Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На днешния ден....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На днешния ден....

    Тук всеки може да сподели нещо интересно и значимо, което се сеща - бебе, сватба, първа кола, или нещо което е станало известно по света. Понеже лично за мен днешният ден не е нещо особено, затова ще кача няколко неща от нета (от фокус).Основана е първата британска колония на новият континент, преди около 400 години.Обявено е Съединението. Роден е Роджър Уотърс (Пинк Флойд).Открита е новата централна гара в София. През 2007 умира Лучано Павароти. По този повод една незабравима песна:http://vbox7.com/play:f097d86d&al=1&vid=40038

    #2
    колега не знам за днешната дата, ама знам за утре 7-ми, че остарявам с още една година сори за спама
    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

    Коментар


      #3
      Е изчакай с няколко часа и го напиши де - на днешния ден - съм роден

      Коментар


        #4
        уфф че съм зле. аз погрешно съм разбрал замисъла на темата , извинявам се . е то ясно стана, вече се похвалих , да не се повтарям.... :D
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #5
          SilenceR написа:
          уфф че съм зле. аз погрешно съм разбрал замисъла на темата , извинявам се . е то ясно стана, вече се похвалих , да не се повтарям.... :D
          Ем ти няма да се повтаряш,ама ние ще ти честитиме утре (07.09)
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Айде честит рожден ден ,желая ти всичко най-хубаво и да почерпиш ...
            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
            Fiat Punto 1.2 16v LPG

            Коментар


              #7
              На днешния ден:-през 1940 е подписана Крайовската спогодба, с която южна Добруджа (силистренско и добричко) се връщат на България след 21 год. румънско управление;-през 1978 в Лондон е убит Георги Марков

              Коментар


                #8
                на вчерашния ден преди 4 години си купихме Браватаа преди доста повече е родена майка ми :D
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  на днешния ден съм се изсулил от утробата на майка ми.... сега ще бягам в някоя кръчма да се почерпим с приятели , да сме живи и здрави Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    1157 г. - Роден е Ричард I Лъвското сърце, крал на Англия.1380 г. - Московският княз Дмитрий Донски разгромява ордите на хан Мамай - Куликовската битка.1664 г. - Американското селище Ню Амстердам е отнето от холандците и е преименувано от английските заселници на Ню Йорк.1802 г. - С указ на император Александър I в Русия са създадени първите министерства.1830 г. - Роден е френският поет Фредерик Мистрал, лауреат на Нобелова награда за литература през 1904 г.1885 г. - Княз Александър Батенберг издава указ, с който признава Съединението на България.1941 г. - Втората световна война: германските сили обсаждат втория по големина град в Съветския съюз, което е начало на блокадата на Ленинград, продължила до 27 януари 1943 г.1944 г. - Провъзгласена е Независима република Македония.1960 г. - Роден е Агури Сузуки, японски пилот от Формула 11964 г. - С указ на Президиума на Народното събрание е утвърден химнът на Народна република България.1976 г. - Във Варна е открит Аспаруховият мост.1993 г. - В град Фес, Мароко, е основана Организацията на градовете на световно наследство.1994 г. - 36-ото Народно събрание на България приема оставката на правителството на Любен Беров.

                    Коментар


                      #11
                      днес почнаха да събарят циганското гето в кв. Г. Езерово http://www.dnes.bg/reportaj/2009/09/...vaite.77435,10
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Днес е трябвало да почерпят Мариите :D
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък преди 3 години на днешния ден си взех успешно шофиорските изпити без курупция и връзки,една година по късно си купих типото и се надявам че най-късно до няколко месеца ще си купя друго типо 2000 16V,ако намеря читаво.Веднъж съм карал колата и няма да се примиря докато и аз несе здобия с такава,дано успея да намеря читава-ще е трудно.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            337 - Римската империя е поделена на 3 части между синовете на император Константин.924 - Състои се среща между цар Симеон и император Роман I Лакапин при стените на Константинопол, която завършва със сключване на примирие.1855 - След 349-дневна обсада англо-френските войски, действащи на Кримския полуостров, завладяват Севастопол.1885 - Назначено е княжеско комисарство за Източна Румелия.1892 - Астрономът Едуард Емерсън Барнард открива Амалтея - петия по големина естествен спътник на Юпитер.1903 - Главният щаб на Илинденско-Преображенското въстание се обръща към българското правителство за оказване на помощ.1944 - С помощта на настъпващите в България сили на Червената армия е проведен Деветосептемврийският преврат, при който е свалено правителството на Константин Муравиев и е установено правителство на Отечествения фронт.1944 - В противоречие с конституцията правителството на България издава постановления за освобождаване от длъжност на регентите на Симеон II и за назначаване на нов Регентски съвет, в който влизат професор Венелин Ганев (независим), Цвятко Бобошевски (независим) и Тодор Павлов (комунист).1947 - Започват денонощни излъчвания на програма Хоризонт на Българското национално радио.1949 - Поради катастрофалната реколта от зърнени храни България е принудена за четвърти път след 9 септември 1944 г. да подпише спогодба със СССР за доставка на пшеница на заем.1969 - В Канада влиза в сила т.нар. Езиков акт, съгласно който английският и френският стават официални езици за цялата територия на страната.1972 - Българската национална телевизия излъчва първо цветно предаване - манифестацията от площад 9 септември (днес Княз Александър Батенберг); започва работа Варненското телевизионно студио.1999 - 9-етажен жилищен блок в Москва е разрушен е резултат на терористичен бомбен взрив - 94 души загиват, 164 са ранени.

                            Коментар


                              #15
                              608 - Свети Бонифаций IV става папа.921 - Света Людмила е убита по заповед на снаха си в Тетин.1514 - Томас Уолси е избран за архиепископ на Йорк.1812 - Френската армия, командвана от Наполеон, достига Кремъл в Москва.1821 - Коста Рика, Ел Салвадор, Гватемала, Хондурас и Никарагуа съвместно обявяват независимост от Испания.1903 - В Бразилия е основан футболният клуб Гремио Порто Алегре.1916 - Първа световна война: За пръв път са използвани танкове в битка от Англия.1917 - Временното правителство провъзгласява Русия за република.1928 - Сър Александър Флеминг забелязва в една от опитните култури в лабораторията плесен, която убива бактерии и така открива пеницилина.1935 - В нацистка Германия започва да се използва ново знаме със свастика.1950 - Корейска война: Започва битката при Инчхън, която завършва на 28 септември с победа на съюзниците.1959 - Осъществено е първото плаване на съветския ледоразбивач Ленин.1982 - В Алберта (Канада) е открит най-големият за момента търговски център в света - 483 000 кв.м.1993 - В Естония със закон са закрити рускоезичните вузове.2000 - XXVII летни олимпийски игри се откриват в Сидни, Австралия.2000 - Китайски археолози откриват могилата на Чингиз хан.

                              Коментар

                              Working...
                              X