Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВиК проблем с керамична глава - протича винаги през нощта.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВиК проблем с керамична глава - протича винаги през нощта.

    Значи проблемът е че си купих една нова глава за душа и я монтирах. Всичко ок, но в 3 през нощта се събудих от силна течаща вода. Беше протекла. Свалих я, разпарчетосах я, сглобих я, изглеждаше всичко ок, сложих я, и след 1 час, вече към 04:30 пак протече. Това става миналата седмица сутринта преди да влеза в болница. Голямо псуване беше...Вчера викам - абе я пак да я пробвам - изследвах я обстойно, свалих и другата която бях купил, от студеното кранче, разглобих и нея, сглобих ги наново, върнах си студеното на душа, но тази дето протича не я сложих на душа, защото трябва на топлото, а това е свързано с тичане до мазето и централно спиране на водата на входа, защото местния ми кран не работи. Затова реших да я сложа на студеното на чешмата в банята. Всичко ок.Обаче тази нощ в 4 сутринта пак се събудих от течаща вода, но само затегнах крана и си доспах. Сега вече на трезво - пак го разглобих - гледах го, взирах се, и не виждам с какво тази протичащата глава е по-различна от другата, с нея никакви ядове няма.Значи то е много просто устройство - 2 керамични повърхности се допират една в друга, и при завъртане в едната има половин кръг, през който минава водата. Най-отгоре има едно тефлоново уплътнение, което се задържа от един силиконов пръстен в корпуса на главата, един вид като зегерка го държи. Тефлоновото уплътнение ляга в смесителя така, че се притиска към керамичната част и теоретично става невъзможно да протече. Обаче протича. Какво да го правя? Не вярвам че не може да се оправи - не е възможно сега да не тече и да е перфектно, а след 12-13 часа чак да започне да тече. Сега пак съм я монтирал, и ще чакам да протече.... Чакам и някакви идеи ако имате?
    Прикачени файлове

    #2
    Аз така и не разбрах - от къде тече ? От самото кранче, или от там откъдето по принцип си тече водата ?
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      #3
      Колега тече ти през ноща, защото тогава налягането е по-високо.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Забравих, мислех че се подразбира - започва да тече така, все едно че съм отвъртял леко крана, през чешмата. Все едно съм си я пуснал чешмата, за да се бръсна, примерно. Някак си тефлоновото уплътнение изведнъж започва да пропуска отнякъде. Но как става така, след като при монтаж то стърчи толкова че се притиска отпред в тялото на чешмата, където по принцип на обикновена глава ляга гумичката, като я стегнем. Снимал съм двете глави една до друга, като обикновената е в затворено положение. Вижда се че на керамичната тефлоновото уплътнение ляга точно там, където иначе гумичката затваря. Това притискане отпред на уплътнението към чешмата пък води до противоположно притискане на тефлоновото уплътнение назад - към керамичните части, и те самите се притискат една в друга. Което на теория напълно запечатва мястото и няма начин да протече. Но не Протича. През нощта. noriaga - защо налягането пррез нощта е по-голямо, и защо проблемът го няма при другата глава, ето това ме озадачава? Сега откакто пуснах темата - няколко пъти пусках чешмата, играх си, дето се вика, пусках и много гореща вода, да се нагорещи цялата чешма, после студена, да не би нещо от температурите да прави номера, ама не. В момента си е напълно затворено, като по учебник.

        Коментар


          #5
          През нощта налягането е по-високо, защото през нощта доста по-малко хора използват вода... Аз ако съм на твое място, при положение, че съм си играл и не съм го разгадал ... бих взел нов смесител ... не са кой знае какви пари ... А ако искаш да си играеш още ... смени уплътненията и виж, дали не липсва някое ... все пак главите са различни и не можеш да гледаш от едната за другата, но виж, дали няма някъде място, където трябва да има уплътнение
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            До колкото схванах си пробвал с 2 различни "глави"-както ги наричаш,но на едно и също место-на топлата вода-и пак протичат-така ли? Ако е така ,то тогава проблема ти е вътре в батерията ,където опира гумичката та затваря.Там с течение на времето се образуват малки язвички и става така ,че гумичката не уплатнява достатъчно добре и пропуска. За целта има едни уредчета/навремето си намерих на един битак/-нещо като метчик с конусовидна глава-райбер...Вкарва се на местото на главата и се опира до това место за което говоря и с леко завъртане само в едната посока се зачистват тези наранявания отвътре-изглажда се стената...Предполагам че от там ти идва проблема,а не от новите "глави" или "кекли"-както пък някои ги наричат.Така че пробвай и това!
            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
            Grande Punto 1.2 LPG

            Коментар


              #7
              В допълнение на колегата mitaka_71 - тези "уредчета" се наричат райбери. Сгруват 5-6 лв. и са ценен инструмент за домашния майстор. С тях се райберова бронзовата втулка върху която прилепя затварящия механизъм или т.нар. "глава". Ако шуплата е по-голяма обаче, райбероването не помага. Сваля се целия смесител, със шестограм мисля че беше се развива старата втулка и се завива нова, която струва стотинки или най-много левче. Приятна работа!
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #8
                Аз до колкото разбрах, му се самоотвива кранчето и се налага да го навива (затваря). То тогава винта, по който се движи врътката не е добре изчислен и се саморазвива, примерно. Нали навиваш главата с водопроводния ключ при напълно развито кранче?

