Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружини?Ксенон?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Истината според мен е в реглажа на фаровете не в цената,защото крушките са еднакви по големина и стоят на едно и също място във фара(фокуса на рефлектора) и няма причина едната да заслепява повече от другата. Аз след като слажих ксенон ходих на реглаж и накарах майстора да ги свали под нормалното ниво на фаровете с оглед на това че светлината е по силна. Мисля че така е правилно.
    FIAT Stilo 1.9 Jtd

    Коментар


      #32
      Отказах се да си побългарявам фаровете с ксенин кит.То цялата идея беше,че искам по силна светлина,но не и да заслепявам отсрещния.Карам често вечер по селски пътища и излизат животни,и каруци с крадливи цигани и светлината ми е необходима.Ако сложа крушки като мойте,но по силни като ватове,дали ше създаде това натоварване на инсталацията? Фаровете са ми стъклени,ако е от значение,с перфекно запазени рефлектори.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #33
        pecata написа:
        Отказах се да си побългарявам фаровете с ксенин кит.То цялата идея беше,че искам по силна светлина,но не и да заслепявам отсрещния.Карам често вечер по селски пътища и излизат животни,и каруци с крадливи цигани и светлината ми е необходима.Ако сложа крушки като мойте,но по силни като ватове,дали ше създаде това натоварване на инсталацията? Фаровете са ми стъклени,ако е от значение,с перфекно запазени рефлектори.
        Колега като сложиш 100W крушки най-много да вземеш да прецакаш рефлекторите, пък да не говориме за най-лошото - може да запалиш инсталацията!На един приятел на Hyundai Coupe сложи 100W крушки имитиращи на ксенон и за около 5мин. работа и замириса на изгорял кабел и ги хвърли!За това не ти препоръчвам да си правиш експерименти!Дано някой даде по-компетентно мнение по въпроса, но аз не бих рискувал!

        Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

        Коментар


          #34
          cekop написа:
          Истината според мен е в реглажа на фаровете не в цената,защото крушките са еднакви по големина и стоят на едно и също място във фара(фокуса на рефлектора) и няма причина едната да заслепява повече от другата...
          Ми колега не е баш така.Ако не си забелязал ксеноновата крушка е малко по дълга от халогенната.Мястото на светене и на 2-те крушки е еднакво, но габаритният размер на ксеноновата крушка е по-голям.Говоря за Н1 цокъл с какъвто съм аз, но сигурно и при някои от другите цокли е така.Та това разминаване в габаритния размер причинява промяна в геометрията на снопа.Говоря само за рефлекторен фар.До сега никой не ми е присветквал че го заслепявам.Фаровете ми са регулирани на стенд(не че не можех и аз да си ги регулирам на стена).Според мен няма толкова голямо значение вида на крушката и колко силно тя свети,а колко добре е регулиран самия рефлектор на фара.То някой може и с 35В халоген да те заслепи ако не му е регулиран хубаво фара,а пък някой с ксенон 55В 4300К да не те заслепи.

          Коментар


            #35
            janyboy написа:
            cekop написа:
            Истината според мен е в реглажа на фаровете не в цената,защото крушките са еднакви по големина и стоят на едно и също място във фара(фокуса на рефлектора) и няма причина едната да заслепява повече от другата...
            Ми колега не е баш така.Ако не си забелязал ксеноновата крушка е малко по дълга от халогенната.Мястото на светене и на 2-те крушки е еднакво, но габаритният размер на ксеноновата крушка е по-голям.Говоря за Н1 цокъл с какъвто съм аз, но сигурно и при някои от другите цокли е така.Та това разминаване в габаритния размер причинява промяна в геометрията на снопа.Говоря само за рефлекторен фар.До сега никой не ми е присветквал че го заслепявам.Фаровете ми са регулирани на стенд(не че не можех и аз да си ги регулирам на стена).Според мен няма толкова голямо значение вида на крушката и колко силно тя свети,а колко добре е регулиран самия рефлектор на фара.То някой може и с 35В халоген да те заслепи ако не му е регулиран хубаво фара,а пък някой с ксенон 55В 4300К да не те заслепи.
            FIAT Stilo 1.9 Jtd

