Google и от това, което намирам, май трябва да светне диода веднага, а моя не светва при пуснакето на 12V и маса. Който има такъв кабел, да казва как е.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      Интересува ме може ли да се чете по К-линия Alfa156 1,8TS 2003г. Bosch ME7.3.1 бензин?Опитах се да се свържа с ВАГ-ККЛ и ФЕС 2.7.2 но не успях.Изписа ми ’COM4 is denied’.Кабела работи като на същия КОМ порт чете Волксвагени без проблем.Latency-то е на 1,на други автомобили не съм опитвал ФЕС-а.Искам да разбера къде да търся проблема,кабела е с FTDY.
      OVB X18XE1 седан+ГИ

      Коментар


        До всички собственици на 1.8:Новия FES, има подръжка на Hitachi MPI преди 98-ма Утре ще го тествам
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          reter написа:
          До всички собственици на 1.8:Новия FES, има подръжка на Hitachi MPI преди 98-ма Утре ще го тествам
          А забеляза ли че трябва да е платената версия ?
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            eh4ev07 написа:
            reter написа:
            До всички собственици на 1.8:Новия FES, има подръжка на Hitachi MPI преди 98-ма Утре ще го тествам
            А забеляза ли че трябва да е платената версия ?
            Нали само с червено, които са трябва да са с платената?
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              reter написа:
              ......Нали само с червено, които са трябва да са с платената?
              Да ама не забеляза ли че ЕСК на тоя мотор е с червено?
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                eh4ev07 написа:
                reter написа:
                ......Нали само с червено, които са трябва да са с платената?
                Да ама не забеляза ли че ЕСК на тоя мотор е с червено?
                Ако си инсталирал последната версия, вътре просто като ги избираш, някои са си в червено. Не говоря за списъка в PDF-a.Вчера при пробата даде No ECU RESPONSE. Това ли трябва да даде, при демо версия и неподържан автомобил или друго съобщение?
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  Здравейте колеги... Изчетох бая теми за диагностиката и това с какво как и какъв интерфейс се чете ECU-то. (Напълно е вероятно да напиша нещо грешно, за което моля да ме поправите)Значи карам Brava 99’ 1.9JTD 105 коня 182B.4000. Изтеглих си новият ФЕС (Fiat Ecu Scanner 2.8.1) Искам да похваля авторите за тази програма. Поръчах си и кабел VAG-COM USB 409.1 KKL OBD 2 ще си поръчам тези дни и този преходник Преходник 16pin OBD-F към 3pin Fiat + захранване Та въпроса ми след като дойдат кабеляците, ще мога ли да закача безпроблемно колата към ФЕС-а? Смисъл като взема впредвид че на преходника ще му трябва външно захранване (ще пусна един плюс от акумулатора) Благодаря предварително и евала още веднъж браво за програмата, много е готина EDIT: Забелязах в таблицата с подържаните коли, че за моята ако ще сканирам ECU-то не е нужна модификация на кабелите, ако диагностицирам ABS и Airbag ще трябва да модифицирам интерфейса.... Въпроса сега е аз като ползвам този преходник към 3-пиновия конектор за диагностиката дали ще е нужно пак да модифицирам или той преходника е модифициран и си взима сигнала от дадените и нужните пинове от 16-те пинов конектор на VAG COM кабела?
                  99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

                  Коментар


                    Колеги извинявам се, че пиша една след друга мои мнения.Иначе ми дойдоха кабеляците и всичко работи от раз... много ме изкефи ФЕС-а (сканира без проблем ECU,Airbag,ABS) Нищо не съм модифицирал. С дадените интерфейси станаха нещата без нужда от запояване и рязане и така нататък.Гледам се е появила и нова верисия 1.8.2Браво на хората, които са направили програмата!
                    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

                    Коментар


                      marshal_t написа:
                      EDIT: Забелязах в таблицата с подържаните коли, че за моята ако ще сканирам ECU-то не е нужна модификация на кабелите, ако диагностицирам ABS и Airbag ще трябва да модифицирам интерфейса.... Въпроса сега е аз като ползвам този преходник към 3-пиновия конектор за диагностиката дали ще е нужно пак да модифицирам или той преходника е модифициран и си взима сигнала от дадените и нужните пинове от 16-те пинов конектор на VAG COM кабела?
                      Масовите преходници са направени да четтат само ECU-то (свързан е към 7-ми пин на OBD буксата на кабела). Ако искаш с него да четеш ABS и AIRBAG ще трябва да му подадеш сигнал съответно от 1-ви и 3-ти пин на буксата на кабела.Има го описано на няколко места в тази темаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...0355&start=405
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        gamma написа:
                        marshal_t написа:
                        EDIT: Забелязах в таблицата с подържаните коли, че за моята ако ще сканирам ECU-то не е нужна модификация на кабелите, ако диагностицирам ABS и Airbag ще трябва да модифицирам интерфейса.... Въпроса сега е аз като ползвам този преходник към 3-пиновия конектор за диагностиката дали ще е нужно пак да модифицирам или той преходника е модифициран и си взима сигнала от дадените и нужните пинове от 16-те пинов конектор на VAG COM кабела?
                        Масовите преходници са направени да четтат само ECU-то (свързан е към 7-ми пин на OBD буксата на кабела). Ако искаш с него да четеш ABS и AIRBAG ще трябва да му подадеш сигнал съответно от 1-ви и 3-ти пин на буксата на кабела.Има го описано на няколко места в тази темаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...0355&start=405
                        Мерси колега, но все пак както написах и в по-горния си пост, нямаше нужда от свързване и модифициране на дадения преходник...
                        99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

                        Коментар


                          Какъв преходник си взе?
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            Здравейте, колеги. Както се е видяло поддръжка за ECU Marelli IAW 1AF.16 няма да има, та в тая връзка търся съвет къде да отида за наистина качествена диагностика. Колата е marea 1.6. От сума време ми създава проблеми и уж за най-сигурно я закарах за диагностика в Аутоиталия. Два часа ми държаха капака на колата отворен, уж че някой работи по нея, но всъщност само един се завъртя за 5 минути в началото и замина на някъде. Повече никой се не весна докато приемчика не отиде да ми я докара и да ми съобщи, че всичко си било наред. Колата все така не работи както трябва. Предполагам че тия мошеници и те не са имали тестер за този модел ECU, което обаче не ги спира да ми кажат, че са направили диагностиката и да ми вземат парите. Сега търся читав човек със съответната VISA, осцилоскоп за ламбда сондата и разбира се познания, че ми писна вече.
                            Marea 1.6, 97
                            ECU: IAW 1AF.16

                            Коментар


                              Здравейте, колеги. изтеглих си версията на FIAT ECU SCAN 2.6.0 версиа от форума но нетръгва неоткрива модулите все изписва проблем с кабела или портовете пробвах с ELM а и с KKL vaga портовете съм ги настроил както трябва къде мога да греша пробвах и с по стара версия на FES но пак нестава ,или ако някой има работеща версия .

                              Коментар


                                marshal_t написа:
                                Колеги извинявам се, че пиша една след друга мои мнения.Иначе ми дойдоха кабеляците и всичко работи от раз... много ме изкефи ФЕС-а (сканира без проблем ECU,Airbag,ABS) Нищо не съм модифицирал. С дадените интерфейси станаха нещата без нужда от запояване и рязане и така нататък.Гледам се е появила и нова верисия 1.8.2Браво на хората, които са направили програмата!
                                Колега, от къде поръча кабелите?
                                Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                                Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                                Коментар

                                Working...
                                X