Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво JTD105-колата гасне!Решено!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emzo написа:
    Eто една примерна схема, как се проверява помпата в резервоара:
    Желателно е отклонрнието за измерване на налягането да се извърши между филтъра и помпата.По тази схема при запушен филтър ше ти отчете ОК,но гориво до помпата никс или с намалено налягане.

    Коментар


      #17
      Е да по принцип е така, че ако филтъра е запушен няма да има налягане и дебит. Но проверката трябва да се извърши преди филтъра за да се провери помпата, теста е за помпата не за филтъра. Вече след това ако иска да е сигурен, че филтъра е здрав може да се направи замерване и след него.

      Коментар


        #18
        emzo написа:
        Аз имам следното питане:Ясно е че 1ва и 2ра дюза не са в час, не е нормален резултата.Възможно ли е заради проблем с регулатора да се получават тези резултати и ако дюзите са здрави, що се получава само на 1ва и 2ра ?
        1.Първа и втора дюза не са в час само по обратна нафта,но по количество шприцвано гориво може да са си съвсем в час.Дълго е за обяснением,но е така.Първа и втора дюза не са добре с вътрешната херметизация или има износване на вътрешните елементи/клапан и др./,но това не значи че има съществнено отклонение в шприцваното гориво.Но може и да има,но трябва да се измери.2.Възможно е проблема да е и от регулатор на налягането на помпата,но симтомите са като за липса на гориво в даден момент,или недостатръчно и гасне,което подсказва подкачваща помпа.Може да бъде и от липса на гориво/в процес на привършване/в резервоара.За това трябва да се започне от там.3.Даже ако приемем твоята версия,че първа и втора дюза са толкова зле,че в един момент не шприцват,то двигателя трябва да си продължи да работи на два или три цилиндъра,а той гасне даже и на празен ход,според написаното от него.

        Коментар


          #19
          chaveto написа:
          Е да по принцип е така, че ако филтъра е запушен няма да има налягане и дебит. Но проверката трябва да се извърши преди филтъра за да се провери помпата, теста е за помпата не за филтъра. Вече след това ако иска да е сигурен, че филтъра е здрав може да се направи замерване и след него.
          Теста е едновременно и за помпата и за филтъра.Защо ще си играе да прави две независими измервания.Съвсем ясно е ,че ако след филтъра е ОК,то преди филтъра ще е също.

          Коментар


            #20
            Колега шприцваното гориво не е точно щом има проблем в другата част на дюзата. В една друга тема се опитах да го кажа, че ел.частта не действа директно върху шприцваното гориво. Ако пада налягането е нормално да гасне, същото може да се получи и ако стане много високо.

            Коментар


              #21
              chaveto написа:
              Колега шприцваното гориво не е точно щом има проблем в другата част на дюзата. В една друга тема се опитах да го кажа, че ел.частта не действа директно върху шприцваното гориво. Ако пада налягането е нормално да гасне, същото може да се получи и ако стане много високо.
              Объркал си се колега.Обясних го,но не го разбираш.Цикловата порция гориво за един цикъл се определя само от времето на подаден елимпулс към дюзата.Ако имаш коректно налягане от помпата и дебит,ше си шприцва необходимото количество гориво независимо,че имаш завишено изтичане на обратна нафта.Обратната нафта влияе съществено на стария тип дюзи,но тука не.Защото при тях цикловата порция се определя от помпата и ако имаш голяма загуба в обратна нафта,то ше остане малко за цилиндъра.При JTD дюзите не е така.Така че може да има проблем в обратната нафта и да е точно количеството шприцвано гориво.Точно това е предимството на този тип дюзи.Налягането не може да пада от загуба в обратна нафта,защото имаш регулатор който го подържа в рейката постоянно за даден момент.Втълпил си си в главата едно и също нещо и непрекъснато го повтаряш,защото някой ти го бил казал.Ако искаш да разбереш дали имаш разлика в шприцваното гориво,вземи измери него,а не обратната нафта.Тогава може да твърдиш това което ти се иска да бъде.

