Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кажете откъде може да се купи работещ с мултиекускан елм327 . Взех един версия 1.5 който въобще не се свързва с МЕС-а , оказа че във форума на МЕС имат същия проблем с тази версия. Нямам намерение да пробвам всички адаптери за Фиат на пазара,щото явно повечето са едни и същи ментета. Може и на лично линк към проверено място/човек откъдето да се вземе работещ адаптер.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      Чудех се къде да сложа 2 линка за хора които се интересуват не само от Фиат, това са Библиотека за универсални кодове за грешки
      http://avtodiagnostika.net/category/...-грешки/ и местонахождението на куплунга за диагностика за различни видове автомобили https://www.outilsobdfacile.com . Ако админите сметнат че не им е мястото тук нека го преместят или изтрият.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
        Кажете откъде може да се купи работещ с мултиекускан елм327 . Взех един версия 1.5 който въобще не се свързва с МЕС-а , оказа че във форума на МЕС имат същия проблем с тази версия. Нямам намерение да пробвам всички адаптери за Фиат на пазара,щото явно повечето са едни и същи ментета. Може и на лично линк към проверено място/човек откъдето да се вземе работещ адаптер.
        Аз също искам да си взема такова нещо, за да мога сам да виждам, кои грешки ми излизат.

        Коментар


          Успешно от няколко години използвам Ваг Ком.В момента съм с мултиекускан 3.6. и си работи нормално.С малка доработка закачам и газови инжекционни системи.
          Click image for larger version

Name:	Без име.jpg
Views:	1
Size:	64,5 KB
ID:	2095263
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            Ей това си взех аз преди месец и нещо. Работи безотказно и още с включването в юсб сам си инсталира драйверите, което не става с китайските.
            https://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Spec...4AAOSwux5YMgzb
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              Ей това си взех аз преди месец и нещо. Работи безотказно и още с включването в юсб сам си инсталира драйверите, което не става с китайските.
              https://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Spec...4AAOSwux5YMgzb
              Не съм на ти с пазаруването по интернет и то от английски сайтове. Продава ли се в някой български сайт поне? И каква програма трябва да се инсталира на лаптоп-а?

              Коментар


                Ей това си взех аз преди месец и нещо. Работи безотказно и още с включването в юсб сам си инсталира драйверите, което не става с китайските.
                https://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Spec...4AAOSwux5YMgzb
                То всичко е от Китай.Някои са качествени други са боклуци!
                Аз имам подобен купуван преди 6-7 години,работи перфектно.
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  Не съм на ти с пазаруването по интернет и то от английски сайтове. Продава ли се в някой български сайт поне? И каква програма трябва да се инсталира на лаптоп-а?
                  Аз поне не намерих някой да продава специално този модел. Продавача е от Естония и е много коректен. На компютъра аз съм с Мултиекускан, но предполагам и други софтуери вършат работа.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    Аз поне не намерих някой да продава специално този модел. Продавача е от Естония и е много коректен. На компютъра аз съм с Мултиекускан, но предполагам и други софтуери вършат работа.
                    Благодаря за информацията. Ще чакам да се появи някой продавач от България. Най накрая да разбера, като ми "пищи" колата като я стартирам, да знам от какво.

                    Коментар


                      Здравейте колеги, имам следният въпрос - при положение, че Croma е направена на основа на GM и споделя доста общи детайли с модели на Opel и Saab, дали може да се използва OP-COM за диагностика? Имам предвид да се инсталира Multiecuscan като софтуер на лаптоп, а да се използва "хардуера" от OP-COM-a - т.е. това пластмасовото нещо:Click image for larger version

Name:	newest-v1-59-opcom-v1-59-with-pic18f458-chip.jpg
Views:	1
Size:	177,7 KB
ID:	2095340 Дали някой е пробвал такъв вариант?

                      Коментар


                        Кромата не е Опел базиран, от гледна точка на електрониката, автомобил.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Кромата не е Опел базиран, от гледна точка на електрониката, автомобил.
                          Въпросът ми е след като се използва OBD-2 като протокол, дали някой е пробвал дали ще тръгне Multiecuscan, ако се включи тази "пластмасова част". Т.е. теглиш, инсталираш, стартираш Multiecuscan, но включването към ECU-то да стане с този извод и хардуер. Дали ще се вържат Multiecuscan-a, пластмасата и ECU-то. В случая питането ми е единствено за хардуера.

                          Коментар


                            sdonio78 написа: Преглед на мнението
                            Въпросът ми е след като се използва OBD-2 като протокол, дали някой е пробвал дали ще тръгне Multiecuscan, ако се включи тази "пластмасова част". Т.е. теглиш, инсталираш, стартираш Multiecuscan, но включването към ECU-то да стане с този извод и хардуер. Дали ще се вържат Multiecuscan-a, пластмасата и ECU-то. В случая питането ми е единствено за хардуера.
                            Пластмасата OP-COM,работи само с програмата OP-COM,поне засега!Ако някой напише друга програма за тази пластмаса ще работи с тази друга програма!
                            Отговора е:Няма да се вържат!
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              А с какво връзват опел 1.9 cdti?
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                                А с какво връзват опел 1.9 cdti?
                                Примерно с оп-ком.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X