Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружини?Ксенон?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пружини?Ксенон?

    Здравейте.Днеска си купих едни пружни от един пич,които ги бях пазарил преди 3 месеца,ама той беше забраявил,абе дълга история...!Както и да е,аз окачване си набавих вече и напролет ще го сменям.Само че тия пружини които ги взех са ми някви странни,момчето незнае с колко свалят.Ей тфа са,олющила им се е боята от седене.Височината им така както са е 34 см,има ли някъв начин да разбера с колко ще свалят под стоковото,нисички са.Някой пък може да има с същата структора и да каже колко са ниски.п.п. При рециклажа и профилактиката на задни спирачни апарати пре*бах едно такова: ..принадлежи на това:Апаратите са от 2.0 8V TipoНякой ако го има това което е на първата снимка нека пише да го опазарим,че иначе пропадам.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Колега аз имам оригинални пружини от типото , останаха след като ги смених със спортни ще проверя какъв размер са.А това какво по точно си прецакал?
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      Ами поради клеясване водача не искаше да излезне и след лек напън с гедора да го врътна малко той се счупи и остана вътре и няма избиванеМерни стоковите колко са високи и пиши.Мерсаж
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Някой слагал ли е ксенон на типо,как става точно манипулацията,нещо по фара побългарява ли се?Ползва ли си се стария цокъл на крушката?Мисля за празниците да си подаря едно кеснонче,гледам има китайчета около 100лв,не са толкова лоши сигурно!
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Пружините ти като ги гледам много ми приличат на мойте на Типо-то и са много ниски Плюс това тези пружини позволяват да се отрежат малко долу където е изравнителната навивка без да излиза пружината от чашката, защото имат 2-3 навивки долу които са еднакви По скаипа може да ти пратя снимки на моето да му видиш стойката
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            а аз мойте жълти пружини мога ли да ги резна малко?
            1.6 16v Abarth

            Коментар


              #7
              xtry написа:
              а аз мойте жълти пружини мога ли да ги резна малко?
              Ако имаш флекс сигурно можеш
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                pecata написа:
                Мисля за празниците да си подаря едно кеснонче,гледам има китайчета около 100лв,не са толкова лоши сигурно!
                По добре си подари нещо друго.

                Коментар


                  #9
                  pecata написа:
                  Ами поради клеясване водача не искаше да излезне и след лек напън с гедора да го врътна малко той се счупи и остана вътре и няма избиванеМерни стоковите колко са високи и пиши.Мерсаж
                  Разпробий ги с подходящо свредло и си ти. Само един водач ти трябва!

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    pecata написа:
                    Ами поради клеясване водача не искаше да излезне и след лек напън с гедора да го врътна малко той се счупи и остана вътре и няма избиванеМерни стоковите колко са високи и пиши.Мерсаж
                    Разпробий ги с подходящо свредло и си ти. Само един водач ти трябва!
                    Е колега с разпробиването го допреебах.Вече намерих супорт на символична цена от колега в форума и чакам да ми го прати.chaveto Защо колега какво му е на евтиния ксенон,предполагам повече от полвината съфорумци които са сложили ксенон на колите си е от евтиния.То и за него си има гаранция все пак.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      pecata написа:
                      xtry написа:
                      а аз мойте жълти пружини мога ли да ги резна малко?
                      Ако имаш флекс сигурно можеш
                      става въпрос дали има някакъв проблем рязането не е проблем стига да е безопасно в смисъл да не би да издъхнат амортисьорите или нещо друго ?
                      1.6 16v Abarth

                      Коментар


                        #12
                        Колега имам в предвид точно това, че е евтин. Толкова ли не забелязвате, че този ксенон заслепява насрещно движещите се, искаш и ти да станеш от тези.

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа:
                          Колега имам в предвид точно това, че е евтин. Толкова ли не забелязвате, че този ксенон заслепява насрещно движещите се, искаш и ти да станеш от тези.
                          О това него знаех,и аз се дразня от заслепяващия ксенон,но не предполагах че за него става въпрос.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            chaveto написа:
                            Колега имам в предвид точно това, че е евтин. Толкова ли не забелязвате, че този ксенон заслепява насрещно движещите се, искаш и ти да станеш от тези.
                            Колега до някъде си прав и ще ти кажа защо!Ако колегата си вземе ксенон и е с рефлекторни фарове ще заслепява.Обаче ако е с лупи няма да заслепява!Същото е и като сложиш оригинален ксенон на рефлекторен фар и пак ще заслепява!Има друго нещо.Ксеноните фабрично вградени са със светлинен поток 4300k, който е по-жълтеникаво разбира се и по-мало дразни насрещно движещите се!За да не заслепява колега ще трябват лупи.Аз поради тази причина си взех от Мареа и вече не ми присветкват с дългите светлини!Няма значение, че са евтини или скъпи ксеноните.Не е там проблема със заслепяването и не се заблуждавай!

                            Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

                            Коментар


                              #15
                              Мерси колеги за изчерпателните отговори.Фаровете са ми с рефлектори,а не с лупи-което значи че ксенона ще действа зле на движението срещу мен,което ме отказва да го слагам.
                              Fiat Tipo
                              Corsa b комби !

                              Коментар

                              Working...
                              X