Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За колко време загрява JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    chaveto написа:
    Досега съм се убедил, че на всички стари коли след смяна на радиатора парното просто ти пали караката като го оставиш да духа долу. При 90*С на течността въздуха от радиатора трябва да пари. Не съм сигурен, че загрява толкова бавно или поне аз си загрявам нормално, но просто радиатора си духа топличко а не горещо. Наистина не е като някой друг двигател но и 60-70*С да вдигне двигателя ако радиатора е чист на 100% парното ще е ............... Реното ми загрява ужасно бързо до 90*С и след смяната на радиатора започваше на първата минута да се усеща топлина и след още една направо си духа топло, преди да го сменя карах само на вътрешна циркулация, стъклата не спираха да се потят и трябваше да карам поне 2ч за да се загрее добре колата. При настройване на някаква температура от началото духа топло и после започва студено, след смяната на радиатора го нямаше този ефект, винаги си духаше топло. При ланчията в момента е същото положение и знам, че радиатора е запушен и плаче за нов. Но ако има някой който да ми го смени за без пари веднага го купувам. Това са моите наблюдения за запушен радиатор и каквото и да му правим ако няма смяна или механично почистване ефекта е минимален.Специално на ланчията радиатора е долу ниско и всички отлагания остават в него, на фиата не съм заглеждал къде се намира.
    В темата говорим не за топлоотдаване,а за загряване.Как да се затопли радиаторчето,когато колата е студена? Ефектите които описваш при мен ги няма както явно и при другите колеги.Така че говорим за различни неща.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #32
      Колега тя ако ще и да кипне на втората минута ако радиатора не е в ред пак ще ти е студено. От 40*С на охладителната течност трябва да духа топло и да го усещаш защото около теб въздуха е под нулата. Това е, за няколко километра повечето загряват на 90*С ти си направи сметката за колко време ще вдигне 40-50 и как трябва да духа като топлина. Ако имаш някой от изброените симптоми които изброих ще имаш топло само на добре загрял двигател и на повече обороти за да се движи течността. И точно топлоотдаването те бърка тебе за студа.

      Коментар


        #33
        ilko-gd написа:
        Sev написа:
        а вие сигурни ли сте, че при всички JTD-та (Браво/а, Мраеа, Стило, 147, Либра...) средата е 90 оС?защото при новото Браво, стрелката заставава на средното деление при 70 оС и стои там закотвена (за да няма колебания и шашкане на шофьора)
        За Бравата от подписа мога да кажа, нищо че е бензинова. Стрелката е в средно положение от 80 до 95 градуса, гледал съм го с Виза. По-нагоре не се качва, защото вентилатора се включва и връща до 92 градуса и спира.
        за бензиновите е такано нещо ми се върти в главата (Оги го беше писал отдавна), че при JTD-тата имаше нещо друго
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #34
          Sev написа:
          ilko-gd написа:
          Sev написа:
          а вие сигурни ли сте, че при всички JTD-та (Браво/а, Мраеа, Стило, 147, Либра...) средата е 90 оС?защото при новото Браво, стрелката заставава на средното деление при 70 оС и стои там закотвена (за да няма колебания и шашкане на шофьора)
          За Бравата от подписа мога да кажа, нищо че е бензинова. Стрелката е в средно положение от 80 до 95 градуса, гледал съм го с Виза. По-нагоре не се качва, защото вентилатора се включва и връща до 92 градуса и спира.
          за бензиновите е такано нещо ми се върти в главата (Оги го беше писал отдавна), че при JTD-тата имаше нещо друго
          Да не изкривяваме темата отново в друга посока.Със сигурност на Либрата и новото Браво (не знам за старото Браво/а) таблото е направено така, че когато двигателя е загрял между 80 и 100 градуса, то уреда на таблото винаги сочи средата на скалата (90 градуса).
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            И при Мареата е така - доста голям интервал градуси седи в средата стрелката. Като ми загрее хубаво колата, ако пусна на 30 градуса и вентилатора на 4, не мога да държа ръката на духалката, щото пари.

            Коментар


              #36
              Средата на уреда винаги трябва да е работната температура на двигателя.Ето в този форум може да видите радиатор на стар автомобил и колко е запушен http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=17372.0 при мен беше много повече, на рендетата това им е болка защото радиатора е долу ниско и както казах всички утайки остават в него.

