Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за Мареа 2.4TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за Мареа 2.4TD

    Здравейте, наумил съм си да си вземам Мареа 2.4.ТД ’98,’99 година (с петте цилиндъра)... Някъде обаче мярнах инфо че доста скъпо им било обслужването. Та въпроса ми е следния - колко (приблизително) излиза първоначалното задължително обслужване (ангр. ремък с всичките му там ролки, и ремъци други ако трябва, филтри)? Принципно видях вече че амортисьорите са доста по скъпички в сравнение с 1.9ТД, ама дали е така и за другите части? Или да взема да се насоча направо да търся 1.9ТД??? Очаквам мнения и съвети. Благодаря предварително.

    #2
    Помисли си

    Не знам за каква цел ти е 2,4 качвал ли си се на 1,9ТДИ 100.Опитай ако можеш ела ще ти покажа.При 2,4 разликата е 5 тия цилиндър и малко по окачването защото е по тежка малко.Отзад дискови спирачки.По голяма мощност но от един цилиндър само нищо друго.По голям разход на гориво.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      ами доколкото гледах разликата в разхода е средно около литър на 100, което на мойте ~20000 км на година не са чак такава фрапираща сума... просто сега съм намерил една Мареа 2.4 в доста добро състояние, края на ’98 и цената е много прилична. Та затова се замислям за нея.... Между другото, продавача ме убеждава че е със ксенонови фарови.... !?!?! Има ли всъщност модели с такова изпълние?

      Коментар


        #4
        CyberFiend написа:
        ами доколкото гледах разликата в разхода е средно около литър на 100, което на мойте ~20000 км на година не са чак такава фрапираща сума... просто сега съм намерил една Мареа 2.4 в доста добро състояние, края на ’98 и цената е много прилична. Та затова се замислям за нея.... Между другото, продавача ме убеждава че е със ксенонови фарови.... !?!?! Има ли всъщност модели с такова изпълние?
        ксенона ако е слаган допълнително може , но силно ме съмнява, по вероятно те лъже продавача ,а иначе 2,4 при всички положения ще е по скъп като подръжка
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          ихааа, токущо говорих с Вантотрейд... Пълна диагностика на двигател, мерене на компресия, преден и заден мост, геометрия - 50-60 лв. всичко. Обаче... само смяна на ангренажен ремък - 230 лв. труда.Това как ви се струва като цени?

          Коментар


            #6
            CyberFiend написа:
            ихааа, токущо говорих с Вантотрейд... Пълна диагностика на двигател, мерене на компресия, преден и заден мост, геометрия - 50-60 лв. всичко. Обаче... само смяна на ангренажен ремък - 230 лв. труда.Това как ви се струва като цени?
            Преди малко говорих пак с оторизирания сервиз на Fiat в града ми (даже в книжката на колата ми ги препоръчват точно тях) ... 25 лв. ми искат само за труда при смяната, а пък Ванто 230 лв. ... айде кажи сега какво да прави човек и на кого да вярва ...

            Коментар


              #7
              ами чалъма бил че то 2.4 ТД била 5 цилиндъра и там къв кур било... и тем подобни обяснения.... аз за това и питам... дали за всякакви такива манипулации по двигателя цените са така надути (в сравнение с 1.9ТД)??? Че ако наистина е така, по-добре да се насоча към 1.9ТД.....

              Коментар

              Working...
              X