            Коментар


              #36
              janyboy написа:
              Ми колега не е баш така.Ако не си забелязал ксеноновата крушка е малко по дълга от халогенната.Мястото на светене и на 2-те крушки е еднакво, но габаритният размер на ксеноновата крушка е по-голям.Говоря за Н1 цокъл с какъвто съм аз, но сигурно и при някои от другите цокли е така.Та това разминаване в габаритния размер причинява промяна в геометрията на снопа.
              При едно и също положение на източника на светлина при халогенна и ксенонова лампа - формата и размерите на самата, нямат никакво значение. В крайна сметка в ксеноновата свети едно малко балонче вътре в нея, а в халогенната - една жичка. Тъй като жичката е по-малка, и като цяло по-точно застава във фокуса, затова и очертнията и светлинните петна са по-точни, и добре изразени. Балончето на ксеноновата е по-голямо, и светлината не идва плътно от фокуса, а от място около фокуса. Това води до полусенки в очертанието, и промяна на светлинните петна по пътя. След няколко седмици ще сменям ксенонови с халогенни, и като вадя, ще ги снимам двете, и ще ги сравня. Ако не забравя, ще кача и снимки.

              Коментар


                #37
                Оги,само повтаряш това което аз съм казал само че с други думи.Като сменяш крушките ги сложи една до друга и снимай.

                Коментар


                  #38
                  ogi28b написа:
                  janyboy написа:
                  Ми колега не е баш така.Ако не си забелязал ксеноновата крушка е малко по дълга от халогенната.Мястото на светене и на 2-те крушки е еднакво, но габаритният размер на ксеноновата крушка е по-голям.Говоря за Н1 цокъл с какъвто съм аз, но сигурно и при някои от другите цокли е така.Та това разминаване в габаритния размер причинява промяна в геометрията на снопа.
                  При едно и също положение на източника на светлина при халогенна и ксенонова лампа - формата и размерите на самата, нямат никакво значение. В крайна сметка в ксеноновата свети едно малко балонче вътре в нея, а в халогенната - една жичка. Тъй като жичката е по-малка, и като цяло по-точно застава във фокуса, затова и очертнията и светлинните петна са по-точни, и добре изразени. Балончето на ксеноновата е по-голямо, и светлината не идва плътно от фокуса, а от място около фокуса. Това води до полусенки в очертанието, и промяна на светлинните петна по пътя. След няколко седмици ще сменям ксенонови с халогенни, и като вадя, ще ги снимам двете, и ще ги сравня. Ако не забравя, ще кача и снимки.
                  Затова съм ги навел повече от необходимото.
                  FIAT Stilo 1.9 Jtd

                  Коментар


                    #39
                    pecata написа:
                    Отказах се да си побългарявам фаровете с ксенин кит.То цялата идея беше,че искам по силна светлина,но не и да заслепявам отсрещния.Карам често вечер по селски пътища и излизат животни,и каруци с крадливи цигани и светлината ми е необходима.Ако сложа крушки като мойте,но по силни като ватове,дали ше създаде това натоварване на инсталацията? Фаровете са ми стъклени,ако е от значение,с перфекно запазени рефлектори.
                    Колега, че какво толкова те притеснява?Ксенона си е направо благодат по нашите разбити и неосветени пътища, ако изобщо могат да се нарекат така. Изобщо не се отказвай от него. Не се притеснявай от факта, че ще заслепяваш, след като си с рефлекторен фар. Братята китайци са измислили решението То се състои в обикновен ксенонов комплект, но с лупи. Мисля, че самата крушка се поставя в нещо като лупичка, като по този начин светлината й се концентрира, а не се разпръсква от рефлектора. Бях мяркал подобни комплекти на цена от 160-180 лв. Малко по-височка е, в сравнение с обикновен кит, но поне ще ти е спокойна съвестта. Пък и най-важното е, че няма да си един от хилядите келеши на пътя с ксенон, "насаден" в рефлекторен фар и за капак насочен в небесата.. Тия индивиди са за пребиване, най-вече поради факта, че не им дреме ни най-малко за другите участници в движението! Даже се хвалят, че късите им, видиш ли, били по-яки от дългите.Крайно време е в техническия преглед да бъде включено и регулирането на фаровете, защото това е не по-малко опасно за другите на пътя. Грешно регулираните светлини са също неизправност по автомобила, не мислите ли? Та едно заслепяване може да доведе след себе си големи поразии! Направо нямам думи, но нали келешите няма да скачат по деретата..Което ме навежда на мисълта, че също си търся едно комплектче ксенон. Желанието ми е да е 4300к, като добре ще бъде да е със слим баластите, защото мястото под капака на Фиат Купе е малко ограничено Сигурно е излишно да споменавам, че цени от порядъка на 200 лв. не ме "привличат" особено Няма ли някоя промоцийка, от която да се възползвам? Коледа наближава все пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
                    Fiat Coupe 2.0 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X