              Коментар


                #37
                нищо не обръщамнали целта е всеки да каже за колко време загряваза мен 70 оС не са загряване
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #38
                  Днес си промих радиатора на парното и за 10мин отвори термостата след като налях новият антифриз. Температурата на въздуха 20*С само на ниските обороти е държана до като отвори напълно термостата. Преди да застане на средата стрелката започна на няколко пъти да отваря и да затваря термостата и после отвори напълно. Ефекта от промивката беше на ниските обороти и усилен вентилатор до край въздуха пареше, вярно навън не е -10* но спрямо преди е добре.

                  Коментар


                    #39
                    Колега chaveto , не знам защо , но ти си се изместил много встрани от темата, и си поддържаш погрешна теза. Ти твърдиш че ако колата е загряла, и не духа топло, или духа топло, но бързо изстива - то проблемът е в радиатора. Съгласен съм, такаа е. НО ! Проблемът не е лошото топлоотдаване, а трудното произвеждане на топлина. На колегата колата си загрява, и като загрее си отдава много топлина през радиаторчето. Но проблемът (то не е проблем, просто е така! ) е че колата загрява бавно, и то при изряден термостат. Просто при ЖТД това е положението Загрява трудно/бавно/невъзможно. Дори и да смени радиатора, като не му идва топлина от двигателя, как да отдаде топлина ? Няма как. Sev - не само при ЖТД, а при всички модели браво и брава, както и при мареа, след въвеждането на новия модел табло (98 г. ) , сигналът за температурата на двигателя минава през процесора в таблото, и той прави така, че на 50 градуса стрелката тръгва нагоре, на 80 се хоризонтира, а чак на 100 отново тръгва нагоре. От 80 до 100 стои хоризонтално.

                    Коментар


                      #40
                      Колега ogi28b не знам защо но не съм съгласен, че загряват по бавно, при мен си загрява съвсем нормално. Наистина има двигатели които загряват много бързо но според мен за няколко минути да загрее си е съвсем нормално. Според мен най голямо значение за загряването оказва скоростта. При разстояние от 3км ако го изминем бързо може да не загрее, ако караме лекичко да загрее много повече. Разстоянието ще е същото но времето ще е друго и обдухване то на двигателя, двигателя се охлажда не само от охладителната течност.

                      Коментар


                        #41
                        Охлаждането от обдухването на двигателя, съм сигурен че е пренебрежимо малко спрямо водното охлаждане. Хайде да си правим експерименти - засичаме околна темепратура рано сутрин, на напълно изстинал двигател, палим, и без никакви консуматори и на място - гледаме след колко време стрелката ще се хоризонтира. Може и със снимки за всяко деление. Аз вече съм го правил, без свещи - ЖТД 105 - около 28-30 минути. И сега се сетих нещо друго - ако радиаторчето не отдава добре топлина, и е позапушено, колата ще загрее по-бързо, отколкото ако е чисто ново, при еднакво използване на вентилатора в купето.

                        Коментар


                          #42
                          Разликата във времето ще е много малка с запушен и отпушен радиатор. А охлаждането от обдухване то не е за пренебрегване.

                          Коментар


                            #43
                            chaveto написа:
                            Разликата във времето ще е много малка с запушен и отпушен радиатор. А охлаждането от обдухване то не е за пренебрегване.
                            Ами нали и аз това казвам - ако вентилатора е на 2 да речем, с радиатор с лошо топлоотдаване, колата ще загрее чувствително по-бързо, отколкото ако е хубав нов радиатор, с добро топлоотдаване.

                            Коментар


                              #44
                              Що си мисля, че говорите за различни радиатори?! Въпросче едно: охладителната течност винаги ли минава през радиаторЧЕТО в купето? Дори и когато врътката за температурата е на най-ниска степен.Мисля си,че ако термостата не е започнал да отваря ,то радиатора на двигателя няма никакво отношение към температурата му.
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                #45
                                При някой автомобили о.т. циркулира постоянно през радиатора, при други се спира когато не желаем топло, при трети има нещо от сорта на термостат който пропуска о.т. винаги с една температура към радиатора. Докато о.т. не е достигнала температурата на термостата той не пропуска към големият радиатор. Но има термостати за топли страни и за по студени. По някой път стар и износен термостат работи коректно до толкова колкото да отвори примерно на 85*С и после да затвори когато изстине о.т. Но правилно работещият термостат трябва да може да отваря и да затваря бързо за да поддържа системата в някаква работна температура. А не като отвори и течността започва да изстива и той докато затвори се връщаме отначало.

                                Коментар

                                Working...
                                X