              Коментар


                #22
                Ето тук се вижда много ясно как точно работи дюзата http://www.youtube.com/watch?v=u-ZC1FaNDh0 или тук http://www.youtube.com/watch?v=V9rSahS9Myg и отново го казвам, че силовата част на една такава дюза не се задвижва от електромагнита или от пиезото ами от налягането и горивото. Ако е нарушено нещо при механичната ел. частта съответно тя няма да пропусне нужното за да се отвори и затвори силовата част. Не знам как точно се казват самите части в дюзата, но мисля, че ще разбереш какво искам да ти кажа.

                Коментар


                  #23
                  chaveto - и двата клипа не ги гледах, само като видях пиезо и сименс.Както и да е, погледни внимателно заглавието на темата и се постарай или да пишеш по нея или да не пишеш.Има си една друга темичка за дюзите !
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    И пак аз, с моите непрофесионални разсъждения.Ако подаваното количество гориво на дюзата е 40 мл. и се очаква обратното да е 10мл., а в случая е 20-22мл. това автоматично не означава ли, че точно впръскваното гориво е по-малко ??п.с. стойностите са примерни.------Т.е. някой да ме убеди, че е нормално 2 от дюзите да връщат двойно завишени стойности гориво, а другите 2 - не.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      emzo написа:
                      И пак аз, с моите непрофесионални разсъждения.Ако подаваното количество гориво на дюзата е 40 мл. и се очаква обратното да е 10мл., а в случая е 20-22мл. това автоматично не означава ли, че точно впръскваното гориво е по-малко ??п.с. стойностите са примерни.------Т.е. някой да ме убеди, че е нормално 2 от дюзите да връщат двойно завишени стойности гориво, а другите 2 - не.
                      Според мен означава, че налягането по време на впръскване е по-ниско, сответно впръсканото количество е недостатъчно, а е възможно и разпръсквача да не разпръсква горивото достатъчно добре, заради пониженото налягане. Защо е понижено - защото вместо да върне 10 мл, инжектора връща 20, т.е. връща с по-високо налягане назад към помпата, т.е. губим налягане към разпръсквача. Това са моите непрофесионални разсъждения.

                      Коментар


                        #26
                        emzo написа:
                        И пак аз, с моите непрофесионални разсъждения.Ако подаваното количество гориво на дюзата е 40 мл. и се очаква обратното да е 10мл., а в случая е 20-22мл. това автоматично не означава ли, че точно впръскваното гориво е по-малко ??п.с. стойностите са примерни.------Т.е. някой да ме убеди, че е нормално 2 от дюзите да връщат двойно завишени стойности гориво, а другите 2 - не.
                        Абсолютно не означав.Кой е определил тези 40 мл подадено гориво на дюзата.Ти се връщаш в миналия век когато помпата определяше порцията.При JTD podadenoto количество гориво към дюзата е толкова колкото е горивото намиращо се в резервоара.А колко ще премине през разпръсквача зависи от елимпулса подаден на дюзата от контртолера.Една част ще премине през разпръсквача,а друга към обратната нафта.Голяма работа че щяло да се върне нещо си от горивото към резервоара,то даже фабрично са му турили щранг да се връща свободно нафтата и никой не я контролира.Всички тези приказки са безсмислени.Дали ще върне и колко ще премиуне през разпръсквача се определя с измерване.Така може да си говориме вечно без резултат.

