Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

турбо за типо 1,4 ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: а така дееее.....

    dodo2 написа:
    а много се съмнявам ,имах един познат с Уно 1.3турбо които счупи бутало и не си намери такова си смени целия блок и си сложи от ритмо 1.5 с неговата си глава от турбото и стана голям звяр ,но на 3000-4000км оставаше без бутала
    За какво са му тез бутала??? Те само пречат
    Tipo DGT, 1.6 DOHC

    Коментар


      #32
      турбо

      имам приятел който може да ти монтира турбинката направо е факир 0887623144 казвасе Росен

      Коментар


        #33
        тъп въпрос от немного разбиращ

        Може би въпроса ми е тъп, но аз да попитам:Не може ли турбината, която ти натъпква "inlet manifold" (не знам как е термина на български-моля да ме извините) да и понамалиш малко обема въздух който вкарва в двигателя, така че да не се опитваш от двигател 75 коня да постигнеш 150, а примерно да гониш 95-100. Така може би ще успееш да регулираш изпреварването на запалването дори и с наличната запалителна система, без да е нужно да я сменяш. От друга страна това ще намали и топлинния товар върху двигателя и вероятността да си стопиш буталата ще понамалее. Е, вярно мяма да се возиш на 150 коня, но пък с нормалния за българина бюджет ще си позволиш по-мощна машинка. Аз лично си мисля по въпроса - дистрибуторна кутия (делко) което с някакъв механизъм се завърта в нужното положение при включване на турбото и съответно се връща в изходно положение при изключване. Който е с инжекцион да си мисли други варианти. Аз съм с дистрибуторна кутия и имам някакъв шанс да осъществя тази идея.Колко жалко че все нямам парички да си правя експерименти.

        Коментар


          #34
          ОООООпс

          Забравих да се лог-на.
          минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
          Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

          Коментар


            #35
            Не може ли турбината, която ти натъпква "inlet manifold" (не знам как е термина на български-моля да ме извините)
            Смукателен колектор му викат на български Това, дето го казваш хората от Сааб, Фолксваген, Волво и още там който го ползва му викат LPT(лайт прешър турбо), като системата има за цел повишаване на въртящия момент особено в ниски и средни обороти и минимално(почти отсъстващо) забавяне(задържане, лаг)
            вероятността да си стопиш буталата ще понамалее
            понамалее е точната дума Пак казвам, проблема е никакъв да се направи тази процедура според мен, но да говорим за голям и безпроблемен експоатационен период при нашите условия в случая е неуместно. Инвестицията остава на същото ниво.

            Коментар


              #36
              Едно линкче към сайта на ентусиаст по темата. Има доста интересни неща към проекта. http://orionturbo.info

              Коментар

              Working...
              X