Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за тунинг на Grande Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети за тунинг на Grande Punto

    Търся съвети за тунинг на моя Grande Punto Starjet. Колата е 4 врати 1.4 16V двигател, 95 коня и скоро навършва 1 година. След още 1 година ще и изтече гаранцията и ми се ще да и сложа турбо и каквито и да е там други подобрения по двигателя. Целта е нещо от порядъка на 160-180 коня(200? hopefully ) и над 200nm въртящ момент. Искам ускорението до 100 да падне под 8 секунди. Това е една от основните цели. В момента колата върви сравнително добре, като за 95 коня. Но просто усещам, че има голям потенциал да наказва много повече. Не съм кой знае колко навътре с колите, но разбирам основните неща. Предполагам ще ми трябват и по-широки гуми, ако ще става по-мощна. Мисля си да и търся 17-ки или 18-ки, според зависи кое ми хареса и пасне най-добре на концепцията в главата ми.Разни концепции се въртят из главата ми за колата, но преди да се започне с визуалната и част трябва да се поработи над performance. Каква полза от красива и пипната Бавна кола? Имам и друг въпрос. Понеже когато купувахме колата ни казаха, че ако искаме с ESP ще трябва да чакаме 1-2 месеца да минат празници и прочее взехме без ESP. Та се чудя, ако колата стане доста по-мощна ще е нужно ли да има ESP и ако да, възможно ли е да се сложи някъде в България?Ще бъда благодарен за всякакви съвети! Къде, какво, как. Кажете си мнението.

    #2
    Тия стойности, които ги искаш, са невъзможни. Карай си колата, както си е направена. Щом искаш тунинг- вземи едно 1.4ГТ Пунто.
    3.0CRD

    Коментар


      #3
      Trojaneca написа:
      Тия стойности, които ги искаш, са невъзможни. Карай си колата, както си е направена. Щом искаш тунинг- вземи едно 1.4ГТ Пунто.
      да продаде грандето и да си купи mk1 така ли
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        освен да сложиж турбо не знам амтосферния туинг ще ти легне сумати пари а пък най много да качиш 30 40 коняосвен да сложиш друг мотор 1.9 мджтет и отдам да тръгваш да правиш нещо
        alfa 164 2.0ts .fiat tipo 2.0Т 16v

        Коментар


          #5
          хора турбото е най малкия проблем електрониката е драмата наче се слага сешуара и надува въпроса ече сигурно има системи за квото се сетисх и като се почне да се прай ще светнат малко червени лампи по таблото и не е ясен резултата иначе със едно APEXi може да си управлява горивната катра на турбината
          Power Under Pressure

          Коментар


            #6
            Вижте сега, парите се набавят. Сега естествено, ако излезне прекалено много пари ще се замисля, но защо пък да не стане? И защо да давам 30 бона за друга кола? Тази си я харесвам. Изглежда адски агресивно и с някой докосвания тук и там ще стане уникална, но няма да я пипам, ако не стане по-бърза. Така, като гледам Abarth моделите на Grande Punto са точно с този двигател с турбина и са 160-200 коня.До колкото се опитвам да разбера от сайта на Abarth, те май предлагат разни тунинг пакети за колата ми, но половината е на италиански, половината на английски и не мога да разбера нищичко. Първо си мислех да им пиша някакъв Mail с въпрос, но нещо не мога да се оправя с сайта. Хич не ми е ясно тия тунинг пакети за кои модели на колата са.Пък и затова пиша една година преди да се задвижат работите(ако изобщо се задвижат). Смятах, че щом това е форума на Фиат, ще знаете някой добър тунер, който да ми препоръчате. Или някакви базови насоки. Не знам защо смятате, че не може да стане... Отпреде при двигателя има една камара свободно място. Аз никога не съм смятал да си го правя сам. Все си мислех, че ще има някоя добра тунинг фирма в наща държава. Под добра разбирайте такава, която може да се оправи с тоя страшен софтуер.