                Коментар


                  #9
                  Абе мислех че не съм написал, ама сега прочетох и излиза че вие не сте чели. Повтарям кратко и ясно:Чешмата и душът са ми от стария модел - отделно за топла, отделно за студена вода имат кранчета. Купих ДВЕ нови кермаични глави. За душа. Едната монтирах на душа на студената вода, а другата пак на душа, но на топлата. Кранът за спиране на топла вода в апартамента е повредена и ако искам да спра водата топлата - трябва да спра централно на входа от абонатната. Спрях водата, монтирах си новите глави, и пуснах водата. Това стана в полунощ, за да не хвана някой под душа. Даже студената беше монтирана предния ден още, а топлата само я монттирах на др ден през нощта. Всичко ок, обаче към 2 часа протече. Спрях водата, свалих двете глави, разглобих ги, сглобих ги, пак ги монтирах, и пак всичко ок. Заспах. Към 4 часа някъде пак се събудих - пак протекло. Свалих керамичната от топлата вода на душа, и си върнах старата, обикновена.Вчера през деня - реших че може проблемът да е в душа, затова реших че ще монтирам главата на чешмата. Монтирах я на студената вода. Всичко ок. В 4 и 1/2 през нощта - протече. Главите са едни и същи, имат едни и същи части, на вид и на сглобяване са 1:1. Едната от двете - протича, независимо дали е монтирана на душа, или на чешмата. Искам да разбера защо. Защото първо всичко е съвсем нормално, и чак след няколко часа - протича. И то така, все едно уплътняващата зегерка се размества, и не държи уплътнението хбаво. А то не е така. Няма от какво и накъде да се размести там.ред.: Airfan - керамичните глави нямат нищо общо с винтове. Самоотваряне пък е напълно невъзможно. Все едно колата ти да самозапали и да се самозакара до бензиностанцията, да си сипе, и да си плати, и да се върне пред вас.

                  Коментар


                    #10
                    Пробва ли да размениш батериите?Според мен са направени от кофти материал, аз бих си взел други и толкоз, мисленето - настрана :D
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Какво общо има смяната на батериите? Едната глава протича, независимо къде е монтирана, не знам за кой път вече го казвам... И то протича няколко часа след като е монтирана и всичко е наред. Ако е повредена - просто си тече винаги. А тя не тече, нещо се случва, което я кара да протече. И се чудя какво.Да са направени от кофти материал е изключено, защото са на Видима, което е наложена марка. Купени са от едно и също място, в 2 последователни дни, най-вероятно - една партида. Ако трябва пък всеки път да си купувам , докато уцела не-протичаща, ехеееее.... Проблемът е че дори и да купя нова - не знам дали след 24 часа няма пак да протече. Каква е гаранцията? Виж, ако протече след 8 месеца, или 4 години, тогава да, кофти е нещо, паднала ми се е дефектна. Но случаят е друг - протича но не веднага , а малко след това. Нещо гнило има в Дания.Иначе вече няколко часа откакто монтирах, няма проблеми, даже излизах до поликлиниката за 1 час, ама намалих налягането от главния кран, оставих го полуотворен, ако стане нещо, поне да не изхаби многоо вода. А през нощта доста е текло, защото водата беше ледена, а съм на 7 етаж, а пък по чешмата имаше едри капки конденз, а той се образува бавно.

                      Коментар


                        #12
                        Имах почти същия кран, който изби към 2.57ч сутринта. Докато се събудя беше потекло и по паркета в кухнята. -> 3-4часа подсушаване. Сега се моля само да не се надигне паркета, че е много хубав естествен с 4 ръце лак.

                        Коментар


                          #13
                          План Б-купи 1/4 оборотни патрони, ако не ти се занимава повече да ремонтираш тези. Поне докато откриеш дефекта на старите.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            dobrujanetza написа:
                            План Б-купи 1/4 оборотни патрони, ако не ти се занимава повече да ремонтираш тези. Поне докато откриеш дефекта на старите.
                            Ами то 1/4 оборотните патрони са тези колега, керамичните.

                            Коментар


                              #15
                              Интересно мнение , Добруджанеца, как ме разкри че съм с 1/2 ? Наско - точно сниманите са 1/2 оборотни. Има 1/2, и 1/4. Баща ми на едната чешма - студената му е с 1/2, топлата с 1/4 , щото е хитър и не е внимавал като ги е купувал. А с какво тези на 1/4 са по-различни от 1/2 ? Не съм виждал и разглабял 1/4-ов? В смисъл - как това че са на 1/4 помага за не-появяване на текущия проблем отново ? За душа и чешмата в банята мисля че по-удобно е да са с по-голям ход, дори ако има на 1/1 оборот, бих купил, за по-точно и плавно регулиране на водата при къпане.Вече няколко часа - всичко изглежда наред. Нощта напредва....

                              Коментар

                              Working...
                              X