                        Коментар


                          #27
                          Задавам така въпроса:Защо две от дюзите връщат двойно и повече гориво ? Това не е нормално !
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            Airfan написа:
                            emzo написа:
                            И пак аз, с моите непрофесионални разсъждения.Ако подаваното количество гориво на дюзата е 40 мл. и се очаква обратното да е 10мл., а в случая е 20-22мл. това автоматично не означава ли, че точно впръскваното гориво е по-малко ??п.с. стойностите са примерни.------Т.е. някой да ме убеди, че е нормално 2 от дюзите да връщат двойно завишени стойности гориво, а другите 2 - не.
                            Според мен означава, че налягането по време на впръскване е по-ниско, сответно впръсканото количество е недостатъчно, а е възможно и разпръсквача да не разпръсква горивото достатъчно добре, заради пониженото налягане. Защо е понижено - защото вместо да върне 10 мл, инжектора връща 20, т.е. връща с по-високо налягане назад към помпата, т.е. губим налягане към разпръсквача. Това са моите непрофесионални разсъждения.
                            Голяма грешка в разсъждението ти.Наляганетто е точно толкова колкото го е определил регулатора на налягането в помпата за даден момент и нищо не се губи.Може да изтича гориво към обратната нафта,може да изтича гориво от лоша херметизация на дюзата,налягането е постоянно за даден момент.Ако се скъса някой захранващ щранг към някоя от дюзите,то тогава ще падне защото дебита на изтричане е огромен.Това че изтича 20 мл а не 10 мл не значи че налягането е спаднало.От такива малки количества налягането не може да спадне.От помпата през рейката и във всички дюзи налягането е еднакво.А какво ще премине през инжектора зависи от ел.импулс и пропускателната възможност на дюзата.

                            Коментар


                              #29
                              emzo написа:
                              Задавам така въпроса:Защо две от дюзите връщат двойно и повече гориво ? Това не е нормално !
                              Ще ти отговоря,но чисто презумтивно,защото само мога да предполагам защо.Нито съм виждал дюзите,нито съм ги измервал,нито съм ги разглобявал.По голямото количество обратна нафта може да се дължи на следните предполагаеми неща: 1.Частично запушване на отворите на разпръсквача през които излиза горивото.Или пълно запушване на някой от отворите. 2.Износване на игления стержен който прави сглобка с тялото на разпръсквача и през него се връща нафта в момент на отварянето му като обратна.Това малко или много го има при всички дюзи,зависи от степента на точност на изработката и дали има износване след продължителна работа.Фабричния допуск на хлабина на тези два детайла е 2 микрона =0,002 мм.Изключителна прицизност и за това не може всеки да ги произвежда. 3.Износвания във вътрешните елементи на дюзата през които преминава нафтата за да достигне до разпръсквача.Това са челни уплатнения,клапани и др. В общи линии това са причините за завишена обратна нафта.Една стара дълго работеща дюза винаги има този проблем,но не значи че количеството шприцвано гориво е различно от друга с по малко обратна нафта.Въобще искам определено да заявя,че измерването на обратната нафта не може да бъде критерии,колко е преминала нафта през разпръсквача.Трябва да се измери конкретно преминалата,а не върнатата.Може и нищо да не премине през разпръсквача,поради тотално запушена дюза или блокирал разпръсквач,но това се доказва с измерване а не с обратната нафта.Обратната нафта може да бъде критерии за оценка за износеноста на дюзата.Нормално новата дюза или поне дюза със сменен разпръсквач с нов има малко обратна нафта. emzo,горивния поток постъпил в дюзата го разглеждай насочен в две направления.Първо той е с постоянно налягане с възможност за значителен дебит.Едната посока е разпръсквача,а другата е пътя на обратната нафта през загубите в дюзата.През разпръсквача ще премине винаги толкова гориво колкото е пропускателната възможност на разпръсквача/броя на сеченията на отворите му/в зависимост от времето на отварянето му,останалото преминава като обратна нафта,пак зависимост от сеченията на загубите в инжектора.Едното и другото количество нафта е абсолютно във възможностите да се поема от нагнетателната помпа.Имай пред вид че от нея също се връща определено количество нафта в резервоара,защото не може да бъде уползотворен целия дебит който е в състояние тя да произведе.Така,че загуба от налягане нямаме,за това че в две от дюзите обратната нафта била два пъти повече от други.

                              Коментар


                                #30
                                Добре обяснено, точно ме интересуваше вариантите за високата обратна нафта и си ми отговорил на разбираем език.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X