            Коментар


              #7
              reter написа:
              да продаде грандето и да си купи mk1 така ли
              Да си купи И мк1. Кой говори за продажба? Иначе е меко-казано глупаво, да правиш силов тунинг на ежедневната си кола.
              3.0CRD

              Коментар


                #8
                Amikae написа:
                Вижте сега, парите се набавят. Сега естествено, ако излезне прекалено много пари ще се замисля, но защо пък да не стане? И защо да давам 30 бона за друга кола? Тази си я харесвам. Изглежда адски агресивно и с някой докосвания тук и там ще стане уникална, но няма да я пипам, ако не стане по-бърза. Така, като гледам Abarth моделите на Grande Punto са точно с този двигател с турбина и са 160-200 коня.До колкото се опитвам да разбера от сайта на Abarth, те май предлагат разни тунинг пакети за колата ми, но половината е на италиански, половината на английски и не мога да разбера нищичко. Първо си мислех да им пиша някакъв Mail с въпрос, но нещо не мога да се оправя с сайта. Хич не ми е ясно тия тунинг пакети за кои модели на колата са.Пък и затова пиша една година преди да се задвижат работите(ако изобщо се задвижат). Смятах, че щом това е форума на Фиат, ще знаете някой добър тунер, който да ми препоръчате. Или някакви базови насоки. Не знам защо смятате, че не може да стане... Отпреде при двигателя има една камара свободно място. Аз никога не съм смятал да си го правя сам. Все си мислех, че ще има някоя добра тунинг фирма в наща държава. Под добра разбирайте такава, която може да се оправи с тоя страшен софтуер.
                Съжалявам, че ще съм следващият който ще ти каже че си объркал рейса, но наистина е така. Добра българска фирма за тунинг има и то не една, можеш да опиташ късмета си във Prospeed, HEED Auto, Extreme Tuning и тн., но сериозните числа които обявяваш и гониш от този комар който караш ще ти струват достатъчно пари, за да те замислят за нова кола. Грубо при направата имаш задължителни елементи спирачки, окачване, генерация, турбо, двигател, електроника, инжектори ... като за всеки компонент смятай в четирицифрени левови суми като минимум. Тук не говориме за труд и за сервиз който може да прави колата ти с месеци дори. И все пак да не те притеснявам, но при подобен род гавра с труп винаги го има момента с показалото се бутало през блока и тогава голяма част от тези пари наляти трябва да бъдат дадени или пак или просто да ги загубиш безвъзвратно. Това което гониш ще е кола отседяваща бая по сервизи ако тръгне да става реалност. Мястото което споменаваш под капака на колата е последния ти проблем. Просто ако грандето ти е харесвало толко много е трябвало да купиш 1.4 Tjet с база за доразвитие и да го мислиш след година, другото е неоснователно. Можеш да провериш колко би ти струвал Abarth купешки кит, но той първо едва ли ще те доближи до желаните коне, второ трябва да видиш дали този мотор изобщо фигурира при тях. Те правят доработки (на стойност поне 4к паунда) на вече по-скъпото гранде спортинг с 1.4 Tjet.
                '08 Alfa Romeo 147 Q2
                ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за инфото. Пак казвам, че не разбирам особено много. Щом ще ми излезе наистина чак толкова много пари, то по-добре направо да си търся друга кола за екстремните ми нагони, а тази да ползвам, както си я ползвам и сега. Благодаря на всички.

                  Коментар


                    #10
                    Amikae написа:
                    Благодаря за инфото. Пак казвам, че не разбирам особено много. Щом ще ми излезе наистина чак толкова много пари, то по-добре направо да си търся друга кола за екстремните ми нагони, а тази да ползвам, както си я ползвам и сега. Благодаря на всички.
                    това единсвен автомобил и ли е ???ако да си представи 1 месец без него и после около 1 месец финни настройки иначе няма никакъв проблем това да стане и да и се сложи турбината , даже не е толкова много скъпо и колелктори и генерации и масла и води ...само електрониката е проблемна там за грандето не ми е асно но смятам че ще се оправи
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      #11
                      А друга кола имам. Просто радослав ми погреба ентусиазма нещо.

                      Коментар

                      Working...
                      X